Referendum Oekraïne kost gemeente 10 mille Dj Panic in Renesse Aanpak illegaal wonen Stichting huist in oude manege in Burgh-Haamstede, zolang het nog kan en mag iilvT SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Manege Lisiduna is allang geen manege meer. Of toch wel? //i n De manege is verkocht aan DPP Vastgoed. Zij hebben plannen om er recreatiewoningen te bouwen. D E Het was al niet veel soeps meer, maar op een koude dag vol maartse buien ligt het vroegere complex van ma nege Lisiduna aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede er wel heel troosteloos bij. Vervallen gebouwen, her en der lekkage en bladderende verf op de stalen binten verraden dat het lang geleden is dat de manege als zodanig in gebruik was en on derhouden werd. Toch bieden de stallen nog steeds onderdak aan paarden en pony's. Stichting Hippisch Zeeland huist sinds 2014 in de oude mane ge en organiseert er buitenritten door de Boswachterij van Westen- schouwen. Volgens bestuurslid In- grid Geerst weten vooral toeristen hen goed te vinden. „In de zomer is het in de weekenden en vakan ties behoorlijk druk en is er veel vraag naar de buitenritten. Zowel ervaren als onervaren ruiters ko men hier rijden. Doordat wij de paarden niet 24 uur per dag op stal zetten, maar ze vrij in de wei laten, zijn ze rustig. Mijn eigen po ny's staan altijd buiten, ze zijn het gewend. Dat maakt ze heel ge schikt voor de buitenritten." Op een dag als vandaag wordt er niet veel gereden, maar is In- grid voornamelijk bezig met het verzorgen van de paarden en het schoonmaken van de stallen. De vraag is voor hoe lang ze dat hier nog kan doen. „De manege is ver kocht aan DPP Vastgoed. Zij heb ben plannen om er recreatiewo- ningen te bouwen. Momenteel hebben wij een gebruikersovereen komst, wat inhoudt dat we hier kunnen zitten totdat de bouw plannen definitief doorgaan. Voor de eigenaar is het prettig dat het nu niet leegstaat. In het begin werd hij regelmatig gebeld door politie of gemeente. Er is van alles gesloopt, zelfs al het koper is eruit gehaald." Ingrid weet dat het verblijf hier tijdelijk is, maar inmiddels begin nen ze toch bijna aan het derde seizoen. De kans is groot dat ze eind van dit jaar te horen krijgen dat ze weg moeten. „Zonde. Voorheen zaten we aan de Armhoeksweg bij Wave rijn, maar daar moesten we weg, omdat dat allemaal natuurgebied werd. Het is te hopen dat we een andere locatie kunnen vinden. Dat wordt nog lastig. Qua ligging moet dat in het bestemmingsplan passen en het moet ook niet te ver van het bos en het strand zijn van wege de buitenritten die we orga niseren." Wanneer de stichting geen an dere locatie weet te vinden, is de kans volgens Ingrid groot dat de paarden verkocht worden en de stichting ophoudt te bestaan. „Dat zou zo jammer zijn, weer iets dat hier verdwijnt." Omdat onduidelijk is hoe dit on derwerp leeft bij de kiesgerech tigden en op welke opkomst kan worden gerekend, neemt de ge meente het zekere voor het onze kere, aldus woordvoerder Toon Wandel. De organisatie en bezetting van de stembureaus gebeurt op dezelfde manier als bij de regulie re verkiezingen voor de gemeen teraad, Provinciale Staten of Tweede Kamer. Dat betekent dat de gemeente uitgaat van een kos tenpost van zo'n 67.750 euro. De vergoeding van het Rijk is 57.000 euro, dus zou Schou wen-Duiveland daar per saldo ruim 10.000 euro op toeleggen. De kosten gaan zitten in de ver goeding en catering van de stem bureauleden, huur van die ruim ten, het drukwerk, de postbezor ging en de ambtelijke inzet. De vergoeding van het Rijk is geba seerd op gemiddelden. Het is de tweede keer dat Schouwen-Duiveland te maken krijgt met een referendum. In 2005 werd de mening gevraagd over invoer van een Europese grondwet. Een ruime meerder heid van de Nederlandse kiesge rechtigden stemde daar tegen. Wandel: „De opkomst op Schou- Het referendum wordt gehouden op initiatief van Ceenpeil, dat tegenuitbrei- ding van de Europese Unie is wen-Duiveland was toen met 70 procent heel hoog. Maar er was destijds ook veel aandacht voor dat onderwerp." Het huidige refe rendum is geldig bij een op komstpercentage van minimaal 30 procent. De uitslag (voor of te gen) is niet bindend. De rege ring kan dat resultaat naast zich neerleggen en anders besluiten. RENESSE. Hardstyle, jumpstyle, early rave en hardcore. Alle maal muziekstijlen die voorbij komen tijdens 'PANIEK! In Renesse', een evenement in Club Four. Het is een concept van Dj Pa nic, die samen met lokale arties ten een groot feest wil neerzet ten met stevige muziek. Op vrij dag 18 maart is Renesse aan de beurt. 'Lokale helden' en huis-dj's van de club Armand en X-Fade zullen ook achter de draaitafel kruipen, naast Dr Phunk en Dj Panic zelf. MC Jeff is erbij om de menigte toe te spreken en zo te zorgen voor wat extra sfeer. De deuren zijn geopend van 22.00 tot 03.00 uur en de mini mum leeftijd is zestien jaar. Aan de deur kost een ticket 15 euro. Kaartjes zijn online te koop voor 10 euro, via ticketkantoor.nl/shop/clubfour. Er zijn ook tickets te koop voor discobussen van en naar Schou wen-Duiveland en Goeree Overflakkee. ZIERIKZEE. Illegale permanente be woning van vakantiehuizen op Schouwen-Duiveland wordt dit jaar strenger aangepakt. Volgens de toezichthouders wordt de regel steeds vaker over treden. De gemeente gaat de wer kelijke omvang in kaart brengen en gericht optreden. Dat staat in het handhavingsprogramma 2016. In 2015 werd tegen 160 eigena ren en bewoners een procedure opgestart. Ze krijgen een jaar de tijd om de woning te verlaten. Vol doen ze daaraan en wordt het huis niet meer het grootste deel van het jaar bewoond, dan is de kous daarmee voor de gemeente af, aldus woordvoerder Toon Wan del. Maar wie de regel aan z'n laars blijft lappen, kan rekenen op een dwangsom van 2000 euro per week, oplopend tot een maxi mum van 10.000 euro. UW BELASTING- EN ADMINISTRATIECONSULENT VOOR DONDERDAG 3 MAART 2016 Paarden moeten ooit van stal door Mariska den Hartog Ingrid Geerst van Hippisch Zeeland op de oude manege Lisiduna. „We kunnen hier zitten totdat de bouwplannen definitief doorgaan." foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde zierikzee. Alle 28 stembureaus van Schouwen-Duiveland worden 6 april ingericht en geopend voor het raadgevend landelijk referen dum over het handelsverdrag met Oekraïne. R B A D M I N R A T I K K A N T O O R NEDERLANDSE ORDE VAN ADMINISTRATIE- EN BELASTINGDESKUNDIGEN Bedrijfsadvies en -begeleiding Financiële planning Financiële Administratie Loonadministratie Belastingaangiften Mediation Bogerdweg33 S www.loozede.nl 0111-406060 ^431^1l^)reischoi^^^^^^^^^^^^^^^^E^^loozede(fl)zeelaiidneLii^^^^^^^^^^^^^^^l)^51427142 Bekijk nu onze vernieuwde website en de mogelijkheid om onze conferentieruimte te huren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67