PZC Franca Treur voor één keer in Zeeland 8 PZC-CLUB Pasen staat bijna voor de deur. Voor Ticho Chocolaterie Patisserie tijd om de winkel in paassfeer te brengen. Speciaal voor abonnees houdt eigenaar Timo Cornelisse een workshop paaseieren maken. CLUB PZC FAMILIEL00P door Carrie Fredriks WILDPLUKDINER JAN T00R0P SMART0PWEG maakt, vertelt iets over de geschiede nis van het donkere goedje en ver klaart het verschil tussen pure, melk en witte chocolade. Uiteraard mag er ook worden ge proefd. Chocolade om de vingers bij af te likken! Vastberaden loopt de cho- colademeester naar zijn atelier waar hij behendig een straal vloeibare cho colade in de gietvorm van een groot paasei laat lopen. Nadat de vorm met klemmen is gesloten wordt het ei ge draaid totdat de binnenkant van het ei helemaal is bedekt met het smake lijke goedje. Ondertussen legt hij uit hoe het verloop van de workshop zal zijn. "Omdat de productieruimte te krap is voor zoveel mensen wordt de groep in tweeën gesplitst. De ene groep start met gieten terwijl de ande re groep alvast marsepeinen decora ties maakt. Om de eieren te versieren mogen de deelnemers daarna ook nog kleine eitjes gieten en met ge kleurde chocolade op het ei schilde ren." En, niet onbelangrijk, aan het ein de van de workshop krijgt iedereen zijn eigen creatie én een verrassing mee naar huis. Waar: Yerseke Wanneer: donderdag 17 maart, dins dag 22 maart, donderdag 24 maart Aanvang: 19.00 uur Prijs: 29,50 euro Inschrijven: pzc.nl/dub Timo Cornelisse van Ticho Chocolaterie Patisserie. er een van formaat'. Mario Molegraaf schreef in de PZC: „In één openingszin legt zij uit waarvoor menige auteur drie inleidende hoofdstukken nodig heeft." Franca Treur debuteerde in 2009 met de veel geprezen en onder scheiden roman Dorsvloer vol confetti. Van het boek werd een film gemaakt die in 2014 in première ging tijdens Film by the Sea in Vlissingen. Datzelfde jaar verscheen haar tweede 'grote' roman: De woongroep. Vorig jaar schreef ze het Geschenk voor de Week van het Zeeuwse Boek, de verhalenbundel Ik zou maar ner gens op rekenen. Woensdag 16 maart - komt Franca Treur naar de bibliotheek in Goes. PZC-verslaggever Jan van Damme praat dan met haar over haar nieuwe boek X Y en over haar schrij verschap. De avond wordt georganiseerd door de PZC, boekhandel Het Paard van Troje en de bibliotheek. Waar: Goes Wanneer: woensdag 16 maart Aanvang: inloop 19.30 uur met kof fie en thee, start 20.00 uur en in de pauze een drankje. Prijs: 7,50 euro. Inschrijven: pzc.nl/dub. Vanaf 2 april kunt u zich inschrij ven voor de PZC Familieloop. Nieuw parcours, meer belevenis, andere afstanden. De PZC Fami lieloop op 25 juni 2016 wordt een unieke ervaring, maar voor u als PZC-abonnee nog net iets exclusiever. Houd onze website in de gaten! Maak je eigen paasei Zodra je de winkel bin nenstapt, word je over vallen door de verlei delijke geur van choco lade. Een paar passen verder vergaap je je aan de paascreaties die Timo voor zijn klanten heeft be dacht. Nog een stukje verder is de vi trine waar de ene bonbon er nog ver leidelijker bij ligt dan de andere. Proef mij, proef mij, lijken ze allemaal te roe pen. Het leuke is dat er bij Ticho veel wordt geëxperimenteerd met sma ken. Het leverde bonbons op met klin kende namen als: Bolus, Suprenant Zé- lande, Sale Aqua, Zilte Mossel, La Ro se en Maxima. Die laatste is een pure bonbon met Argentijnse chocolade die Timo speciaal heeft gemaakt voor de ontmoeting met koning Willem- Alexander en koningin Maxima. GRONDSTOFFEN De kennismaking begint met een kop je koffie of thee met wat snoeperijen, waarbij de chocolaatjes uiteraard niet ontbreken. Zodra iedereen is voor zien, introduceert de enthousiaste leermeester de deelnemers in de wereld van de chocolade. De voormali ge patissier bij sterrenrestaurant Inter Scaldes laat onder meer de grondstof fen zien waarvan chocolade wordt ge- Een unieke activiteit in de bos sen en langs de paden bij u in de buurt. In samenwerking met de ecologische kook- en cursus boerderij 'Krommenhoeke' bie den we u het wildplukdiner aan. Meer informatie: www.pzc.nl/club De PZC houdt op 16 april een lezersreis naar het Gemeente museum in Den Haag met kunstverslaggevers Jan van Dam me en Nico Out. Het arrange ment bestaat onder meer uit de busreis, een lezing, toegang tot het museum en rondleidingen door Van Damme en Out. Meer informatie: www.pzc.nl/club Franca Treur door Jan van Damme Schrijfster Franca Treur (Meliskerke, 1979) presen teert zich dit jaar als de ko ningin van de korte baan. In haar pas verschenen boek X Y bundelt ze ultrakorte ver halen over gewone mensen aan de rand van het wereldnieuws. De recen sies zijn zeer lovend. Zoals in de NRC (vier sterren): 'In een enkele zin weet ze vaak haar personages en hun hele levens neer te zetten'. De Volkskrant kent de bundel ook vier sterren toe: 'Treurs ogenschijnlijke tussendoortje is Vanuit huis leren omgaan met uw smartphone of tablet? Via de exclusieve privécursus Smart- opweg komt een trainer bij u thuis op een afgesproken tijd stip en locatie en wordt een cur sus gegeven afgestemd op uw wensen en kennisniveau. Boven dien ontvangt u een jaar lang gratis ondersteuning en een touchpen cadeau. Meer informatie? Kijk op www.pzc.nl/club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40