als het misgaat in Doel? 41 Wat doet België Blind denkt dat Oranje het WK wél kan halen Bus moet weer in het dorp Pleidooi om geld voor onderzoek kusttram in plan voor zonnetrein te steken Doortrekken kusttramrails is niet realistisch, vinden politici en ondernemers. Een zonnetrein wél. OOSTBURG. Het plan voor een zon netrein langs de West-Zeeuws- Vlaamse kust is hét ideale alterna tief voor de 'onrealistische' ideeën voor het doortrekken van de kust tram. Dat geluid klinkt na de pre sentatie van de zonnetreinplan- nen. Raadslid Mare Rijk koppelt er meteen een idee aan voor een watertaxi langs diezelfde kust- strogfcs===:^fi' West-Zee uws-Vlaam- se ondernemers maakten eerder deze week bekend dat ze - moge lijk al komende zomer - zonnetrei- nen willen laten rijden langs de kust. Ze denken aan een route van uit Breskens, en aan een tweede lus via Cadzand, Sluis en Knokke. Parallel eraan trokken Provin ciale Staten onlangs 30.000 euro uit voor een onderzoek naar het doortrekken van de Vlaamse kust tram in de richting van West- Zeeuws-Vlaanderen. De gemeen te Sluis wordt ook gevraagd om daaraan 15.000 euro mee te beta len. Dat geld kan beter gestoken worden in het laten rijden van de zonnetrein, meent het Sluise raadslid Mare Rijk (Nieuw Ge meentebelang). „Het idee voor de kusttram is wel erg ambitieus. Ter wijl dit plan ons zo door de onder nemers in de schoot wordt gewor pen. Daar móeten we als gemeen tebestuur gewoon bij aanhaken." De ondernemers hopen daar stilletjes ook op. Ronald Lohman, één van de initiatiefnemers van het zonnetreinplan, noemt de komst van de kusttram 'niet erg realistisch'. „Ons treintje heeft bo vendien een boel voordelen ten opzichte van een echte tram. Die moet over een vast spoor, terwijl wij over de duinen en dijken rij den, of zelfs buitendijks. Wie weet kunnen we straks dwars door Waterdunen: dat gaat met een echte tram natuurlijk niet. Ons plan is superduurzaam, ter wijl je met de kusttram met een lelijke bovenleiding te maken hebt. En al met al is het kusttram plan natuurlijk hartstikke duur." 'Ons plan is superduurzaam, terwijl je met de kusttram met een lelijke bovenleiding te maken hebt' Voor raadslid Rijk houdt het overigens niet op bij de zonnetrei- nen. „Het lijkt me prachtig om er een watertaxi aan te koppelen. Die zou kunnen varen tussen de jachthavens in Breskens en Cad zand, misschien ook richting Ter- neuzen en Zeebrugge." Rijk heeft, samen met Lohman, al wat des kundigen geraadpleegd. „Op tech nisch vlak kan het. Misschien kan het geld dat gebruikt zou worden voor onderzoek naar de kusttram, hiervoor worden gebruikt." Volgens de Sluise wethouder Peter Ploegaert hoeft het geen kwestie van kiezen te zijn. „Het lijkt me verstandig het geld voor het onderzoek naar de kusttram breder in te zetten en te kijken naar alle mogelijke vormen van vervoer langs de kust, en in de re gio. Daar kan de zonnetrein ook een rol in spelen." Iceland J PAGINA 4 PAGINA 14 15 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 3 maart 2016 Zeelan Treintje is beter dan tram' door Martijn de Koning Ronald Lohman, initiatiefnemer pagina 6: Zonnetrein in Hulst wegens succes verlengd m m foto Ronald den Dekker IJZENDIJKE. De stoet was indrukwekkend. IJzendijkenaren hadden massaal gereageerd op de oproep van de dorpsraad voor een pro testmars (met of zonder rollator) om de bus terug door het dorp te laten rijden. Jong en oud liep gisteren van de Markt in het dorp naarde bushalte aan de Vestingweg. Om de provincie Zeeland erop te wijzen dat het onac ceptabel is dat er geen bus meer door het dorp rijdt, terwijl de terugkeer toegezegd was. „Het is nu ver lopen en ook onveilig. Er worden veel fietsen gestolen en er is nauwelijks verlichting", aldus An van Cend (86).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78