Hulst krijgt volgend jaar haar veldrit 'Ook een verrijking voor amateurvoetbal' Omloop van de Braakman ZEELAND 15 Hulst heeft zich met de Vesting cross tussen de zeven wereldbeker wedstrijden, zeven Super Prestige- wedstrijden en acht Bpost Bank Trofeeraces weten te wringen. De veldrit is een primeur voor Zee land. In Sluiskil werd in de jaren negentig wel een veldrit verreden, maar daar stonden louter Neder landse renners aan de start. De Vestingcross is er een in de zoge noemde C2-categorie. Daarin zijn toppers als Mathieu van der Poel en wereldkampioen Wout van Ae- rt actief. Naast de elite staan ook de vrouwen, de beloften en de ju nioren aan de start. Hulst kwam niet zelf met het idee van een cyclocrosswedstrijd, maar werd benaderd door het Bel gische MKMK Events, dat organi sator is van de Poldercross in Krui- beke en de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Zeven, bij Bremen. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen helpt met de organisa tie. „Dit was een kans die we niet konden laten liggen", zegt wethou der Jean-Paul Hageman van Hulst, die duidelijk in zijn nopjes is. Hij benadrukt dat het college van B en W niet over één nacht ijs is ge gaan. „Als je op de kalender van de UCI (de internationale wieleru- nie) wilt komen, moet er heel wat gebeuren." Hageman wijst op de 'unieke locatie' voor de cross. Het parkoers gaat voor een gedeelte over de stadswallen van Hulst. Volgens Hageman zet de veldrit zijn stad op de kaart. Hij spreekt van 'een fantastisch topsporteve nement' en rekent op vijf- tot tien duizend toeschouwers. Of de cross dat aantal haalt, valt te bezien. Veertig kilometer verderop is op dezelfde dag ook een veldrit, in Eeklo (B). Dat zou roet in het eten kunnen gooien voor het deelnemersveld in Hulst. Op de startlijst van de Grote Prijs Stad Eeklo prijken jaarlijks de grootste namen. Wout van Aert won de laatste twee edities. 'De missie is om een professionele, kwalitatief hoogwaardige opleiding te zijn en te blijven' GOES. Voorzitter John Dane van de Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) stak gisteravond zijn ambities niet onder stoelen of banken. Tij dens de sponsorbijeen komst in Goes zei hij dat het streven is om de beste jeugdopleiding van Nederland te wor den. „Je moet altijd voor het hoogste gaan", zei Dane. Op dit moment neemt JVOZ op de ranglijst de zesde plaats in. Bij het klassement werden on langs alle amateurvoet balverenigingen in Ne derland tegen het licht gehouden. Dane schotelde zijn ge hoor ook enkele cijfers voor. Zo gingen er de laatste acht jaren per sei zoen gemiddeld drie spelers van de JVOZ naar een betaald voet bal organisatie. Verder spelen er 24 ex-JVOZ' ers bij profclubs, zoals Sparta (Rick van Dron- gelen), Levski Sofia (Je remy de Nooijer), PSV (Augustine Loof onder andere) en FC Twente (Rubin de Jager onder andere). „Maar we zijn ook een verrijking voor het Zeeuwse amateur voetbal", stelde Dane. Alleen al in Zeeland spe len 93 voetballers, die een belangrijk deel van hun opleiding bij de JVOZ genoten, in het eerste elftal van een Zeeuwse amateurclub. „De missie is om een professionele, kwalita tief hoogwaardige oplei ding te zijn en te blij ven." van de Topcompetitie kunnen pro fiteren." Dat doet ook ZRTC Theo Mid delkamp. De Zeeuwse wielerver eniging is één van de tien clubs die dit jaar alle wedstrijden van de Topcompetitie gaat rijden. Dankzij dat startbewijs kon de ploeg behoorlijk wat nieuwe ren ners verwelkomen. „Dat is precies de bedoeling van de nieuwe opzet van de Topcompetitie. We willen de sport in de breedte versterken. Het is daarvoor belangrijk dat de we de clubs kans geven om te groeien. Voorheen was er geen aansluiting tussen de clubs en de continentale ploegen, maar daar komt nu verandering." Toch kreeg Pasquino kritiek naar aanleiding van zijn vernieu wende ideeën. Volgens de Amster dammer kunnen clubs als ZRTC Theo Middelkamp echter wel de gelijk wedijveren met de continen tale ploegen op het lange termijn. „De kloof tussen de collectieven is misschien nu nog te groot, maar ik verwacht toch al uitschie ters van individuele clubrenners. Matthijs Eversdijk (hij is afkom stig uit Wilhelminadorp) bewees vorig jaar al dat het kan. Hij won als clubrenner van DRC de Mol de Drielandenomloop. De wedstrijdkalender van de Topcompetitie heeft dit jaar een Zeeuws tintje. De Omloop van de Braakman is aan het programma toegevoegd. „Het is een wedstrijd die bij mij al een tijdje op de ver langlijst stond", verklaart Pasqui no. „Als renner vond ik het een zware wedstrijd. Ik denk dat in Nederland geen enkele vlakke klassieker zo zwaar is als de Om loop van de Braakman. Bovendien staat er een goede organisatie ach ter de wedstrijd. De wedstrijd hoort dus zeker in de Topcompeti tie thuis." DONDERDAG 3 MAART 2016 door Bob Maes HULST. Hulst heeft een plaats op de internationale veldritkalender bemachtigd. De Zeeuws-Vlaamse vestingstad is op 12 februari 2017 gastheer van de Vestingcross. Danny Blind aan het woord tijdens de sponsoravond van JVOZ. De bondscoach sprak onder meer over zijn eigen jeugdjaren bij RCS en Sparta, foto Marcelle Davidse John Dane, voorzitter JVOZ door Jan Dagevos Een beeld van de Omloop van de Braakman van vorig jaar. foto Ronald den Dekker Kalender Topcompetitie Zaterdag 5 maart: Craft Ster van Zwolle; zaterdag 9 april: Omloop van de Braakman; zondag 1 mei: Brand Bier Drielanden Omloop; zondag 22 mei: Omloop der Kempen; zondag 5 juni: Ronde van Limburg; woensdag 29 juni: Klimtijdrit; zondag 10 juli: Omloop Schermer; zaterdag 6 augus tus: Hel van Voerendaal: zondag 11 september: Eurode Omloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69