Leerlingen mavo 3 experimenteren voor nieuwe editie Keet in de Kerk Ongerept strand is uniek VLISSINGEN 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Kim van Zeben in De Weverij m Werk met voldoende beweging? Daarmee zijn gisteren de eerste stappen gezet voor de nieuwe reeks muzikale manifestaties van Keet in de Kerk, waarbij eind maart en begin april muziek en schilderkunst in de Nieuwe Kerk in Zierikzee zullen samensmel ten. „Het is een experiment", doet docent Karin den Haan het idee uit de doeken. „Je moet iets doen wat je niet gewend bent. We hebben het al een keer ge daan met 'Skyfall'. Dat is een nummer dat ze vaker hebben ge hoord, waar ze wat bij voelen. De ze muziek kennen ze niet." De leerlingen gaan de uitda ging moedig aan. Hier en daar klinkt er een kreun, maar de pen selen strijken - gedoopt in alle kleuren plakkaatverf - in een lek ker ritme over de vellen. „Het is wel grappig om te doen. Crea tief', vindt Nikola: „Het is weer eens iets anders dan elke keer iets natekenen." Docent Den Haan vindt het in meerdere op zichten belangrijk om dit experi- Het kostte Ed Troost van de Recron gisteren tijdens de bijeenkomst 'Laat de Schouwse kust met rust' wei nig moeite het publiek van deze visie te overtuigen. Er klonk één enkel tegengeluid van strandpaviljoenhouder Leon van der Wekken, die te rugkeek op de tijd dat de eer ste strandhuisjes op Walche ren kwamen. „Toen ging al les naar Walcheren. Hadden die mensen nou zo'n last van die huisjes of kwamen ze juist kijken?" Precies dat maakt de discussie over strandhuisjes zo vervelend, viel uit het praatje van Gert de Groot van Natuurmonu menten af te leiden. „Als je zo'n huisje huurt is dat fan tastisch. Maar zie je het ef fect op de omgeving en op de beleving voor anderen dan is het een heel ander ver haal. Je kunt het uitzicht maar één keer bederven." Er wordt reikhalzend uit gekeken naar de provinciale kustvisie, die - als het aan de groene partijen ligt - een breed gebied omvat. ment aan te gaan. „Ik hou van contacten met externe instanties. Het is belangrijk voor de kinde ren dat ze weten wat er op het ei land gebeurt. En vakoverstijgen- 'Creatief. Dit is weer eens iets anders dan elke keer iets natekenen' de projecten zijn goed. Je legt ver bindingen waardoor leerlingen ook beter zijn te boeien. Ze leren dat niet alles los van elkaar staat." Behalve deze klas van de Pontes doen ook basisscholen van over het hele eiland mee. De Russische Moessorgski (i839-i88r) componeerde ooit mu ziek aan de hand van schilderijen van Viktor Hartmann, ook wel de Schilderijententoonstelling ge noemd. Bij Keet in de Kerk draaien ze dat idee nu om. De nieuwe Keet in de Kerk staat op 30 maart en 6 april ge pland. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl In de regio Mijn dorp, mijn stad Tonnenmagazij n, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; Dorpshuis de Van ger, 19.30 uur: Voor lichtingsavond in braakpreventie; Dorpshuis de Schut- se, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Mu ziekles; 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Mu ziekvereniging Cres cendo, 19.45 uur: Re petitie Fanfare Muziekvere niging Crescendo; Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Dorpshuis 't Zuudèn- de, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 13.30-14.30 uur: Meer Bewegen voor Oude ren 55 plus gym, 19.30-22.30 uur: Bor relpraat; Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas- en joker- avond; Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koers- balmiddag van d'An- tilopen; 18.45 -19-30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; Wa tersnoodmuseum, 11.00-15.00 uur: Fami lierondleidingen; Dorpshuis, 9.00-12.00 uur: Schil derclub; 19.30 uur: Klaverjassen, 19.30 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yoga Steffme; Bibliotheek, 10.00 uur: Start cursus ken nismaken met Win dows 10; Cameramu seum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling miniatuur- en spio- nagecamera's; Haven plein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt. door Esme Soesman ZIERIKZEE. „Het is een beetje vro lijk en het is een beetje span nend", oordelen Nikola Jurkowska en Anne Ravia uit mavo 3 van Pon tes Pieter Zeeman over de klan ken van Modest Moessorgski die door het klaslokaal schallen. Met niets dan die muziek ter inspiratie leven zij zich, met hun klasgeno ten, met verf en kwast uit op gro te vellen papier. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE. Zeven tien kilometer aan ongerept strand en authenticiteit. La ten we dat unieke karakter van Schouwen-Duiveland be waken. Anne Ravia en Nikola Jurkowska en de rest van de leerlingen uit mavo 3 schilderen op muziek, foto Dirk-Jan Gjeltema Nikola Jurkowska Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de Provinciaalse Zeeuwse Courant, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. NIEUWERKERK Jeugddienst in teken van Utopia De Protestantse Ge meente Nieuwerkerk houdt zondag een jeugddienst. De jeugddienstcom missie heeft in samen spraak met de voor ganger en met de jeugd de dienst voor bereid. De dienst be gint om 10.00 uur en de voorganger is drs. Marjan Riedijk uit Zie rikzee. Het thema is 'Utopia, een Utopie?'. Kan dat, een ideale sa menleving, kunnen wij dat voor elkaar krij gen? Of hebben we daar hulp bij nodig? De jeugd zal in de uit werking van deze dienst een groot aan deel hebben. Na de dienst is er tijd voor ontmoeting in kerkcentrum Punt-3. De dienst vindt plaats in de Johanneskerk op de Kerkring. NIEUWERKERK Voorjaarszwemmen in Dol-fijn In zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk is er morgengavond voor jaarszwemmen. Belangstellenden kun nen van 19.30 tot 21.00 uur vrijzwem- men in een versierd zwembad. Er is geen muziek. Zonder A-di- ploma is het vrijzwem- men alleen toeganke lijk onder begeleiding. De kosten bedragen 3,50 euro per per soon. Morgenmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur en op de avond zelf zijn kaarten te koop. GOES Nieuwe expositie in Stadskantoor In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes wordt deze maand werk van schil dersgroep Folkleure getoond. De leden van Folkleure schilde ren wekelijks samen in Buurthuis De Pit. Ex posanten zijn Peggy Fredriksz, Corry Moer dijk, Irma van Osch, Sjaak van de Sande, El- sa Schellen, Kristien van Sloten, Annie Thie- leman, Yvonne Ver beek, Willy Weijers, Janny van 't Hof en Jo ke Struys. De expositie is te be kijken tijdens de ope ningstijden van het kantoor. ZIERIKZEE. Cabaretière Kim van Zeben staat donderdag 10 maart met haar programma 'De Tweede van Zeben' in De Weverij in Zierikzee. Van Zeben probeert 'meer rust te creëren'. Daarmee refereert ze aan haar vorige cabaretsolo, waar ze als ADHD-kanon over het podium stui terde. Ze verraste toen het publiek met een aaneenschakeling van uit eenlopende figuren. „Ik ben voor mijn huidige voorstelling meer op zoek gegaan naar mezelf. Wow, het is soms zo vermoeiend om Kim van Zeben te zijn! Dan heb ik bijvoorbeeld in het echte leven een span nende vergadering, en vlucht ik uit onzekerheid in een belachelijke act of zet ik een vreemd stemmetje op ten overstaan van het hele gezel schap." De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaartjes kosten 15 euro. BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET KERKWERVE NOORDGOUWE OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66