679 Kroatië, Italië Griekenland Ouders in onzekerheid, wie heeft de zwemtrainer allemaal gefotografeerd? Gosta NIEUWS 3 Gemeente, zwemvereniging en politie geven uitleg, maar ouders blijven met vragen zitten. DONDERDAG 3 MAART 2016 VLISSINGEN. De tranen staan in de ogen van de moeder, die even voor negenen het Vlissingse stad huis verlaat. „Ik vond het allemaal heel vervelend om te horen", zegt ze en loopt snel verder. Andere le den van de Walcherse zwem- en waterpolovereniging De Zeeuwse Kust volgen haar voorbeeld: ze ver laten na de bijeenkomst zwijgend het gebouw, veelal via de achter uitgang. De 85 aanwezigen werden rond half acht achter gesloten deuren geïnformeerd over de foto's die een 22-jarige Middelburgse zwem trainer van enkele jeugdleden ge maakt heeft. Verwarring en bezorgdheid hebben de overhand na het nieuws over de foto's die van de jonge meisjes gemaakt zijn. „De informatie die gegeven werd, was heel summier", vinden twee moe ders die buiten napraten. Tijdens de bijeenkomst werden heel veel vragen gesteld. „Mensen wilden weten wanneer, hoe en wat er gefotografeerd is", vertellen ze. Hoewel ze de sfeer tijdens de bijeenkomst 'ontspannen' noe men, zijn de moeders zelf aller minst gerustgesteld door de ant woorden op de vragen. „Ik ben angstig", zegt één van hen. „Want misschien is mijn kind wel gefoto- grafeerd." Uitsluitsel daarover kan waarschijnlijk de komende weken nog niet gegeven worden. „We kunnen alleen afwachten", ver zuchten de moeders. Richard Prins, vader van een dochter van veertien, zegt dat hij niet veel wijzer geworden is. „Er werden geen namen genoemd. We weten niet hoe groot de zaak is. De politie ging nergens inhou delijk op in. Het is niet leuk alle maal, dat is zeker." Of hij zich zor gen maakt? Prins haalt zijn schou ders op. „Ik weet gewoon niet wat ik ervan moet denken." Tijdens de informatiebijeen- 'lk weet gewoon niet wat ik ervan moet denken' komst was ook een kinderarts van de GGD aanwezig. Zij vertelde ouders waarop ze moeten letten, welke signalen ze kunnen herken nen dat hun kinderen mogelijk ook slachtoffer zijn geworden. De ouders hebben telefoon nummers van hulpinstanties mee gekregen, 'voor de vragen die on getwijfeld nog gaan komen als ze thuis zijn', aldus burgemeester Letty Demmers van Vlissingen. Bij het begin van de trainingen van De Zeeuwse Kust krijgen kin deren en ouders vandaag de gele genheid 'te zeggen wat ze willen', verklaarde voorzitter Betinho de Voogd. Samen met twee andere bestuursleden is hij permanent be schikbaar voor vragen van leden. I Middellandse Zee cruises 8 dagen v.a. Venetië naar Athene Athene naar Venetië 'Misschien is het mijn kind wel' door Cornelleke Blok en Ernst Jan Rozendaal Foto boven: Ouders in het Vlissing se stadhuis. Foto links: Vlnr: Letty Demmers, Ha- rald Bergmann, Marco van Leeuwen (OM), Esther de Kruyf en Mireille Aalders (politie), foto's Ruben Oreel Richard Prins, vader 8 dagen 8 dagen Incl. KLM-vlucht en transfers! Scherp geprijsd én compleet verzorgd! Cruise mee methetCosta neoRiviera**** en geniet van gastronomische menu's en flexibele dinertijden. Onderweg is er volop tijd voor levendige Griekse eilanden en de bruisende steden Venetië en Athene. Inclusief KLM-vlucht, transfers en alle maaltijden! Van Venetië naar o.a. Split, Corfu, Santorini, Heraklion op Kreta en Athene. Ontdek Venetië per gondelvaart Bezoek optioneel de ruïnes van Knossos Vertrek: mei en oktober Zie: Kras.nl/37342 Van Athene naar o.a. Mykonos, Santorini, Argostoli op Kefalonia, Dubrovnik en Venetië. Bezoek optioneel het kanaal van Korinthe Ontdek Mykonos en Santorini per jeep Vertrek: april, okt. en nov. Zie: Kras.nl/37503

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3