f m TO5THUIS I 7 (^THUISBIOS Pl» I Tot in het diepste van de ziel geraakt IJzersterk Belgisch debuut Goden in ridicuul avontuur verhaal draait om een jonge vrouw die zeven jaar wordt vastgehouden in een afgesloten schuur, waar zij en haar 5-jarige zoontje amper daglicht zien. Haar auditie voor Room blies alle be trokkenen omver. Vooral de wijze waarop zij haar liefde uitte voor haar kind, dat nooit de buitenwereld heeft gezien, maakte diep indruk. De actrice, dochter van homeopa thische dokters, wist het een en ander over verdriet in huiselijke kring. Op 7-jarige leeftijd gingen haar ouders uit elkaar, waarna Brie (die toen Brianne Sidonie Desaulniers heette) met haar moeder naar Los Angeles vertrok, waar zij al snel kleine rollen in televi sieseries kreeg. Het verdriet van de echtscheiding kon de actrice twintig jaar later naar eigen zeggen verwerken in haar rol als moeder in Room. Dankzij deze rol heeft zij een nieu we fase van haar loopbaan in Hol lywood bereikt. Voorbij lijken de tij den dat zij met bijrolletjes genoegen moest nemen. Inmiddels wordt zij ook gevraagd voor megaproducties zo als Kong: Skull Island, een nieuwe ver sie van de King Kong-klassieker, waar in zij het lust- en liefdesobject van de reuzenaap speelt. Illustere actrices als Fay Wray, Jessica Lang en Naomi Watts gingen haar voor in deze iconi sche filmrol. Kenners verwachten dat zij een minstens zo imposante car rière tegemoetgaat als deze collega's. Room DRAMA Prejudice DRAMA Gods of Egypt ACTIE Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny ACTIE Ja. Ik Ril Momentum Donderdag 3 maart 2016 Brie Larson speelt in 'Room' een vrouw die met haar zoontje wordt vastge houden in een schuur. Regie: Lenny Abrahamson. Hoofd rollen: Brie Larson, Jacob Trembiay, Joan Allen en William H. Macy. Sommige films zijn zo hartverscheu rend, dat zij de ziel van de kijker tot in de diepste uithoeken weten te raken. Het claustrofobische filmdrama Room behoort zonder meer tot dit selecte ge zelschap. Voor kijkers die het gelijknamige boek van Emma Donoghue niet hebben ge lezen, zal deze film zeker vragen op roepen. Een 24-jarige vrouw (een in tense vertolking van Brie Larson) ver blijft met haar 5-jarige zoontje al ze ven jaar in een hermetisch afgesloten kamer. Uit hun gesprekken blijkt dat het kind (meesterlijk gespeeld door Ja cob Trembiay) nooit de wereld buiten deze vier muren heeft gezien. Een zol derraam toont de blauwe lucht, maar verder reikt zijn blikveld niet. Om haar kind in deze verstikkende omgeving toch te vermaken, vertelt zijn moeder hem verhalen over een fantasiewe reld, als verklaring voor de realiteit die af en toe via een armzalig televisietoe stel binnendringt. Room refereert duidelijk aan vergelijk bare ontvoeringen zoals het Oostenrijk se drama rond Josef Fritzl en zijn doch ter. Maar deze film is veel meer dan een reconstructie. De tweede helft gaat vooral in op de problemen die moeder en zoon onder vinden als ze buiten de kamer een 'normaal' leven proberen te leiden. Ook dat levert hemeltergende scènes op die niemand snel zal vergeten. (AbZagt) -A Regie: Antoine Cuypers Hoofdrollen: Thomas Blan- chard, Nathalie Baye, Ariane Labed. In actiefilms ontkom je niet aan slowmotion. In drama is het zeldzamer, zeker wanneer het een complete scène be treft en niet slechts iemand die omkijkt. Als het gaat ho zen tijdens een familiediner in de tuin en de druppels ver traagd uiteenspatten op volle borden en in de jus d'orange is dat een mooi gezicht. Afge wisseld met de rep en roer in real-time van verkassen naar binnen, is het prachtig. Temid den van dit alles blijft één sil houet stoïcijns in de regen zit ten. Dat dertiger Cédric een aparte is die nog bij zijn ouders woont, wordt duidelijk in lange, tragische shots. Op de loopband in de kelder tus sen het wasgoed of voor zijn computer luisterend naar jodelmuziek. Bij het badderen krijgt hij hulp van pa. Groot nieuws van zijn zus irriteert Cédric, die jarenlange wrok op tafel gooit. Plan was een sim pele salade en een mooi oven gebraad, maar het wordt een nauwelijks te verhapstukken psychologisch familiedrama over onmacht en ontkenning. (Tisha Eetgerink) Nikolaj Coster-Waldau als Horus. Regie: Alex Proyas Hoofdrollen: Gerard Butler, Nikolaj Coster-Waldau, Geoffrey Rush. In dit actieavontuur dat het midden houdt tussen geflopte game en mythologisch pret- pakket, zijn de Egyptische go den voornamelijk blond en aan hun accent te horen, net als de regisseur zelf, niet opge groeid tussen de piramides. Wel kunnen ze prima rondren nen op sandalen of in push-up-bh door een oase wa den. Qua dapperheid doet ge wone sterveling Bek niet voor ze onder als hij zijn liefje wil redden uit het hiernamaals. Hij sluit een deal met goden prins Horus (Nikolaj Cos ter-Waldau) die hem helpt als Bek hem zijn alziende blauwe ogen terugbezorgt. Die zijn uit jaloezie gepikt door boze oom Set (Gerard Butler), die ook weieens over een vruchtbaar der deel van Egypte wil rege ren dan over de woestijn. Van af zijn ruimteschip ziet opper god Ra (Geoffrey Rush) al dat gedoe op aarde wel, maar hij heeft het druk zat met het be vechten van een demon, een soort intergalactische stofzui ger die de wereld wil opslok ken. Kortom, ridicuul. (Tisha Eetgerink) -A nu op Netflix Netflix probeert al jaren voet aan de grond te zetten in Chi na. De onderhandelingen gaan stroef. Het nieuwste mid del om de Chinezen te paaien heet Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny. Juist, een vervolg op de klas sieker van Ang Lee, die wereld wijd 213 miljoen dollar op bracht. Ditmaal sloven krijgers zich uit om een speciaal zwaard te bemachtigen. Het verhaal is een schaamteloze kopie van het origineel, minus de bezieling en flair. ROMANTISCHE KOMEDIE nu op dvd, blu-ray en vod Nederlandse filmmakers zijn volledig dolgedraaid in het ma ken van romantische kome dies. De ene Rokjesdag is nog niet af, of Mannenharten 2 staat al te dringen. De rom- com Ja, Ik Wil deed vorig jaar goede zaken, maar heel aan lokkelijk was de materie niet. Roos (Elise Schaap) is veel te slaafs in de liefde en kan al leen maar jaknikken. Ze zoekt lamlendig naar de ware. Daar bij worden zó veel elementen uit de romcomvijver gevist dat de film al net zo weinig identi teit krijgt als Roos. ACTIE/THRILLER -> nu op dvd, blu-ray en vod Sommige Bondgirls houden er nog best een aardige carrière op na. Olga Kurylenko (Quan tum of Solace) speelt de hoofdrol in actiethriller Mo mentum. In dit geval niet iets om trots op te zijn. Momen tum haalde in Nederland de bioscopen niet, ondanks de korte aanwezigheid van Mor gan Freeman. Kurylenko is een dievegge die een diamant- kraak moet zetten. De buit be vat een belangrijke USB-stick. Met wat generieke actie, obli gate shots van Olga's achter werk en rake klappen raast Momentum naar de aftiteling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59