L Mm* zeelandtheaters.nl ovy V* AGENDA 4 t/m 17 maart ZEELAND 11 Ze moeten bij mijn fiets passen Plastic tasjes aan mijn stuur vind ik niks L z- 2 - W - Twitter Online top-5 Daphne @DafPi Wil lopen. Ene app zegt "jazeker, regen over een half uur!", en de ander "nee joh, droog en zonnetje. Maak je druk!". Dit is toch geen doen. Instagram Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc l-r @pzcredactie VR 04 03 Scheldetheater Terneuzen muziek MifUSia -This time tomorrow VR 04 03 Schouwburg Middelburg muziek Rapalja - Met de billen bloot II VR 04, ZA 05 en ZO 06103 Theater de Mythe Goes regiocultuur musical Jesus Christ Superstar - Muziektheater Zeeland VR en ZA 20.00 u. ZO 15.00 u. ZA 05 03 Scheldetheater Terneuzen muziek 3JS Tour 7 Dl 08 03 Schouwburg Middelburg toneel BomanS - Reinier Bulder, Frederik Brom, Annick Boer en Randy Fokke Gratis inleiding om 19.00 u. WO 09 03 Theater de Mythe Goes muziek Simon Keizer-ik& Simon DO 10 03 Scheldetheater Terneuzen klassieke muziek VR 11 03 Theater de Mythe Goes klassieke muziek Het Zeeuws Orkest Voorjaarsconcert met Pauline Oostenrijk VR lil03 ScheldetheaterTerneuzen Echt Antwaarps Teater We zijn gezien in kamer 13 VR 11 103 Schouwburg Middelburg muziek Stef BOS en Band - Een sprong in de tijd Scheldetheater I Schouwburg Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 nog een boodschappentas in het zelfde dessin aanschaffen die pre cies in de fietstas past. De laatste jaren zijn de tassen met gebruik te materialen - echt vrachtwagen dekzeil en gebruikte fietsbanden - helemaal hip, zegt Koppenol. „Recycled materialen zijn in trek. Mensen vinden het leuk om iets unieks op hun bagagedrager te hebben. Niemand anders heeft zo'n fietstas." Koppenol vindt het niet ver wonderlijk dat juist de Zeeuwen vaak fietstassen op hun bagage drager hebben. „We verkopen voornamelijk aan gezinnen. En die vind je veel in deze provincie. Zeeuwen zijn bovendien prak tisch. De fiets is de laatste jaren site zelfs je eigen fietstas samen stellen. „We verkopen in twaalf landen: België, Engeland, Ameri ka, Finland, Zweden...", zegt Kop penol. Alle tassen worden met de hand gemaakt, voornamelijk in sociale werkplaatsen op verschil lende plekken in Nederland. Ook in Serooskerke zitten me dewerkers achter de naaima chine. Clarijs heeft kleurige kunststof exemplaren, tassen met Zeeuws schortenbond erop, logo's van bedrij ven (op bestel ling) en effen kleuren. En de echte liefheb middel geworden, mede door de komst van de elektrische fiets. Daardoor zijn fietstassen ook po pulairder." Niet alleen de verkoop is toege nomen, merkt Koppenol. „We hebben de laatste jaren veel meer concurrentie gekregen." Waar de 'conservatieve' Zeeuwen relatief vaak voor de effen kleuren gaan, kiezen andere klanten de laatste jaren vaker voor vrolijke fietstas sen. „De kleuren moeten wel bij de kleur van de fiets passen. Fiets tassen zijn ook een accessoire ge worden." DONDERDAG 3 MAART 2016 MARIA VOLWERK (66) MIDDELBURG De Ortlieb-fietstassen zitten altijd op de fiets van Maria Vol- werk. „Ze zijn heel erg fijn. Je kunt de bovenkant uitrollen: daardoor kun je spullen stapelen. Ze zijn ook nog waterafsto tend en lichtgewicht." In de tassen zitten croissantjes, brood jes, groenten, en zelfs een kartonnen doos. Maar de tassen zijn niet alleen praktisch. „Ze moeten wel mooi bij mijn fiets passen. Ik zou bijvoorbeeld nóóit voor rode tassen kiezen. Ik hou niet van kleur." ELIZA DRONRIJP (49) VLISSINGEN „Ik heb mijn fietstassen gekregen. Die persoon wilde ze weggooien. 'Geef ze dan maar aan mij', zei ik. Ze zijn heer lijk ruim: ideaal om boodschappen mee te doen. Een flin ke zak hondenvoer gaat er zó in. Plastic tasjes aan het stuur vind ik maar niks. Ik ben zo al eens gevallen, weet je." Het maakt Eliza Dronrijp niet uit hoe haar tassen eruit zien. „Ik hoef niet modebewust te zijn op de fiets. Ik ga er toch niet mee naar een gala?" lekker praktisch 9 Daphne wilde hardlopen, maar de weersvoorspellingen zijn wat te genstrijdig. Het weer blijft nog ze ker een week onrustig (in de nacht vorst, overdag weer acht graden, regen en wind). Dus het zal zoeken blijven naar een droog uurtje... 1. Bezwaar tegen komst Decathlon naar Middelburg afgewezen 2. Politie zoekt naar vermiste Robert Ziga (32) uit Vlissingen 3. 'Enorme schade door flyers voor makelaars' 4. Verdubbeling Sloeweg gaat laat ste fase in 5. Bomen gekapt op Loskade Mid delburg Heeft u een mooie Zeeuwse foto gemaakt? U deelt die met ons door #pzcfoto in de beschrijving te gebruiken. Elke dag lichten wij er één uit door te reposten. THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG nmionnian nnn oarioinar ijorrrnor- Frank Koppenol is mede-eigenaar van fietstassenproducent Clarijs in Serooskerke (Walcheren).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43