i TO0S Actie loodsen treft weer Antwerpen Sloop uitgesteld, maar aannemer begint toch Schuldig 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Trump is een prima presidentskandidaat Uw Mening ONEENS Reddingsplan voor oester Diggy Dex op Bellamypark Korte storing bij ADRZ 1 column Maan Leo Mijn woonkamer leek opeens heel erg klein, zo met twee agenten erin die mijn bonte meubels en mijn royale afwas met veel aandacht bestudeerden. 'We weten dat het niet goed met u gaat. Uw buren hebben ge klaagd over geluidsoverlast; zij maken zich zorgen om u', zeiden ze. En: 'Onze collega's zijn hier vo rige week ook al geweest'. Ik snap te er steeds minder van. Toen ze aanbelden was ik net aan En hoe kon het dat ik me van een eerder politiebezoek niets kon herinneren? het eten. Of ze even mochten bin nenkomen. Ja, dat mocht. En ter wijl mijn eten langzaam afkoelde en mijn schaamte over die afwas snel toenam, moest ik uitleggen aan Stan en Erik (ze hadden zich inmiddels voorgesteld) waarom ik zoveel lawaai maakte en waar om het zo slecht met mij ging. Ik probeerde mijn gangen van de laatste dagen na te gaan. Die avond had ik nog vol overgave Dis- neyliedjes gezongen in de douche. Zouden mijn buren daar over geklaagd hebben? Of zou het om de wasmachine gaan, die ik al om 8.00 uur had aangezet? Zijn er mensen die daarvoor de politie bellen? Zouden mijn buren weten dat ik soms 's nachts aan een ro man schrijf en zij dit een verdach te activiteit vinden? En hoe kon het dat ik me van een eerder poli tiebezoek niets kon herinneren? Stan en Erik leken ook niet hele maal comfortabel met de situatie. Ze hadden duidelijk iets anders verwacht dan mijn wat rommeli ge maar verder toch niet buitenis sige woonst. En mijn welbespraak te onschuld leek hun ook niet lek ker te zitten. Ze vroegen dus maar naar mijn naam. Maan Leo? Beide heren fronsten hun wenk brauwen. Na het zien van mijn identiteitsbewijs bewoog Stan zijn rechteroor langzaam naar zijn rechterschouder. Ik dacht eerst dat hij oorpijn had, maar nee, hij sprak in het vierkante ont- vangertje. 'We hebben hier een Maan Leo, op nummer 42, maar ze weet van niets. Aha. Aha. We moeten nummer 47 hebben? Dat verklaart een hoop...' Het stiekem fotograferen van kinderen is nooit te voorkomen paul kusters toosenhenk.nl E3 NATUUR EEN MAAND VROEGER DAN DE KALENDER De oestersector, provincie Zeeland en het Rijk slaan de handen ineen om de oestersterfte in de Ooster- schelde te lijf te gaan. De sector heeft het zwaar om dat veel oesters dood gaan door het herpesvirus of de oesterboorder. Voor het reddingsplan is 250.000 eu ro beschikbaar. Wat de con crete maatregelen zijn, wordt volgende week be kend gemaakt. Onderzoeksinstituut Ima- res zal de noodzakelijke on derzoeken doen. Het Bevrijdingsfestival - donderdag 5 mei op het Bellamypark in Vlissingen - heeft zijn podiumpro gramma bijna compleet. Op het hoofdpodium tre den Handsome Poets, Mai- son du Malheur, Diggy Dex, Zuco 103 en Kenny B op. De openingsact wordt pas later bekend. Op de Li berty Dance Stage zijn, be halve afsluiter Sunnery Ja mes Ryan Marciano, Geerten van Duin, Calcan- da, Bougenvilla en Pep Rash te zien en te horen. De vier locaties van het Ad miraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) hebben woensdagmiddag bijna twee uur te kampen gehad met een computerstoring. Rond kwart over vier was het probleem verholpen. De zorg voor de patiënten heeft geen hinder onder vonden, aldus ADRZ. Met de ambulancedienst was af gesproken dat acute zaken naar omliggende zieken huizen zouden worden om geleid. Mensen Het conflict draait deze keer om de hoogte van de premie die de Vlaamse loodsen krijgen voor het begeleiden van grote contai nerschepen en de pensioenvoor ziening. De Vlaamse minister Ben Weyts zegde woensdag een werkbezoek aan New York af om met de loodsenorganisaties te on derhandelen. Dat had tot giste ren niets opgeleverd. De kwestie is ingewikkeld. Het loodswezen valt in België onder het Vlaams gewest, terwijl de pensioenvoor ziening een zaak is van de Bel gische regering. Nederlandse loodsen blijven hun werk ondertussen gewoon doen. Zij bedienen 27,5 procent van de scheepvaart op Antwer pen en Gent. „Maar als wij een schip naar Antwerpen brengen, kan het betekenen dat het daar straks gevangen zit, omdat de te rugreis op de rol staat van een Vlaamse loods", schetst Jan Wil lem Siewe, manager operaties bij het Nederlands Loodswezen, het dilemma waarvoor de rederijen staan. Volgens hem lagen er gis termiddag zes a zeven 'grote jon gens' op zee te wachten op een loods. Het omleiden van deze schepen naar bijvoorbeeld Rot terdam is niet meer zo gemakke lijk. Siewe: „Het gaat om grote aantallen containers. Af- en aan voer is van te voren helemaal ge pland. Het is een logistieke nacht- Vlaamse loodsen laten containerschepen van 340 meter en langer liggen. Koortsachtig overleg gaande. merrie om dat even via een ande re haven te regelen." In de Vlaamse pers is onder tussen een felle discussie gaande over de Vlaamse loodsen als 'best betaalde ambtenaren van het land'. Gesproken wordt over 7000 euro netto per maand. Loodsenorganisaties reageren fu rieus en wijzen erop dat die belo ning alleen geldt voor de meest ervaren loodsen. Op voorstel van een aantal raads fracties gaat een bemiddelaar proberen de voor- en tegenstan ders van sloop te herenigen, zo dat ze samen een nieuw plan 'Het hele verhaal getuigt van minachting voor de politiek' kunnen bedenken voor het Pa relplein. De slopers zouden aan vankelijk afgelopen dinsdag be ginnen. Op verzoek van de LPM kwam de sloop woensdag aan de orde tijdens de raadscommis sie. Daarom werd de startdatum voor de sloop twee dagen opge schoven. Tijdens de commissie vergadering werd duidelijk dat de sloop voor verdeeldheid zorgt in de buurt. Een aantal be woners vindt dat daar een speel- tuintje voor kleinere kinderen moet komen, omdat de overkap ping vooral een trefpunt vormt voor dealers. Andere bewoners vinden dat de overkapping juist moet worden opgeknapt. Beleidsambtenaar Joost Lie- vense erkent dat de gemeente gisterochtend de aannemer te laat informeerde dat de plannen waren gewijzigd. Maar hij geeft wel aan dat op het stadskantoor vooralsnog geen rekening wordt gehouden met afstel van de sloopplannen. „Wij zien het als uitstel." Fractievoorzitter Piet Kraan (LPM) vindt dat dit alles getuigt van minachting voor de poli tiek. „Het college ging er ge woon van uit dat er geen breed verzet vanuit de politiek zou ko men. En gaat er nog steeds van uit dat het maar een tijdelijke stop is van de plannen. Hiermee sorteert het voor op de uitkomst van de bemiddelaar en kiest het dus partij voor de voorstanders van sloop." 472 reacties MEESTAL fcUURT 't niet LAM©... YERSEKE VLISSINCEN VLISSINGEN MOOK Schrijver Pieter-Paul van Laake overleden In zijn woonplaats Mook (bij Nijmegen) is afgelopen maandag op 71-jarige leef tijd schrijver en natuurken ner Pieter-Paul van Laake overleden. Sinds de jaren zes tig verbleef hij maandelijks een paar dagen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Eind 2014 publiceerde hij zijn Urenboek met observa ties in de regio van Breskens tot Damme. Van Laake had de spierziekte ALS. door Harmen van der Werf ANTWERPEN. De Antwerpse ha ven is weer getroffen door een ac tie van Vlaamse loodsen. Zij wei geren sinds begin deze week con tainerschepen van 340 meter en langer te beloodsen. De gemeenteraad besloot de sloop van de overkapping op het Parel plein uit te stellen, maar gisterochtend begon de aannemer toch. door Emile Calon MIDDELBURG. Het mocht niet, maar toch gebeurde het: de over kapping op het Parelplein in Mid delburg is gisterochtend voor een klein deel gesloopt. Een aanne mer verwijderde wat dakbedek king, terwijl nog geen twaalf uur daarvoor wethouder Saskia Szara- finski tijdens een raadscommissie toezegde dat de sloop voorlopig niet doorgaat. Piet Kraan, fractievoorzitter LPM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2