Wat als Trump écht president wordt? First Lady of First Gentleman Qkööwëdëalnl) NIEUWS 9 Econoom en filosoof Nora Neute boom werkt als strateeg bij inves teringsmaatschappij Dasym en is deel van het expertteam van Freedomlab. In dat team wordt nu al nagedacht over de mogelij ke scenario's in de VS, waaron der de implicaties van een presi dentschap van Trump. Trump ziet China als mogelij ke concurrent van de wereldorde en Neuteboom betwijfelt of Trumps vierkante retoriek daar goed valt. „Chinezen zijn bij uit stek een volk dat houdt van nuance. Bij Trumps grove oneli ners haken ze snel af." Kandidaat Trump heeft de Chinezen al to renhoge toeslagen op hun export beloofd om de handelsbalans tus sen beide landen wat evenwichti ger te krijgen. Met de Russische president Poetin wacht een meer persoon lijke krachtproef, verwacht de on derzoekster. „Beiden hebben een democratisch fundament maar spelen tegelijkertijd in op het po pulistisch sentiment met krachti ge woorden. Ze zijn niet vies van maatregelen die de vrijheid van burgers beperken. Voor ons in Europa is het probleem dat we zo'n man moeilijk serieus kun nen nemen als Amerikaans presi dent. Poetin zal dat zeker wel doen en proberen hem te bespe len." Maar Trump is gewend zaken te doen op het scherp van de sne de, zo zal hij ook Poetin stevig te gemoet treden, denkt Neute boom. In de ogen van de Russen verdient dat een zekere mate van respect. „Anders ben je in hun ogen geen echte man. Dat kan leiden tot wederzijds respect maar eventueel ook tot botsing van twee grote ego's met als con sequentie onverstandige beslis singen zoals handelstarieven en sancties." Poetin zal niet treuren als de eensgezindheid tussen Eu ropa en Amerika afneemt als Trump aan de macht komt. Latijns-Amerika is ook een in teressante. Trump heeft onge veer elke latino wel beledigd en wil alleen maar meer muren bou wen bij de grens met Mexico, zo dat de migranten niet meer ko men. Probleem is dat naarmate de economische crises in Brazi lië en Venezuela toenemen er al leen maar meer mensen hun ge luk zullen zoeken in de Verenig de Staten. „Trump denkt in mu ren, niet in sociale oplossingen. Maar een muur is een fysieke barrière, geen psychologische: straks komen de werkloze mi granten over zee of via Cuba. Dat kan nieuwe spanningen ge ven. De betrekkingen met Cuba kunnen daaronder onder druk komen te staan." WASHINGTON. Een verkiezings strijd tussen Hillary Clinton en en Donald Trump zou twee bij zondere potentiële First Ladies voor het voetlicht brengen: mo del Melania Trump en ex-president Bill Clinton, de eerste die de titel van de presi dentiële echtgenoot zal moeten verande ren in iets als 'First Gentleman'. Over de voorkeu ren van Melania Trump is niet zoveel bekend, dus de Ame rikanen hebben geen goed beeld van wat voor First Lady ze zou zijn. Vooralsnog valt ze vooral op met haar onberispelijk stijlvolle kleding en Sloveense accent. „Ik volg politiek van A tot Z", zei ze vorige week wel in een zeld zaam interview met CNN. Ze is het lang niet altijd met Do nald Trump eens. „Qua taalge bruik, bijvoorbeeld." Van Bill Clinton weten Ameri kanen juist maar al te goed wie ze in huis halen. Hij zal vermoe delijk een politieke rol opeisen. Toen hij zelf president was, had zijn echtgenote die ook, als voor zitter van een taskforce om het zorgstelsel te hervormen. De kie zer kreeg met de Clintons in het Witte Huis twee presidenten voor de prijs van één, zei hij des tijds in zijn cam pagne - een oneli ner die het echt paar nu weer van stal kan halen. „Hij zou een ge weldige adviseur zijn", zei Hillary Clinton in decem ber tegen komiek Melania Trump Seth Meyers. Over foto Reuters de traditionele kant van zijn func tie maakt ze zich ook geen zorgen. „Hij is een heel goede gastheer. Ik zou bij een evene ment altijd op hem kunnen reke nen om mensen op hun gemak te Bill Clinton stellen en welkom foto Getty Images te heten in het Witte Huis. Hij houdt van rondlei dingen geven. De bloemstukken kiezen, daar ligt misschien niet zijn kracht. Maar hij eet bijna veganistisch, misschien heeft hij wel goede informatie voor de me nu's in het Witte Huis." DAGAANBIEDINGEN VAN 3 MAART €149,95 80% 120,- Nu slechts €29,95 80% sola 64°/ €49,95 64% €32,- Nu slechts €17,95 Nu slechts 599.95 €510.- 89,95 64% €49,95 64% €32,- Nu slechts €17,95 39,95 63% €25,- Nu slechts €14,95 63% 80°a €49,95 80% €40,- Nu slechts 9,95 DONDERDAG 3 MAART 2016 Het kamp van Hillary Clinton wil Donald Trump in de campagne neerzet ten als gevaarlijk en intolerant. foto Javier Galeano/Reuters Donald Trump hamert op de fouten die Hillary Clinton heeft gemaakt. Hij aarzelt ook niet om het overspel van Bill op te rakelen, foto Andrew Harnik/AP door Bob van Huët AMSTERDAM. Er zijn drie woorden die Europese diplomaten inmid dels liever niet horen: president Donald Trump. Na de overtuigen de winst op Super Tuesday mag nu wel serieus rekening worden gehouden met een brulboei als de baas van het machtigste land ter wereld. door Karlijn van Houwelingen Bluetooth Smartwatch voor Android Apple Ontvang meldingen van o.a. Facebook en Twitter V Geschikt voor Handsfree bellen Beschikbaar in 3 kleuren: zwart, rood én wit Adviesprijs Korting U bespaart: korting korting Sola Keramische Wokpan Met keramische laag; geen olie of boter nodig Maak supergezonde maaltijden Geschikt voor de vaatwasser Geschikt voor alle warmtebronnen Adviesprijs Korting U 207-delige Gereedschapstrolley van Wolfgang Germany Groot ingekocht, dus profiteer hiervan! 1/ Gereedschappen zijn gemaakt van hoogwaardig Chroom-Vanadium staal Zeer goed gevuld; in één keer al het gereedschap dat je nodig hebt In 4 lagen overzichtelijk gerangschikt Adviesprijs Korting U bespaart: korting LED TL-Buizen van 120cm incl. Armatuur Ideaal voor kantoren, bedrijfsruimtes, de zolder, schuur of garage Energiezuinig, LED, 20.000 branduren Warm witlicht voor een prettige sfeer Incl. armatuur en snel te installeren Adviesprijs Korting U bespaart: Luxe Herenriemen met automatische Gesp Verkrijgbaar in 3 fraaie modellen Eenvoudig op precies de goede maat te zetten Gemaakt van hoge kwaliteit koeienhuidleder Must-have voor iedere man Adviesprijs Korting U bespaart: korting korting Nachtzicht bril; eindelijk goed zicht in het donker en met slecht weer! Met polariserende glazen Kan over een gewone bril gedragen worden Reduceert licht van tegenliggers en neonreclames Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPberPoy (VfK£UR NIET TEVREDEN? GELD TERUGl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9