Wegens succes te verlengen: de zonnetrein van Hulst Discussie over Gat van Axel te vroeg Word bezorger! VLISSINGEN 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Pluim voor Willem Verschueren Werk met voldoende beweging? De zonnetrein rijdt sinds half sep tember 2014 in en om Hulst na een succesvolle proef een jaar eer der met een geleend treintje van de stad Maastricht. De huidige zonnetrein telt twee wagonnetjes en er is plaats voor zo'n twintig volwassenen of ruim dertig kinderen. Op een zeer zonnige dag in de zomer heeft het treintje een bereik van 125 kilometer, maar op een som bere dag heeft de zonnetrein een actieradius van slechts 70 kilome ter. 'Met modernere batterijen kunnen we meer kilometers en nog meer ritten maken' „De nieuwe trein die we op het oog hebben, is langer en kan 47 volwassenen vervoeren. Boven dien hoeven we met modernere batterijen niet meer bang te zijn dat we tussendoor moeten opla den", zegt Jean-Paul Mahu, chauf feur van de zonnetrein en woord voerder van stichting Voor iets gaat de zon op. De Hulster zonnetrein heeft een vaste dienstregeling. Het voertuig wordt gebruikt voor toe ristische rondritten, als bood- schappenshuttle en als pendel dienst voor schoolkinderen. Ook is de trein te huur voor feesten en partijen en kunnen er gidsen mee voor diverse arrangementen. Mahu: „Met een grotere zon netrein zijn er nog veel meer mo gelijkheden en kunnen we grote re ritten maken." Voor de aanschaf van de nieu we zonnetrein is financiële hulp van de gemeente Hulst cruciaal. De stichting gaat de plannen dan ook eerst voorleggen aan het col lege van burgemeester en wet houders. Voor de oude zonnetrein is al een bestemming gevonden: in West-Zeeuws-Vlaanderen willen ze het Hulster zonnetreintje graag overnemen om in de zo mermaanden mee langs de kust te rijden. In de regio Mijn dorp, mijn stad AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten; 14.00 uur: Infobijeen- komst Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden; De Halle, 10.00 uur: Schilderen, zitdan- sen; 13.00 uur: Solo- dans; BRESKENS. MfcDe Korre, 13.30 uur: Bil jart; CLING E. Malpertuus, 13.00 uur: Biljart; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.30 uur: Kaarten; HEIKANT, 'rHeike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; Café Du Commerce, 19.45 uur: Bingo; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljart, koersbal; 13.30 uur: Soosmiddag; HULST. De Serre, 10.00 uur: Geheugen training; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoe ve, 9.00 uur: Hand werken; 9.45 uur; Bloemschikken; De Lieve, 9.00 uur: Bil jart, 13.00 uur: Hand werken, koersbal, pe dicure, biljart; 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE. Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; De Binnendeur, 9.45 uur: Gymclub; 10.00 uur: Tablet cursus; LAMSWAARDE. Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor oude ren; Warande, 13.00 uur: Biljart; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.15 uur: Kids club; 19.00 uur: FNV belasting cursus; De Veste, 12.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Handwerken, sjoe len, soos; 19.00 uur: Bridge; De Kameleon, 19.30 uur: Tekenclub; De Hoeve, 19.00 uur: Sjoelen; ZAAMSLAG. Het Podium, 19.30 uur: Toneel 'Vrouw Holle en de Zoutmik- ser'. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl AXEL. Het was allemaal een misverstand. De brief van de Stadsraad Axel over de invul ling van Het Gat van Axel in het stadscentrum was hele maal niet bedoeld als een offi cieel schrijven aan de gemeen teraad van Terneuzen. Het was meer een kennisge ving van de ideeën die de Stadsraad heeft over de invul ling: de plaatsing van een oud vissersschip ter herinnering aan de visafslag, die daar ooit was. Stadsraadslid Piet Goosen lichtte de achtergrond van de brief, die in de eerste plaats was bedoeld om de mening van de Stichting Cultureel Erf goed Het Warenhuis over de plannen te peilen, dinsdag avond toe in de raadscommis sie Samenleving. Goosen: „Wij vinden dat een dergelij ke invulling past in het rijtje Museum, Watertoren en Mo len." Hij vond het feit dat de media melding hadden ge maakt van de plannen prema tuur. Na kritische opmerkingen van Charles ten Hengel (D66) en Cees Freeke (ssterneuzen) verzekerde Goosen dat de Stadsraad zelf voor de finan ciering van de historische blik vanger zorgt. Het kost de ge meente geen ene cent. door Sheila van Doorsselaer HULST. Stichting 'Voor iets gaat de zon op', de exploitant van de zon netrein van Hulst, wil graag een nieuwe, grotere zonnetrein laten rijden. Een ritje met het huidige treintje is populair. Er is behoefte aan meer zitplaatsen en betere batterijen zodat meer kilometers gemaakt kunnen worden. Jean-Paul Mahu, chauffeur zonnetrein De zonnetrein in het eerste seizoen tijdens een stop in de Centsestraat in Hulst, foto Voor iets gaat de zon op TERNEUZEN Verdachte overval blijft in de cel De 18-jarige Jasper M. hoort op 31 maart of hij gestraft wordt voor zijn aandeel in een overval op een flatwo ning aan de Evard Crieghof in zijn woon plaats Terneuzen. Die vond vorig jaar op zon dag 15 november plaats. Tegen tienen drongen gemaskerde mannen het huis bin nen, waarna ze de be woner zouden heb ben mishandeld en be dreigd met een wa pen. De bewoner werd vastgebonden, waarna de overvallers de woning verlieten met een laptop, playstation en bank pas. Enkele dagen la ter konden vier ver moedelijke daders van zestien, zeventien en twee van achttien jaar oud worden aange houden. Vlak daar voor werd ook al een zeventienjarig meisje aangehouden. Het slachtoffer raakte als gevolg van de overval overigens niet ge wond. M. blijft tot de zaak eind maart wordt behandeld in voorarrest. De minder jarigen worden later berecht. TERNEUZEN Studieavond in Opstandingskerk Dominee Oscar Lo- huis (foto) houdt van avond een studiebij eenkomst in de Op standingskerk aan de Bellamystraat in Ter- neuzen. Thema is 'Wie is Jezus in relatie tot Israël?'. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. HULST Hulsterweg dicht Het gedeelte van de Hulsterweg tussen Ter hole en de rotonde aan de Havendijk is morgen afgesloten voor verkeer. Fietsers kunnen er wel langs. De gemeente Hulst laat er ruim zeventig bomen snoeien en ook vijf populieren rooien. Dat is nodig omdat overhangende takken passerend ver keer hinderen en enke le bomen te dicht bij woningen staan. HULST. Willem Verschueren (rechts) heeft gisteren uit handen van bur gemeester Jan-Frans Mulder van Hulst de Pelgrimstas gekregen. Die pluim wordt uitgedeeld aan mensen die zich inzetten voor de maat schappij. De Hulstenaar kreeg de onderscheiding omdat hij voorzitter is van de Handydub. Daar kunnen kinderen terecht voor knutselen en handenarbeid. Verschueren is sinds de oprichting, 35 jaar geleden, be trokken. Hij is daarnaast actief lid van Onderwatersportvereniging Ber muda Divers en tennisclub Hulster Ambacht, foto Ronald den Dekker SINT JANSTEEN. De TERNEUZEN. OIOS Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de Provinciaalse Zeeuwse Courant, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80