Cadzand zelf ook op de schop Decathlon mag uit de startblokken Gezonken Badboot in Antwerpen is bak roest KNRM hoeft ondanks kustversterking niet weg van huidige plek in Cadzand-Bad ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Het KNRM-gebouw in Cadzand-Bad ligt momenteel in een bouwput. Uiteraard kunnen de redders wel gewoon uitrukken. De werkzaamheden in Cad zand-Bad breiden zich steeds meer uit naar het dorp zelf. Het parkeerterrein aan het eind van Boulevard de Wielin gen is afgesloten en gesloopt. Ter hoogte van het gemaal en aan de kop van Boulevard de Wielingen zijn bouwhekken geplaatst. Al leen voetgangers kunnen er nog langs, door een smal stukje vlak voor hotel De Schelde. Het werk is nodig om de boule vard via een hellend plein met het havengebied te verbinden. Ook wordt de rijbaan 'opgetild' om zicht op de toekomstige haven te bieden. Het buitendijkse werkterrein, waar de haven wordt aangelegd, is niet toegankelijk en ook nauwe lijks zichtbaar. Voetgangers wor den omgeleid. Vanaf deze week wordt er geheid voor de brug over de jachthaven, de tribune bij de haven en het havenbalkon. De tribunes langs de vernieuw de duinpaden krijgen ook vorm. De banken die tegen het duin aan worden gebouwd zijn van wit be ton, bekleed met hardhout. De aanleg van de jachthaven, de werkzaamheden aan de parkeer plaats op Boule vard de Wielin gen, de kustversterking: alles vindt op een steenworp afstand plaats. De bemanning van de KNRM in Cadzand-Bad moet zelfs door het zand ploegen om bij het gebouw te komen. Bij bin nenkomst wordt middels een bordje vriendelijk verzocht om de schoenen uit te doen. „Dan kun nen we het nog enigszins schoon houden", lacht bemanningslid Jan Aarnoutse terwijl hij zelf ook zijn schoenen uitdoet en naar het kan toor op de eerste verdieping loopt. Door de grote ramen heeft de KNRM een eersterangs zicht op de werkzaamheden. „Eerst keken we vanuit hier op de duinen, straks is dat de jachthaven", wijst Aarnoutse. Dat betekent dat er veel meer bedrijvigheid komt dan voorheen. „Dat is goed voor Cad zand. We zitten hier straks ook veel meer in het zicht, waardoor we meer een uithangbord voor de KNRM worden. Ook is er meer so ciale controle." Gevolgen voor de uitrukken hebben de werkzaamheden niet. „Dat kan ook niet. We moeten al tijd weg kunnen. Alles gaat daar om in goed overleg met de opzich ter." De reddingsboot staat nu bij voorbeeld even buiten, omdat er bij het boothuis een put ligt. De open dag op 30 april gaat ook ge woon door en is extra bijzonder omdat de KNRM in Cadzand dit Cadzand-Maritiem De aanleg van Cadzand-Maritiem omvat kustversterking, de aanleg van een jachthaven en aankleding van de openbare ruimte in één pro ject. In deze serie volgen we de ont wikkelingen. jaar 125 jaar bestaat. Niet alleen rond het KNRM-gebouw, maar ook binnen wordt er hard ge werkt. Er komt een extra deur in het boothuis, zodat er meer manie ren zijn om uit te rukken. De wand met de muurschildering die Charles van Overbeeke maakte in 1999 verdwijnt daarom. „Dat vin den we heel jammer, maar je kunt de stenen er niet ongeschonden uithalen", zegt Aarnoutse. Als al les gereed is, zijn er voor de red- ders twee manieren om bij de zee te komen. „Als we uitrukken, kan dat via het strand. Als het daar druk is, kunnen we via de jachtha ven. Dat is een voordeel." Vanzelf sprekend dat de KNRM op de hui dige stek zou blijven was het niet. „In eerste instantie werd er ge dacht aan verplaatsen van het boothuis. Maar het ligt hier mak kelijk en het is een goed gebouw", legt Aarnoutse uit. „Het is ook een bijzonder gebouw, het kon ge realiseerd worden door een erfe nis en veel werk van de toenmali ge bemanning." De winkel van Decathlon wordt niet te groot, past binnen de be stemming van ZEP en ook even tuele parkeerproblemen zijn geen reden om de vergunning voor de nieuwe vestiging te ver nietigen. De Raad van State ver klaarde gisteren alle bezwaren van Middelburgse ondernemers ongegrond. Rudi Wakelkamp, di recteur vastgoed van Decathlon in Nederland, is blij met de uit spraak, maar betreurt dat het pro ject in Middelburg jaren vertra ging heeft opgelopen. Wakel kamp: „We kunnen nu verder, de plannen afstoffen en eventueel aanpassen zodat we iets moois in Middelburg kunnen neerzetten." Wanneer Decathlon de deuren opent op het ZEP kan Wakel kamp niet zeggen. Het zal in elk geval nog niet dit jaar zijn. Wethouder Chris Simons is te vreden: „De komst van Deca thlon is goed voor de werkgele genheid en de economie op Wal cheren." Lex de Looff voorzitter van de ondernemersvereniging VOM, stelt vast dat er nu in elk geval duidelijkheid is. „Het heeft allemaal wel erg lang geduurd. Wij hadden geen discussie met Decathlon, maar met de gemeen te." De Looff moet de uitspraak nog bestuderen en met zijn ach terban bespreken. Verder geeft hij nu nog geen commentaar. ANTWERPEN. Bergers hebben het gezonken zwembadgedeelte van de ooit zo unieke Badboot in het Kattendijkedok in Antwerpen ge licht. Dat gebeurde de afgelopen dagen door twee drijvende bok ken van de Nederlandse bergings maatschappij Hebo. Het zwembad van 600 ton werd direct op een ponton gescho ven en geïnspecteerd. De Badboot - een drijvend zwembad met een feestzaal, kleedkamers en techni sche ruimten - zonk in septem ber. Vermoedelijk was er sprake van scheurvorming. Nu het zwembad boven water is gehaald, volgen in de loop van deze week de overige delen van het complex dat twee jaar geleden in gebruik werd genomen en di rect een succes was. Na de berging worden de onderdelen naar Neder land overgebracht en gesloopt. DONDERDAG 3 MAART 2016 'Straks zitten we in het zicht' door Sophie Stockman De wand met de muurschildering die Charles van Overbeeke maakte in 1999 verdwijnt omdat er een extra deur in het boothuis komt. MIDDELBURG. De Raad van State heeft de bezwaren tegen de komst van sportketen Decathlon naar vrijetijdspark ZEP in Middel burg afgewezen. Hoewel het gebouw van de KNRM midden in de bouwput staat, hebben de werkzaamheden geen gevolgen voor uitrukken. De bemanning moet altijd weg kunnen. „Alles gaat daarom in goed overleg met de opzichter", zegt bemanningslid Jan Aarnoutse. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81