6 I UIT ir Brie Larson Voor de meeste filmliefhebbers was ze tot voor kort niet meer dan een actrice die opviel in bijrollen. Haar hoofdrol in het filmdrama 'Room', waarvoor zij zondagnacht een Oscar won, heeft alles veranderd. Acteren vond ik een heel comfortabele ervaring. Maar als ik naar een verjaardag van een vriendinnetje moest, stond ik doodsangsten uit Explosief, maar middelmatig &D00R AB ZAGT Als kind was de kersverse Oscarwinnares Brie Lar son naar eigen zeggen do delijk verlegen. Toch wist zij op jonge leeftijd al dat zij actrice wilde worden. „Mijn moe der barstte destijds in lachen uit, maar gaf mij toch de kans om mijn droom te verwezenlijken. Op 6-jarige leeftijd volgde ik al acteerlessen." De inmiddels 26-jarige actrice voel de zich in haar jonge jaren snel op haar gemak voor de camera. „Acteren vond ik een heel comfortabele erva ring. Maar als ik naar een verjaardag van een vriendinnetje moest, stond ik doodsangsten uit", bekende Larson be gin dit jaar in een interview. De Amerikaanse vindt het vervelend over haar privéleven te praten. Zij weidt liever niet uit over haar nieuwe vriendje, Alex Greenwald van de rock band Phantom Planet. Over haar woonplaats, ergens buiten Los Ange les, doet zij ook geheimzinnig. Daaren tegen post zij op haar Instagramac- count op internet regelmatig soms zelfs onflatteuze foto's over haar werk als actrice. Brie Larson is het klassieke voor beeld van een actrice wier carrière in recordtijd in een stroomversnelling be landt. Aanvankelijk werd zij niet ge schikt (en goed genoeg) bevonden om hoofdrollen te spelen. Zij viel op door bijrollen in kome- dies als Trainwreck (als de zus van Amy Schumer) en 21 Jump Street. „Ik was lastig te casten. Ik was kennelijk niet mooi genoeg voor de hoofdrol als het aantrekkelijke meisje en niet gees tig genoeg om een komedie volledig naar mijn hand te zetten. Ik moest ge noegen nemen met de tweede viool." Haar ommezwaai dankt Larson aan een kleine onafhankelijke film Short Term 12, waarin zij een maatschappe lijk werkster speelde in een opvangte huis voor moeilijk opvoedbare jonge ren. Met deze vertolking kwam zij on der de aandacht van regisseur Lenny Abrahamson die haar benaderde voor de hoofdrol in Room die in schril con trast staat met haar eerdere werk. Het NU IN DE BIOS Knielen op een bed violen DRAMA Aiiomalisa ANIMATIE Zootropolis ANIMATIE Spotlight DRAMA London Has Fallen ACTIE Barry Atsma en Noortje Her laar schitteren in deze verfil mingvan de religieuze bestsel ler van Jan Siebelink. Zij spe len een kwekersechtpaar dat door toedoen van een gerefor meerde sekte in de proble men komt. Een meesterlijk melancholisch drama van regisseur Charlie Kaufman volgt de belevenis sen van een schrijver. Hij houdt vooral lezingen en ver langt naar ware liefde. Dat zit niet altijd mee. Uitsluitend dieren bevolken de ze Disneyfilm waarin een har monische gemeenschap wordt voorgesteld. Totdat de roofdie ren hun ware aard tonen. Een konijn en een vos gaan op on derzoek uit. Een ode aan de onderzoeks journalistiek is de kern van de ze film. Verslaggevers van de Boston Globe leggen een groeiend schandaal bloot over misbruik van kinderen door priesters. Film heeft de allure van All The Presidents Men. Gerard Butler als Mike Banning, foto ap Regie: Babak Najafi Hoofdrollen: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman. Nadat bodyguard Mike Ban ning (Gerard Butler) eigenhan dig het bezette Witte Huis heeft bevrijd in Olympus Has Fallen, zijn hij en de president (Aaron Eckhart) beste matties. Zo voorziet de president zijn beschermer, die bijna vader wordt, van pedagogische tips en trucs. Het staat een profes sionele werkrelatie niet in de weg. Als ze in Londen doelwit worden van een terroristische aanslag, blijkt de president na melijk lastiger om te leggen dan andere wereldleiders. Die hebben natuurlijk geen schie tende en messentrekkende Mike Banning aan hun zijde, hard als hij is dankzij 'bour bon en slechte keuzes'. Bij deze explosieve maar wei nig interessante opvolger is niet bezuinigd op kogels, gra naten, executies en explode rende bezienswaardigheden als Westminster Abbey. De bo dyguard en de president blij ven lachen terwijl het aantal (burger)slachtoffers oploopt. Hadden die terroristen maar terug moeten gaan naar Ver weggistan, aldus Banning. (Tisha Eetgerink) Het hoost tijdens het familiediner in Préjudice. Donderdag 3 maart 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58