Officier U liegt dat u barst of u was te bezopen Zeeuwen houden van fietstassen Colofon Vooral voor de boodschappen Ze zijn al in Santiago en Rome geweest PZC 10 ZEELAND 088-0561510 088-0139910 De boodschappen, een kettingslot en strandspullen neem je er probleemloos in mee. Fietstassen, Zeeuwen zijn er dol op. Met hem doelde hij op Derk Rid derbos. Die 48-jarige Terneuze naar werd in de vroege ochtend van de 11e mei 2013 dood aange troffen op de parkeerplaats bij de Alvarezlaan in Terneuzen. Direct was duidelijk dat de man was over reden. Aan de hand van de gevon den sporen was ook snel bekend dat dat was gebeurd met een Ford Focus. Die auto wordt ruim een dag later gevonden voor de wo ning van Van E. Bijna drie jaar na de dodelijke overrijding blijft de verdachte te genover de leden van de Middel burgse rechtbank volhouden dat hij die bewuste nacht niets heeft gemerkt. Wel erkent hij dat hij de chauffeur moet zijn die die nacht achter het stuur zat van de Ford. Van E. en het slachtoffer zaten die nacht in een snackbar in het winkelcentrum samen te praten en te drinken. Het slachtoffer ver liet rond 01.00 uur die snackbar en moet, zo vermoedt officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk, op de parkeerplaats in slaap zijn ge vallen. Een kwartier later verliet Van E. de bar, stapte in zijn auto en reed richting zijn huis. Volgens eigen zeggen had hij destijds drie bier en twee cola/vieux gedron ken. Volgens meerdere getuigen waren het veel meer glazen. Suijkerbuijk stelde dat met een bodemplaathoogte van veertien centimeter het volstrekt onmoge lijk is dat de chauffeur niets heeft gemerkt toen Ridderbos werd overreden. Hij zei ook dat uit on derzoek duidelijk is geworden dat alleen de auto van Van E. Ridder bos heeft overreden. Hij vertelde dat hij niet kon bewijzen dat er sprake is van doodslag. Wel heeft Officier eist celstraf van 24 maanden en vijf jaar intrekking van de rijbevoegdheid voor overrijden van man. de verdachte, aldus de officier meerdere verkeersovertredingen begaan. „Dronken rijden, niet op letten en doorrijden na een aanrij ding." Hij eiste een celstraf van 24 maanden en vijf jaar intrekken van de rijbevoegdheid. Advocate Sandra van Steenber gen vroeg om vrijspraak. Volgens haar valt niet uit te sluiten dat ook een andere auto Ridderbos heeft overreden. Ze wees er ook op dat Van E. geen enkele poging heeft ge daan om zijn auto te verstoppen of te wassen. „Hij wist het echt niet." Uitspraak 16 maart. Zeeuwen zonder fietstassen? Die zijn moeilijk te vinden. Let maar eens op: bijna elke bagage drager gaat gebukt onder kleurige, sportieve, vale of zwarte exemplaren. De meeste Zeeuwen hebben dubbele fietstassen - want daar passen lekker veel boodschappen in - én opvallend vaak prijkt voor op een zwart merkje met de naam Clarijs. Bij Clarijs, gevestigd in Seroos- kerke (Walcheren), maken ze fietstassen sinds 1948. Het bedrijf begon zelfs al ruim twintig jaar eerder, zegt eigenaar Frank Kop pend. Hij runt de zaak samen met zijn vrouw Diana Clarijs, kleindochter van de oprichter. Het bedrijf begon als zadelmake rij. Later werd het een zeilmake rij. „Van de restjes zeil werden destijds fietstassen gemaakt." Cla rijs maakt nog steeds zeilen aan de Herengracht in Middelburg, maar de fietstassen vormen in middels het hoofdproduct. Het bedrijf maakt er elk jaar zo'n zevendui zend. De tassen zijn er in ontelbare soor ten en maten. Je kunt via de web- door Emile Calon MIDDELBURG. „U moet het ge merkt hebben dat u hem overreed en u liegt nu dat u barst of u was te bezopen om dat op te merken. Andere mogelijkheden zijn er niet", zo zei gisteren officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk tegen Terneuzenaar A. van E. (52). Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? ROOSMARIJN STROUS (23) MIDDELBURG Fietstassen zijn maar wat handig, vindt Roosmarijn Strous. „Ik probeerde de boodschappen nog wel eens in mijn handtas te proppen, maar dat is geen succes." De stu dente, die doordeweeks in Rotterdam woont, gebruikt de tassen voornamelijk voor de boodschappen. De zwarte Cla- rijs-tassen puilen uit met pakken drinken, snoep en krenten bollen. „En mijn kettingslot zit er altijd in." Heel hip zijn ze niet, geeft ze toe. „Liever praktisch, dan mooi." COR GROOT (68) SINT LAURENS De knalrode Clarijs-fietstassen zitten al vijftien jaar op de bagagedrager van Cor Groot. „Ze zijn mee geweest naar Santiago en naar Rome", vertelt hij. Vandaag vervoert hij er bolussen, eieren, boeken en lege glazen potten in. Fietstas sen zijn onmisbaar, vindt de inwoner van Sint Laurens. „Ik doe alles op de fiets. Dan hoefje geen parkeergeld te beta len in de binnenstad. Deze tassen zijn lekker stevig. Ik neem er alles in mee." Die tassen zijn zo t Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. t Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde t Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. t Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnementsover eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. door Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42