Cel geeist voor horrorouders Galaxy S6 Steeds meer broedparen NIEUWS 7 ALLERLAAGSTE PRIJS VAN NEDERLAND! KRAANVOGELS VLIEGEN OVER SAMSUNG 1000MB data 100 min/sms 4000MB data onbep. min/sms EENMALIG BIJBETALEN TEI.I-2 T-Mobile- kpn voJl Bell CD ■aanval. zijn mond. „Dan had ik even rust", zei vader Ron. Hij en stief moeder Petra maakten met hun mobiel filmpjes waarop te zien was hoe Dylan in zijn broek plas te, omdat hij zijn plas moest op houden. Wendy werd gedwongen broodpap te eten, al zat ze soms al helemaal onder de smurrie. Ze zat onder de blauwe plekken en had een forse wond op haar rug. Wen dy was van de trap gevallen, zei Petra. Rogier Schmidt, advocaat van Ron T., zei dat Ron en Petra nooit hebben gewild dat Wendy iets overkwam. „Geen ouder jaagt zijn dochter doelbewust de dood in."De rechtbank doet 16 maart uitspraak. Met Wendy en Dylan gaat het opmerkelijk goed, vertel den de pleeggezinnen gisteren. Petra en vader Ron 'onmachtig' en 'onkundig' en kon het mede daardoor zo uit de hand lopen met Wendy. Het Openbaar Minis terie ziet dat heel anders. Officier van justitie Nicole Coenen: „Wen dy en daarvoor ook haar uit huis geplaatste broer Dylan (nu 15, red.) zijn jarenlang getreiterd en mishandeld. Hun vader en stief moeder verpestten hun levens. Wendy leefde in een nachtmerrie. Vooral Petra had, met haar medi sche achtergrond, veel eerder hulp moeten zoeken." Het gezin was al jaren bekend bij hulpverleners, maar volgens Coenen onthield Petra de kinde ren 'op cruciale momenten' zorg. De kinderen werden schaars ge kleed buitengezet in de kou, Dylan ook een keer met tape op Zij kreeg op 16 februari vorig jaar door onderkoeling een hartstil stand, waaraan ze bijna overleed. Als het aan het OM ligt, gaat stief moeder Petra M. (35) zes jaar de cel in en krijgt ze gedwongen be handeling vanwege een narcisti sche stoornis. De advocaten van het tweetal vinden de strafeisen veel te hoog. Het OM vervolgt de vader en stiefmoeder voor poging tot dood slag. Beiden werden ongeveer een jaar geleden aangehouden, enkele dagen nadat Wendy (destijds 12 jaar) na een 112-telefoontje van Pe tra door hulpverleners uit de ouderlijke woning was gehaald. Haar lichaamstemperatuur was nog maar 23 graden. „Volgens de statistieken ben je dan dood", zei rechter Hensen gisteren in de Haagse rechtbank. „De ambulance broeders hebben verklaard dat ze dachten een dode te reanimeren." Het ging al een poos niet goed met Wendy: ze at slecht door een eetstoornis en viel nogal eens. Stiefmoeder Petra gaf toe dat ze soms niet wist wat ze met het kind aanmoest. De avond Wendy uit huis werd gehaald, kreeg ze een soort Familieleden die op bezoek kwa men, noemden haar 'volledig over stuur'. Wat er de uren daarna is ge beurd en hoe Wendy zo onder koeld kon raken, is onduidelijk. Volgens hun advocaten waren DONDERDAG 3 MAART 2016 NIJMEGEN. Nederland is in trek bij kraanvogels. Het aantal dieren dat hier broedt is flink toegeno men, aldus Sovon Vogelonderzoek. Momenteel trekken de majestueuze vogels met duizenden te gelijk over. Zodra hun karakteristieke trompetge luid klinkt, rennen de medewerkers hun kantoor uit, bekent Albert de Jong van Sovon. „Met hun grote vleugels en lange poten zijn het fantastische dieren om te zien. En ze zijn dit jaar precies op tijd." De grotere broer van de ooievaar trekt van zijn overwinteringsgebied in Spanje of Zuid west-Frankrijk naar de broedplaatsen in Noord-Eu ropa. „De afgelopen dagen zijn er 28.000 geteld in Nederland", zegt De Jong. De vogels, in Azië het symbool van vrede of ge zondheid, nemen altijd een vaste route: ze vliegen over de Ardennen, via West-Duitsland richting Scandinavië, Polen en de Baltische staten. Maar door de harde oostenwind van de afgelopen da gen zijn ze deze kant op geblazen. Meer en meer vogels kiezen het Nederlandse hoogveen om eieren te leggen. In 2001 was er één broedend stel, in het Fochteloërveen in Dren the. Inmiddels broeden verspreid over Nederland negentien paren, die enkele jongen hebben groot gebracht. foto Catrinus van der Veen/ANP 1064(2) Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 door Jan Belt Ron T. en Petra M. in de rechtszaal. tekening Petra Urban ROELOFARENDSVEEN. Tegen vader Ron T. (45) uit Roelofarendsveen is door het Openbaar Ministerie ze ven jaar cel geëist, vanwege zware verwaarlozing van dochter Wendy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7