'Grote bieb is tijdelijk' Word bezorger! VL1SSINGEN Sporthal wellicht in 2020 Bakker begint winkel Palen tegen de verzakking 6 BEVELANDEN en THOLEN Rommelmarkt aan Oudedijk Piet en Nel 65 jaar getrouwd voldoende Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl In de regio Mijn dorp, mijn stad KLOETINCE Het zijn geen halve maatregelen die genomen worden bij Kloe- tinge en 's-Gravenpolder. De verzakkingen in twee wegen waren maar niet onder controle te krijgen en daarom zijn nu heipalen geslagen om een stevi ge fundering te krijgen. Bij Kloetinge was gisteren goed te zien hoe de funde ring er uit ziet. Hier over komt straks weer de asfaltlaagfoto Marcelle Davidse SINT-ANNALAND. De bibliotheek in Sint-Annaland moet op termijn gewoon een kleine 'bieb in de buurt' worden. Met die woorden tempert wet houder Cees van Dis de vreugde over het in stand houden van de bieb als volwaardige vestiging. Bi bliotheek Oosterschelde kiest daar voorlopig voor, omdat de biblio theek in Halsteren wellicht sluit. In dat geval kunnen sommige Tho- lenaren niet meer binnen een half uur een volwaardige bieb berei ken. Van Dis benadrukt dat het om een tijdelijk besluit gaat. Het openhouden van de vol waardige bibliotheek is financieel mogelijk, omdat er in Tholen-stad nog lage huisvestingskosten zijn. De bieb in de buurt zit daar voor lopig nog in het gemeentehuis. Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de Provinciaalse Zeeuwse Courant, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. door Willem Adriaansens KAPELLE. Misschien gaat het buitenzwembad in Kapelle toch al in 2018 dicht. Als de gemeenteraad er deze zomer voor kiest om de nieuw te bouwen sporthal niet in 2022, maar in 2020 open te la ten gaan, gaat het water twee jaar eerder uit het bad. Volgens wethouder Jon Herselman is 2022 voor de gemeente het gunstigste mo ment om een nieuwe sport hal te bouwen. Maar verschil lende raadsfracties vroegen of er toch ook naar de moge lijkheid van 2020 zou kun nen worden gekeken. „Dat betekent dat het bui tenbad twee jaar eerder dicht moet, in 2018", aldus Herselman. Er wordt im mers gebouwd naast de hui dige sporthal op de plek van het buitenbad. „En de bouw tijd is twee jaar." Aanvankelijk zou het bui tenbad dit jaar al sluiten. Eind 2015 werd echter beslo ten om het bad open te hou den tot de nieuwbouw. Mits de bezuiniging van 20.000 euro per jaar op groot onder houd gehandhaafd bleef. door Melita Lanting BORSSELE. Bakker Marco Nieuwenhuijse van Marco's Bakhuys uit Borssele slaat zijn vleugels uit. Sinds een maand heeft hij een webwin kel en vanaf vandaag is een filiaal in de supermarkt in 's-Heerenhoek geopend. „We zitten volop in de groei." Nieuwenhuijse en zijn vrouw Willeke zijn twee jaar geleden begonnen met een bakkerswinkel in Borsse le. Daarnaast is hun brood te koop bij de plaatselijke super markt. Via de 'webwinkel' ver koopt Nieuwenhuijse nu ook brood aan klanten in een straal van vijftien kilo meter rondom Borssele. Dit brood wordt van maandag tot en met zaterdag thuisbe zorgd. „En het is nu al een succes", zegt hij trots. En daar komt nu de eigen win kel in de supermarkt in 's-Heerenhoek bij. „We lever den altijd al brood, maar doen dat nu vanuit een ei gen winkeltje", zegt hij. Het bakkerswinkeltje in 's-Heerenhoek is vanaf van daag geopend. www.marcosbakhuys.nl 'S-HR ARENDSKERKE Regiodag Pelgrimswegen In het Heer Arends huis in 's-Heer Arends- kerke wordt zaterdag een gezamenlijke re giodag van het Ge nootschap van Sint Ja cob en de vereniging Pelgrimswegen naar Rome gehouden. De dag begint om 9.45 uur. De toegang voor leden is 8.50 eu ro en voor niet-leden tien euro. Voor meer informatie en voor het aanmel den voor deze regio dag; www.santiago.nl/ zuidwest-nederland KORTCENE YERSEKE Laagdrempelige kerkdienst De jeugddienstcom missie van de Her vormde Gemeente Yerseke houdt zondag een laagdrempelige kerkdienst met het thema 'Zeur niet!' Er wordt heel wat ge klaagd, maar de Bijbel roept ons op om alles te doen zonder te kla gen. Hoe kan dat? De dienst wordt geleid door dominee C. Bag german. Ook jonge renkoor Elsafan uit Goes werkt mee aan de dienst, die om 10.00 uur begint in de Hervormde Kerk aan Kerkplein 5. GOES Nieuwe expositie in Stadskantoor In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes wordt deze maand werk van schil- dergroep Folkleure ge toond. De leden van Folkleure schilderen wekelijks in Buurthuis De Pit. Exposanten zijn Peggy Fredriksz, Corry Moerdijk, Irma van Osch, Sjaak van de Sande, Elsa Schel len, Kristien van Slo ten, Annie Thieleman, Yvonne Verbeek, Wil ly Weijers, Janny van 't Hof en Joke Struys. De expositie is te zien tijdens openingstijden van het kantoor. In de schuur aan de Oudedijk 3 te Kortgene wordt zaterdag 5 maart een rommelmarkt en schuurverkoop gehouden. De schuur is open van 9.00 tot 16.00 uur. Entree en parkeren zijn gratis. De opbrengst is ten behoeve van het onderhoud van de Nicolaas- kerk te Kortgene. Voor informatie of het aanleveren van goederen kan gebeld worden naar Jan Bosselaar: 0113-302931. HANSWEERT. Echte Hansweertenaren kennen hen natuurlijk: Piet (89) en Nel (85) Jansen, die 37 jaar lang een huishoudwinkel dreven in Hans- weert. Gisteren vierde het stel zijn 65-jarig huwelijk. Ze leerden elkaar kennen op de fruitveiling in Kapelle, het dorp waar Nel is geboren. Bei den werkten ze op de veiling, maar de collega's werden al gauw een stel en trokken naar het geboortedorp van Piet. „Wat mij betreft plak ken we er zo vijfjaar bij", zei Piet bij het 60-jarig jubileum in 2011. Dat is gelukt. Op naar de volgende vijf. foto Marcelle Davidse BAARLAND Dorpshuis, Nieuwe- weg 4,19.30 uur - Zumba Gold les voor beginners. GOES Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; Kun stuitleen de Bevelan- den, Westwal 45, 13.00-17.00 uur - Ex positie Noorse kun stenaar Frank Asnes 'Ruimte, lucht en schaduw'; Biblio theek Oosterschelde, 14.00-16.00 uur - In loopspreekuur voor slechtzienden en blinden met speci fiek aandacht voor aangepast lezen; Sportzaal Thorbecke- laan, 20.00 uur - Volksdansen; Po dium 't Beest, Bees tenmarkt 3,20.00 uur - Concert Birth of Joy The silver- faces. HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband. 'S-HR ARENDSKERKE Dorpshuis, Toren- ring 46,19.30-22.00 uur - Gratis bijeen komst Zeeuwse Computerclub met als thema 'vliegen via PC'. HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Dorps straat 43,13.00-18.00 uur - Expositie schil derijen van Marco van Trierum en beel den van Carla Wersch. KAPELLE Cederhof, Cederlaan 9, 08.00-21.00 uur - Exposities schilde rijen René Tramper en zelfgemaakte pop pen van Lida Fakkel dij. RILLAND De Levensbron, Val- ckenisseweg 12, 14.00-16.30 uur - Ge zellige inloopmiddag voor ouderen en al leenstaanden. YERSEKE Trefpunt, Moerplein i2d, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76