II Actie '40 dagen zonder' In het kader van de vastentijd zweren zeven PZC- verslaggevers hun slechte gewoonten af Hoe vergaat het hen na drie weken? ZEELAND 5 Postzegels voor als het niet gaat Een goed gesprek met jeugdmaatje Niet voor mij, niet voor mij... Ik begin zelfs af te vallen Zucht. Maar we gaan dóór. Emmertje bleef uit Het mysterie van Morpheus 112-nieuws Man rijdt in op jongen Een 20-jarige man uit Din- teloord is woensdagavond aangehouden op verden king van poging tot dood slag. De man zou woens dag rond 18.30 uur opzette lijk zijn ingereden op een 17-jarige plaatsgenoot, toen die de Steenbergseweg in Dinteloord wilde overste ken. De twee hadden al lan ger ruzie met elkaar. Na het incident heeft de 17-ja- rige jongen de politie ge beld, die later de verdachte aanhield. GOES 61-jarige man overvallen De politie doet onderzoek naar een overval in de Van De Spiegelstraat in Goes die woensdagavond plaats vond. Bij de overval raakte de 61-jarige bewoner licht gewond. De nog onbeken de dader kwam vermoede lijk via de niet afgesloten achterdeur binnen, waarop hij de bewoner werd be dreigde met een mesje. Er ontstond een gevecht waar bij de bewoner van het huis enkele kneuzingen op liep op en viel. De overval ler vluchtte via de achter kant het huis uit, zonder buit. De politie is een zoek actie gestart naar de dader. Meisje ten val met scooter Een zestienjarig meisje uit Hansweert is gisteroch tend licht gewond geraakt toen zij met haar scooter ten val kwam in Kloetinge. Dat meldt HV Zeeland. Zij reed rond kwart over acht over de 's-Heer Elsdorp- weg toen zij bij de Zomer- weg ten val kwam. Drie jongens aangehouden De politie heeft woensdag avond in Krabbendijke drie jongens van 15,16 en 17 jaar aangehouden voor de diefstal van een fiets die zij met elkaar zouden heb ben gepleegd. Ze probeer den de fiets te verkopen bij de plaatselijke fietsenma ker, maar die herkende de fiets als eigendom van ie mand anders. Daarop is de fiets neergezet bij het NS-station. De eigenaar heeft de fiets daar later te ruggevonden en aangifte gedaan van diefstal. Na on derzoek leek het er vervol gens op dat de jongens ver antwoordelijk zijn voor de diefstal. 40 dagen zonder Volg ons op www.pzc.nl/stoppenmet en blijf op de hoogte va onze ervaringen VRIJDAG 4 MAART 2016 DINTELOORD KLOETINGE KRABBENDIjKE Vasten is over de helft WENDY GEEN ALCOHOL „Gaat het een beetje?", vroeg een aardi ge meneer uit Goes, die ik afgelopen weekend ontmoette op een feestje. Hij wees naar mijn colaatje. „Wij doen dat al jaren", vertelde hij. „Elk jaar een paar weken geen alcohol. We gaan dan elke avond vroeg naar bed. En we blowen veel." Dat laatste doe ik dan weer niet. Maar dat eerste wel. Zonder alcohol slaap je beter, blijkt uit onderzoek. Daar merk ik nog weinig van. Ik begin het ethanol-effect te missen. Waarom doe ik dit dan? Ik ben nog maar op de helft. Zal ik Maar ik dacht aan Rolf. En aan Ondine. Met hun handige apps. Ik opende mijn applicatiewinkeltje en ja hoor, ook voor alcoholisten bestaat een virtuele hul plijn. Wanneer je het moeilijk hebt, schreef die voor, pak dan je postzegel verzameling erbij. Of je collectie suiker zakjes. Ik schonk nog een kop thee in en ben heerlijk gaan slapen. MARCEL GEEN SOCIALE MEDIA Het leukste van deze hele cyclus waar binnen ik word teruggeworpen op de meeste elementaire contactmogelijkhe den - een goed gesprek - is het onver wachts genoegen van oude vrienden. Mijn mededeling op Facebook dat ik 40 dagen lang alleen nog maar aan sociale media doe als ik achter de computer zit en dat mensen mij gewoon ouderwets moeten bellen, lokte een reactie uit van jeugdmaatje Pim, die tegenwoordig in de Oekraïne woont. „Moet ik wel je te lefoonnummer hebben!" Ik had de tien cijfers nog niet ingetiktof Pim belde en we spraken na dik twintig jaar alsof we elkaar vorige week nog gezien hadden. Over de getalenteerde concertpianiste waarmee hij is getrouwd en de her nieuwde Russische expansiedrift. Van dat laatste ondervinden ze geen last, verzekerde hij mij, omdat ze ver naar de Poolse grens wonen. Goed om te ho ren. ANNEMARIE GEEN CHOCOLA Besmuikt sta ik bij de kassa. In mijn mandje een grote doos Belgische bon bons. Ik kan het woord niet eens fout loos typen merk ik...Ga van binsbons naar bobnims tot bobos... Maar die chocolade dus; van die heerlij ke gevulde lekkernijen. Het zachtbruine Zeepaardje ligt in de doos naast de Zonsopgangplatschelp. Ja echt de Zons- opgangplatschelp. Dat kan ik dan weer wel in één keer op papier krijgen. Ver der herbergt de verleiding naast de Gar naal, de Palourde en Guibert. Gelukkig ook de simpele Mossel en Kokkel. Ik leg de rol inpakpapier demonstratief op de doos bonbons. NIET voor mij, niet voor mij, niet voor mij; galmt het in mijn hoofd. Inderdaad niet voor mij. Ik breng een bezoekje aan mijn hoogbe jaarde ouders en weet dat mijn moeder die zeevruchten erg lekker vindt. Ik zal haar wel vragen de doos dicht te laten tot ik weg ben. Ik kan echt niet alles aan. JEFFREY MEER BEWEGEN Yes! Over de helft. Of ik het ook nog leuk vind? Echt wel. Ik begin me steeds fitter te voelen en... Ik begin zelfs af te vallen. Een extra stimulans om door te zetten, want er mag best wel wat af. In het be gin baalde ik nog regelmatig dat ik elke dag een half uur aan de wandel moest. Wandelschoenen horen niet tot mijn standaarduitrusting, laat staan een re genpak. Nu wel. Mijn Apple Watch geeft me aan de lo pende band complimenten. Het appa raatje meet het aantal verbrande calo rieën en de hoeveelheid minuten dat ik beweeg. Doe ik het erg goed, dan krijg ik zelfs medailles. Eerst dacht ik nog: wat hebben medailles nou voor zin? Nu weet ik het: het is leuk om compliment jes te krijgen, zelfs van een slim horlo ge. Het maakt het de uitdaging uitda gender, leuker! Van elke dag wandelen maak ik een filmpje. Kijk op www.pzc.nl ONDINE STOPT MET ROKEN Je zou denken: die groeiende lijst met plusplunten op mijn app geeft de bur ger moed. En dat klopt ook wel enigs zins. Fijn om te lezen dat mijn pulmona le circulatie verbeterd is. Heerlijk dat mijn longen zijn begonnen 'teer te ont- zorgen'. En inderdaad, toen ik deze week een workshop hoepelen gaf, was het fijn om te merken dat ik vrijer adem. En toch valt het me nog zwaar. Blijk baar zijn die paar weken nog niet ge noeg. Ik had het kunnen weten, van die ande re keren dat ik gestopt ben (elke keer voor een aanzienlijk aantal jaren). Zelfs na jaren blijft er nog iets kriebelen: de gedachte dat het gezellig is om een siga retje mee te roken. Ja, die rokers in je omgeving maken het absoluut zwaar der. Al weet je dat het onzin is - ooit was het toch net zo gezellig zonder? - die associatie zit er blijkbaar diep in. Zucht. We gaan dóór. LEN ELKE DAG ONTBIJTEN Zondigen, maar toch geen misstap heb ben gezet; althans, zo zie ik het. Soms gebeurt er weieens iets dat je niet in ei gen hand hebt. Rondom het weekend was ik ziek. De behoefte om te eten had ik nauwelijks. Zaterdag kon een oliebol mijn interesse enigszins wekken. Natuurlijk kun je dat geen fatsoenlijk ontbijt noemen, maar ik zat en zit er niet mee. Vooral omdat het vooruitzicht slecht was. Ik voelde me steeds zieker en verwachtte dat eten de daaropvolgende dagen moeilijk zou zijn. Achteraf viel dat mee. Desondanks zorg den lusteloosheid en koorts er zondag voor dat er een streep ging door ontbijt en lunch. Jammer dan. Ik ga niet iets in m'n mik gooien om een leuk verhaaltje te kunnen schrijven. Bovendien: ik heb besloten om door te gaan met ontbij ten na deze veertig dagen. Dus die twee ochtenden haal ik makkelijk in. ROLF ACHT UUR SLAPEN Mijn kinderen laten geen kans onbenut om me erop te wijzen dat mijn 'uitda ging' hopeloos is mislukt, aangezien ik nog steeds maar zelden kom tot acht uur slaap per nacht. Die norm wordt nog immer alom als heilig beschouwd, merk ik. Dat blijft voor mij het mysterie van Morpheus: hoeveel slaap is nu heil zaam? Mijn ervaring is dat je na een korte nacht je toch uitgeslapen kunt voelen, maar dat het zich op termijn wreekt. Na een (te) lange nacht voel ik me eerder duf dan extra uitgerust. Het is zoeken naar een balans. Vorige week had ik een paar dagen vrij en dat was een mooie gelegenheid voor een klein experiment: op tijd naar bed (voor mij is dat rond middernacht) en dan maar zien hoe laat je - fris en fruitig - ontwaakt. Dat bleek opvallend constant te zijn: 7 uur en 20 minuten. Kennelijk is dat voor mij de optimale nachtrust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36