WE ZIJN ALTIJD HONGERIG NAAR NIEUWS Turner (26) uit Sas van Gent staat voor cruciale weken 16 ZEELAND Nederlands team komt zaterdag in actie tijdens een interland. Spanje is in Nijverdal de tegenstander. Turner Anthony van Assche, afkomstig uit Sas van Gent, maakt nog altijd kans op deelname aan de Olympische Spelen deze zomer in Rio de Janeiro. Er komen cruciale weken aan, voor hem én de gehele Nederlandse mannenploeg. Op het wereldkampioenschap in Glasgow eindigde Oranje vier maanden geleden op de elfde plek. Daarmee plaatste het team van bondscoach Mitch Fenner zich niet rechtstreeks voor de Zo merspelen, maar verdiende men wel een ticket voor het zogenoem de test event van 16 april. Bij dit toernooi, dat ook in Rio is, komen de nummers negen tot en met zes tien van het WK in actie. De beste vier mogen komende zomer nóg een keer naar Brazilië. Yuri van Gelder Bij het WK viel Van Assche net buiten de boot. Natuurlijk was dat een teleurstelling voor de bijna 27-jarige Zeeuws-Vlaming, maar hij snapte het wel. „Het was toen logischer om Yuri van Gelder mee te nemen dan ik", zegt hij. „Ik was toen ook net niet helemaal fit ge noeg." Van Gelder, de Brabantse rin- genspecialist, is in de aanloop naar het test event ook zijn voor naamste concurrent binnen de elf- koppige voorselectie. Bij een team wedstrijd pakt Van Gelder norma liter op ringen meer punten dan Van Assche, maar de Zeeuws-Vla ming is in staat dat op andere toe stellen te compenseren. Van As sche: „Wat dit keer mogelijk in mijn voordeel is, is dat het op 16 april alleen maar om een team wedstrijd gaat. Yuri ging ook mee naar Glasgow voor een individue le medaille, maar die is er bij het test event niet te verdienen." Sinds 'Glasgow' is Van Assche nog harder gaan werken met trai ner Jeroen Jacobs. „Ik ben nu fitter dan aan het einde van het WK-tra- ject. Dat belooft wel wat", zegt hij. „Met mijn conditie en mijn fysie ke gesteldheid zit het wel goed. Ik ben geheel pijnvrij. Ik moet nu in de komende weken laten zien dat ik zeer nette oefeningen kan tur nen en dat ik dat ook elke keer kan doen." Juryleden Vorige week vrijdag hadden de mannen een interne wedstrijd, met echte juryleden erbij. Van As sche mag niks zeggen over zijn scores op de zes onderdelen, maar is wel tevreden met zijn optreden. Zaterdag turnt hij wel voor pu bliek. In Nijverdal is er een inter land tegen Spanje. „Daarna ko men er nog meer momenten waar op we ons allemaal moeten laten zien. We hebben nog een trai- 'Met mijn conditie en mijn fysieke gesteldheid zit het wel goed. Ik ben geheel pijnvrij' ningsstage, een toernooi in Duits land en een interland tegen Frank rijk. Daarna zal Mitch het team be kendmaken. Duidelijk is dat je op geen enke le training of wedstrijd mag ver slappen, want dat kan je meteen een plek in de ploeg kosten." Naar het test event gaan zeven Nederlan ders. Eén van hen is de reserve. Van Assche durft nog weinig over zijn kansen te zeggen. „Ik ben niet de enige die fit is. De anderen staan er ook allemaal goed voor." Als de Sassenaar dit keer gese lecteerd wordt door de bonds coach, zegt dat overigens nog niks over komende zomer. Wanneer Oranje zich plaatst voor de Spe len, komt er opnieuw een voorbe- reidings- en selectietraject. Omge keerd kan ook het geval zijn: Van Assche kan in april thuis gelaten worden en er in augustus tóch bij zijn. DE BEST BEKEKEN MEDIA VAN NEDERLAND DE PERSGROEP NEDERLAND Van Assche wil laten zien dat hij mee moet naar Rio door Roeland van Vliet 7 Naar het test event in Rio de Janeiro gaan zeven Nederlandse turners mee. Eén van hen is de reserve. Anthony van Assche: „Ik ben nu fitter dan aan het einde van het WK-traject. Dat belooft wel wat." foto Lex van Lieshout/ANP Anthony van Assche, turner Nieuwsconsumptie is nog nooit zo hoog geweest, Nieuwsgierige mensen zoals u besteden ruim 18 minuten per dag aan het nieuws, Naast de krant bekijkt u meerdere keren per dag nieuwsfeiten en achtergronden op het web en op mobiel, Om op de hoogte te blijven wat er in de wereld én bij u in de buurt gebeurt. Daarom realiseert de Persgroep elke dag 9,3 miljoen contactmomenten met 6,4 miljoen unieke mensen. Adverteerders zitten dus bij ons wel goed, In onze nieuwsmedia krijgen advertenties de aandacht die ze verdienen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70