Feyenoord kan seizoen nog redden in bekerfinale Wesley Sneijder (31) danst in 18 Fortuna nog tussen hoop en vrees Wesley Sneijder heeft het lastig bij Galatasaray. Hij wil echter niets weten van een naderend afscheid. Fortuna Sittard heeft de licentie commissie van de KNVB niet kunnen overtuigen dat de finan ciële situatie voldoende zeker heid biedt om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De club mag het seizoen wel afmaken. De commissie kwam tot die con- Michiel Kramer was na afloop als een kind zo blij. „Dit is toch prach tig?", stamelde de spits van Feye noord. „We hebben er echt alles aan gedaan om te winnen. Dan is het misschien ook wel verdiend. Dit wordt mijn eerste finale, ik ga genieten. Ik had al even niet ge scoord, dat knaagde wel. Maar ik zit wel lekker in mijn vel. En nu helemaal." De weken van kommer en kwel waren gisteren voor even ver geten. De spelers van Feyenoord dansten over het veld en het pu bliek bleef tot ver na de wedstrijd zitten om het feestje mee te vie ren. Over ruim zeven weken gaan de Rotterdammers in hun eigen stadion een poging wagen om weer eens de prijzenkast aan te vullen. 'Finale, finale, finale' klonk dan ook het minutenlang vanaf de tribunes. Eigen doelpunt Feyenoord speelde een uitsteken de eerste helft en kwam verdiend op voorsprong. Een corner van Tonny Vilhena werd doorgekopt door Kramer en Markus Henrik sen schrok zo van de aanwezig heid van Dirk Kuyt dat hij de bal achter zijn eigen keeper Sergio Ro chet schoof (t-o). Saillant detail: de Noor was na Dirk Marcellis (PEC Zwolle) en Joel Veltman (Ajax) alweer de derde speler die deze bekercampagne zijn eigen keeper passeerde tegen Feye noord. Na de pauze draaide het spel- beeld echter plotseling volledig. AZ-verdediger Ridgeciano Haps ontsnapte aan de aandacht van Jens Toornstra en zijn inzet kwam voor de voeten van Henriksen, die weer trefzeker was in hetzelfde doel van de Kuip, maar dit keer wél namens zijn werkgever. Het was een enorme tik voor Feyenoord, dat lange tijd wanho pig zocht naar een manier om de regie weer in handen te nemen. Dat Dabney dos Santos diep in de tweede helft op aangeven van Ali- reza Jahanbakhsh de paal raakte, was uiteindelijk het sein om alle schroom overboord te gooien. Feyenoord vond het gaatje waar het zo naar op zoek was, toen Toornstra spits Kramer aan speelde. Die kogelde de bal langs keeper Rochet. Toen Ron Vlaar even later een strafschop veroor zaakte door Terence Kongolo on deruit te werken, was het hele maal gedaan. Kuyt vuurde vanaf de stip raak: 3-1. Het Legioen, dat ondanks de sportieve ineenstorting van het elftal in de competitie, volledig achter de ploeg stond, was in alle staten. Het had eerder ook al een prachtige rol gespeeld tijdens de meeslepende avond. Het eerbe toon aan Vilhena in de 21ste mi nuut mocht zelfs indrukwekkend worden genoemd. De Kuip klapte de handen stuk voor de nummer 21, die deze week slecht nieuws kreeg over het ongelijke gevecht dat zijn moeder Jeanette (52) al maanden voert met een levensbe dreigende ziekte. De manier waar op voormalig Feyenoord-speler Vlaar werd toegejuicht in de slotfa se van de wedstrijd, was eveneens respectvol te noemen. Laatste horde AZ is na PEC Zwolle, Ajax, Wil lem II en Roda JC alweer de vijfde eredivisieclub die door Feyenoord uit het bekertoernooi is geknik kerd. FC Utrecht vormt de laatste horde voor de eerste prijs sinds 2008. „Daar kijken we naar uit", zei Kramer. „Het was een mooie avond. We wilden zo graag die fi nale halen en dat is gelukt." clusie na het bestuderen van de jaarcijfers over het seizoen 2014- 2015, prognosecijfers voor het lo pende boekjaar en de halfjaarcij fers. Er wordt nu een traject ge start waarin wordt bekeken of Fortuna Sittard de proflicentie ook na 1 juli 2016 kan behouden. et Wesley Sne ijder is het vandaag pra ten met hin dernissen. Zit de voetballer net in een kopje Turkse thee te roeren, in een relaxte bank op het trainingscomplex van Gala tasaray, wordt hij alweer wegge roepen voor het volgende crisis overleg. Vóór de training zat Sneijder nog aan tafel met Dursun Aydin Özbek, de clubpresident. Erna met de broer van de clubpresi dent. En warempel, wie hebben we daar, keurig in pak? De assis tent van de broer van de clubpre sident. Of Wesley misschien nog eventjes tijd heeft. „Het is echt even een totale chaos", verzucht Sneijder, tussen de bedrijven door. Trainer Musta fa Denizli heeft eerder op de dag definitief ontslag genomen, als gevolg van een dramatische reeks resultaten. Een dag later wordt de club - zoals verwacht - voor een jaar uitgesloten van Eu ropees voetbal, wegens finan ciële malversaties. Galatasaray kampt met een gigantische schuld. De trotse landskampioen van het afgelopen seizoen staat aan alle kanten in brand. „Het spel, de resultaten: dat is ook gewoon superslecht", zegt Sneijder. „Klopt, ik speelde zelf de laatste tijd ook niet goed. Het is puur frustratie. Het loopt niet, dus je gaat je ergeren in het veld. Ik kan me goed voorstellen dat je dat terugzag in mijn spel." Ook vandaag is Sneijder weer ouderwets Sneijder. Het Utrecht se bravouremannetje, levend met de borst vooruit. Monter stapt hij door de deuren en gan gen van het Floryan Metin Oktay sportcomplex. Er is weinig obser vatievermogen voor nodig om te zien dat veel om hem draait bij Galatasaray, ook nu, buiten het veld. Hij is de absolute vedette, de gangmaker, de grootverdie ner. Als de clubpresident advies wil, belt hij van alle spelers als eerste naar de Utrechter. In de media is het Sneijder voor en Sneijder na. „Ik neem veel verantwoorde lijkheid bij deze club", zegt de voetballer zelf. „Ik wil dat het goed gaat, probeer mee te den ken. Maar in Turkije is dat nog al lemaal niet zo eenvoudig. Laat ik het zo zeggen: elke dag en elk uur kan alles weer anders zijn." Het is een publiek geheim dat Sneijder een ronduit moeizame werkrelatie had met de vertrok ken trainer Denizli, een coach op leeftijd, die al jarenlang geen club meer had getraind. Persoon lijk konden speler en trainer het best aardig vinden, maar voetbal- inhoudelijk was er geen moment een klik. Geregeld speelde de Ne derlander als een verkapte links buiten, en vorige week nog zat Sneijder zelfs op de bank, al was dat formeel omdat hij 'rust' kreeg. „Maar ik vind het niet netjes om nu te gaan uithalen naar die man", zegt Sneijder. „Ik respec teer hem als mens, dat meen ik echt. Maar dat we niet goed speel den, was wel duidelijk." 'Ik ga straks gewoon weer laten zien dat ik nog bij Oranje hoor, let maar op' „Nee, zo denk ik niet. Ik heb die beslissing destijds met mijn vol le verstand genomen. Dan zou het raar zijn om nu opeens te zeg gen dat ik spijt heb, nu het even wat minder gaat." „Zeker. Dat maakt het misschien nog wel frustrerender. Aan de an dere kant: ik ben wel gewoon fit. Ik heb dit seizoen weer vrijwel al les gespeeld. Het wordt nu ge woon zaak om het seizoen waar dig af te sluiten. Als team, maar ook voor mezelf." Sport door Mikos Couka ROTTERDAM. Feyenoord krijgt op 24 april tegen FC Utrecht de kans om voor het eerst sinds 2008 weer eens een prijs te winnen. De Rotter dammers bereikten gisteravond voor de zestiende keer de beker finale door AZ te verslaan (3-1). Michiel Kramer heeft Feyenoord op een 2-1 voorsprong gezet, foto Pim Ras UITSLAGEN HANDBOOGSCHIETEN Ankara (Tur). WK indoor. Recurve, mannen, eerste ronde: Van der Ven (Ned/5) - Sigauskas (Lit/28) 5-0. Tweede ron de: Van der Ven - Tavernier (Fra/12) 7-1. Kwartfinale: Makarevitsj (Oek/13) - Van der Ven 5-5, Makarevitsj wint na shoot-out. TAFELTENNIS Kuala Lumpur (Mal). WK landenteams. Vrouwen, tussenronde: Nederland - Oosten rijk 3-2 (Li Jie - Liu Jia 0-3, Li Jiao - Li Qianbing 0-3, Eerland - Polcanova 3-1, Li Jiao - Liu Jia 3-0, Li Jie - Li Qianbing 3-2. Kwartfinale: Chi na - Nederland 3-0 (Li Jiao - Liu Shiwen 1-3, Eerland - Li Xiaoxia 1-3, Li Jie - Ding Ning 2-3). TENNIS Quimper (Fra). Mannen. Achtste finales: Sijs- ling (Ned) - Doestov (Oez) 6-1 6-4. VOETBAL KNVB-beker, halve finales. FEYENOORD Feyenoord - AZ 3-1 (1-0). 15. Henriksen (e.d.) 1-0, 46. Henriksen 1-1, 78. Kramer 2-1, 85. Kuyt 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 47.500. Gele kaart: Toornstra, Elia (Feyenoord), Luckassen, Van Overeem (AZ). Feyenoord: Vermeer, Karsdorp, Van Beek, Bot- teghin, Kongolo, El Ahmadi, Toornstra (82. Basa^ikoglu), Vilhena, Kuyt, Kramer, Elia. AZ: Rochet, Luckassen, Vlaar, Wuytens, Haps, Van Overeem, Henriksen, Rienstra (81. Tanko- vic), Jahanbakhsh, Janssen, Dos Santos (84. Mühren). Eredivisie. Programma. Vandaag, 20.00 uur: ADO Den Haag - FC Twente Eerste divisie. Programma. Vandaag, 20.00 uur: FC Dor drecht - RKC Waalwijk, NAC Breda - Achil- les'29, Co Ahead Eagles - FC Emmen, FC Oss - Sparta, Almere City FC - Jong Ajax, Telstar - VVV-Venlo, Helmond Sport - FC Eindhoven. Spanje. Primera Divison: Granada - Sporting Cijón 2-0, Espanyol - Real Betis 0-3, Rayo Vallecano - FC Barcelona 1-5. Stand aan kop: 1. FC Barce lona 27-69, 2. Atlético Madrid 27-61, 3. Real Madrid 27-57, 4. Villarreal CF 27-53, 5. Sevilla 27-44, 6. Celta de Vigo 27-42. WIELRENNEN Londen (Eng). WK baan. Mannen, 1 km tijdrit: 1. Eilers (Dui) 1.00,042, 2. Bos (Ned) 1.00,461, 3. Lafargue (Fra) 1.01,581. Ploegachtervolging: 1Australië, 2. Groot-Brit- tannië, 3. Denemarken, 8. Nederland (Eefting, Stroetinga, Van der Burg, Van Schip). Vrouwen, scratch: 1. Trott (GBr), 2. Wild (Ned), 3. Roorda (Can). Keirin: 1. Vogel (Dui), 2. Meares (Aus), 3. Ja mes (GBr), 11. Ligtlee. Bijzonderheid: Van Ries- sen uitgeschakeld in herkansingen. 'Ik ga door M door Sjoerd Mossou Wesley Sneijder In oktober heb je je contract bij Ga latasaray nog met twee jaar ver lengd. Heb je daar al spijt van? Maar dit is wel gewoon een kost baar, verloren jaar. Je bent 31. De ja ren gaan tellen. Eind deze maand speelt Oranje weer twee interlands. Je wilt graag recordinternational worden, maar dan wordt het zaak om straks ook de campagne richting het WK van 2018 te halen. Zit dat er nog in? „Ik ben ervan overtuigd van wel. Een mindere periode bij mijn club heb ik nooit meegenomen naar Oranje, volgens mij. Ik ga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17