Topcompetitie omarmt de Danny Blind praat over talentontwikkeling 14 ZEELAND Jeremy de Nooijer speelt gelijk met Levski Sofia in competitie Bondscoach vertrok zelf pas op zijn achttiende bij RCS. „Ik werd op het juiste moment doorgeschoven." Jeremy de Nooijer heeft met Lev ski Sofia duur puntenverlies gele den in de Bulgaarse voetbalcom petitie. De ploeg kwam gister middag in eigen huis niet verder dan een o-o-gelijkspel tegen Montana. Jeremy de Nooijer begon in de basis bij Levski Sofia, maar werd na 74 minuten gewisseld. De af gelopen weken was de uit Vlis- singen afkomstige voetballer ge blesseerd. Door het gelijkspel liep de achter stand op koploper Ludogorets verder op. Het verschil is inmid dels tien punten. Levski Sofia staat nog wel altijd tweede in de rangschikking van de Bulgaarse competitie. De ploeg heeft na twintig duels 35 punten. Num mer drie Beroe heeft er 34. Topper derde divisie Twee speelsters driebanden onbeslist JVOZ in selectie De driebanders Hoondert/De Waard slaagden er in de derde di visie niet in om alleen aan de lei ding te komen. Het duel met me de-koploper De Distel Biljarts 7 eindigde in 4-4. De thuisploeg keek eerst tegen een 4-0-achterstand aan na een nederlaag voor Frans de Koek en Bram de Waard. Na de pauze repareerden Piet Koek en Richard de Bruijn met kleine overwinningen de schade, waardoor beide kemphanen voor lopig samen koploper blijven in de derde divisie. Twee voetbalsters van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) zijn opgenomen in de na tionale selectie onder vijftien jaar. Ilham Abali en Anouk van der Klooster zijn uitgenodigd voor een onderlinge wedstrijd. De ontmoeting wordt woensdag 9 maart bij de voetbalvereniging Slikkerveer in Ridderkerk ge speeld. In totaal hebben 27 speel sters een uitnodiging ontvangen. De wedstrijden beginnen om 24.00 uur. 's Avonds wordt een be zoek gebracht aan de interland van Oranje sport kort Hij sprak vooral op rustige toon, maar heel soms was er wel wat venijn in zijn stem hoorbaar. Natuurlijk had Danny Blind het gisteravond tijdens de sponsor avond van JVOZ over zijn werk als bondscoach, over het gemiste EK met Oranje en over de 'priet praat' in de media dat er niets meer van onze jeugdopleiding klopt. Maar hij keek ook terug op zijn eigen jeugdjaren bij RCS en maakte duidelijk dat je als talent geluk moet hebben. De 54-jarige Blind was vooral naar de sponsoravond van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland gekomen om te praten over talent ontwikkeling. De bondscoach, lid van de Raad van Advies van JVOZ, liep zelf tot zijn achttiende bij de amateurclub uit Oost-Sou burg rond. Vergeleken met een profclub waren de mogelijkheden beperkt. „Maar voor Zeeuwse be grippen was RCS echt een goede amateurvereniging", aldus Blind. 'Voor Zeeuwse begrippen was RCS echt een goede amateurvereniging' „Ze hadden een goed kader, met kundige trainers. Dat waren ook honkvaste mensen. Ze konden een stap hogerop zetten maar ble ven de club trouw." Belangrijk was ook dat die men sen oog voor talent hadden. „En ze konden op de goede manier met spelers omgaan. Het is tegen woordig een trend om jeugdspe lers vervroegd door te schuiven naar een hogere leeftijdscategorie. Een D-pupil doorschuiven naar de C-junioren heeft vaak geen zin, het fysieke verschil is dan enorm. Bij mij gebeurde dat door schuiven op het juiste moment. Ik ging als B-junior van zestien naar de Ai. Na een wedstrijd of tien stond ik in het eerste." Blind speelde toen ook al in de Zeeuwse jeugdselectie, waar de trainer het helemaal in hem zag zitten en er ook alles aan deed om hem bij nationale selecties te krij gen. „Dat was Piet Lindenberg. Hij heeft me echt op weg gehol pen." Op zijn zestiende kon Blind naar VW. „Jan Reker kwam me scouten. Ik speelde een oefenwed strijd in De Koel en kon meteen blijven." De huidige bondscoach zat ech ter in havo 5 en slaagde niet voor zijn examen. „Mijn vader weiger de om mee te werken. Ik moest eerst mijn school afmaken. Een jaar later kon ik naar clubs als Feyenoord, AZ, FC Twente én Sparta. Ik had al een jaar nage dacht over wat de beste keuze zou zijn. Dat was dus Sparta. Voor jon ge spelers was dat het walhalla. Natuurlijk was ik niet de leukste jongen toen mijn vader niet mee wilde werken. Ik wilde profvoet baller worden. Achteraf gezien heb ik misschien wel geluk gehad dat ik bij Sparta terecht kwam. Als talent moet je dat geluk soms hebben." Als voorbeeld nam hij Marcus Rashford, de jonge spits die vori ge week een stormachtige entree maakte bij Manchester United. Blind: „Stel dat Rooney en Martial niet geblesseerd waren geraakt. Waar had Rashford dan gestaan? Misschien hadden ze hem wel ver huurd aan een club als Blackburn Rovers. Hij zou er dan misschien alsnog komen, maar je weet het niet zeker." De bondscoach ging ook nog op in op een opmerking van eer der op de dag. „Iemand zei tegen me: het is toch jammer dat Daley niet in Zeeland geboren is, dan hadden we er een international 'Mijn vader weigerde om mee te werken. Ik moest eerst mijn school afmaken' bij gehad. Maar is dat wel zo? Da ley is in Amsterdam geboren, op zijn zesde bij AFC begonnen en twee jaar later gescout door Ajax. Daar heeft hij het hele traject doorlopen. Met betere trainers, be tere spelers, op een hoger niveau. Daar word je een betere voetbal ler van." Het gaat erom, zo zei Blind ook, dat je voor talenten ideale omstandigheden creëert. De be leidsbepalers van JVOZ luisterden aandachtig mee en kregen indi rect huiswerk mee van Blind, die in Zeist zelf wekelijks discussieert over opleiden. „Zo slecht als veel mensen roepen en schrijven dat het is, is het echt niet. Je hebt al tijd met golfbewegingen te ma ken. Kijk, misschien lopen we op mentaal vlak wel achter op som mige landen. Als dat echt zo blijkt te zijn, dan moeten we daar iets aan doen. Het belangrijkste is dat we allemaal willen winnen. Daar draait het om." Zaterdag vindt met de Ster van Zwolle de eer ste wedstrijd van de Topcompetitie plaats. Er staan in totaal negen Neder landse wielerwedstrijden op het programma. De eindwin naar kan rekenen op een aanbie ding van profploeg Roompot Oranje Peloton. Vanaf dit jaar krijgt de competitie ook een Zeeuws tintje. De Omloop van de Braakman is in het program ma opgenomen. Daarnaast gaat ZRTC Theo Middelkamp aan al le wedstrijden deelnemen. Vorig jaar blies organisator Flavio Pasquino de Topcompeti tie nieuw leven in. „Na tien jaar van afwezigheid vond ik het hoog tijd om de Topcompe titie te herintroduceren in Neder land. Ik was toen twee jaar ge stopt met wielrennen en maakte al wielerreportages, maar ik wilde ook iets bijdragen aan wielersport. Ik besloot daarom om weer werk te maken van de Topcompetitie." Het bleek een gouden zet te zijn, want de Topcompetitie werd al snel een succes. „Ik merk dat de wielersport er echt behoefte aan heeft. De Topcompetitie wordt ontzettend gewaardeerd en dat is fijn." Toch zag Pasquino na de eer ste jaargang van de Topcompetitie nog ruimte voor verbetering. „Ik wil ook het grote publiek berei ken. We hebben daarvoor al een stap in de goede richting gezet. Uitgebreide samenvattingen van de verschillende koersen zijn voortaan elke donderdagavond na de wedstrijd op Eurosport 2 te zien." Dat nationale wedstrijden op een internationaal sportkanaal uitgezonden worden, is volgens de 42-jarige oud-renner uniek. „Het is historisch. Het was afgelo- 'Ik denk dat in Nederland geen enkele vlakke klassieker zo zwaar is als de Omloop van de Braakman' pen jaar al bijzonder dat van rela tief kleinschalige wedstrijden als de Hel van Voerendaal een blog op de NOS gepubliceerd werd. Zo zie je dat eigenlijk alle partijen Sport sport@pzc.nl SOFIA Jeremy de Nooijer, hier op archieffoto, begon gisteren in de basis bij Levski Sofia, foto PZC KWADENDAMME VLISSINGEN KERKWERVE WIK'57 organiseert een keepersdag De voetbalvereniging WIK'57 uit Kerkwerve houdt zaterdag 21 mei een keepersdag. De bijeenkomst is be doeld voor jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 18 jaar. Verschillende trai ners van de stichting Keepersaction zijn aanwezig. Zij verzor gen demonstraties en trainingen. De kee persdag begint om 10.00 uur. Inschrijven kan door een mail te sturen naar het mail adres keepersdags- vwik57@gmail.com. KWADENDAMME Biljarters 3BSD sterkste in derby De driebanders van Zandee Kloetinge moesten in de vierde divisie het onderspit delven in de derby te gen 3BSD Hydrozorg. Het werd uiteindelijk 2-6. Alleen Martin Capelle wist zijn partij voor Zandee Kloetinge in winst om te zetten te gen Philip van der Ma le. Het verschil was wel klein: 30-28. Daan Weststrate speelde een ongelukkige wed strijd tegen Sjaak de Visser en verloor nipt, 22-25. In de beide andere partijen waren Peter de Winter en Jan Suy- kerbuyk ruimschoots de bovenliggende par tij tegen respectieve lijk Leo Koopman (16-25) en Jan Willem Slabber: 6-20. De bezoekers namen hierdoor de kopposi tie weer over van Hoog/Laag Keukens. Als talent moet j e geluk hebben door Barry van der Hooft Danny Blind, bondscoach Danny Blind Flavio Pasquino, organisator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46