VL1SS1NGEN Plusklas voor talenten Word bezorger! Wethouder komt terug op besluit tot sloop 6 WALCHEREN Sloop van overkapping Parelplein gaat voorlopig niet door omdat dat zorgt voor een tweedeling in de buurt. Popacts bij Podium-Z 50.000 voor Cinema Middelburg Werk met voldoende beweging? Architect Jos Jobse wil samen met bewoners een plan maken voor het Parelplein. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl In de regio Concert Otra Gran Orquesta Tfpica Otra staat morgen in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg met een tangopro gramma. Na afloop is er volop gelegenheid om samen te dansen. Het concert begin om 20.00 uur. Kaarten kosten 17,50 euro en 5 euro voor jeugd tot en met 18 jaar. Mijn dorp, mijn stad Bemiddelaar voor Edelstenenbuurt door Emile Caion MIDDELBURG. Een bemiddelaar moet ervoor gaan zorgen dat de bewoners van de Middelburgse Edelstenenbuurt samen met een plan komen voor het Parelplein. Nu zijn de bewoners verdeeld over wat er met de overkapping op dat plein moet gebeuren. Een deel wil sloop, een ander deel wil dat de overkapping wordt opge knapt. Door de discussie over de sloop zijn de bewoners in twee kampen verdeeld geraakt. „Het beetje sociale cohesie dat we had den is aan het verdwijnen", zo zei gisteravond buurtbewoner Ro bin Stevense tegen de leden van de raadscommissie Maatschappe lijke Zaken. Stevense stelde dat alle bewo ners vinden dat hun buurt leef baarder en veiliger moet worden. Sinds enkele jaren geleden nogal wat bewoners uit de Vlissingse Bonedijkebuurt in de Edelstenen buurt zijn geplaatst, is de crimina liteit fors toegenomen, aldus Ste vense. Hij vertelde dat er in tweeeneenhalf jaar meer dan dui zend keer naar de politie is ge beld in verband met criminaliteit Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de Provinciaalse Zeeuwse Courant, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. en openbare orde-problemen. Van verschillende kanten kreeg wethouder Saskia Szarafïns- ki het dringende advies om de sloop van de overkapping nu niet door te zetten omdat dat de leef baarheid in de wijk niet ten goe de komt. Leny van den Heuvel (GroenLinks) adviseerde om een bemiddelaar aan te stellen. De sloop van de overkapping wordt vooralsnog niet doorgezet, reageerde Szarafmski. „En er komt een bemiddelaar." Volgens haar had het college het plan voor sloop omarmd nadat een aantal bewoners daar om ge vraagd had. Zij vinden dat die overkapping nu vooral dienst doet als hangplek voor dealers en willen dat daar een speeltuintje voor kleine kinderen komt. Szarafmski stelde dat ze het heel erg jammer vindt dat er door de discussie over sloop een tweedeling is ontstaan in de wijk. „Dat is heel treurig, heel spijtig." Robin Stevense vertelde nog dat Edelstenenbuurt-architect Jos Jobse bereid is om gratis sa men met de bewoners een plan voor het Parelplein op te stellen. VLISSINGEN. Twintig hoogbe gaafde leerlingen van de ba sisscholen van de Archipel- groep krijgen alvast middelba re schoollessen. Vanaf volgende week gaan de leerlingen uit de groepen 8 wekelijks lessen volgen bij Scheldemond College in Vlis- singen en scholengemeen schap Nehalennia in Middel burg. De zogenoemde Plusklas krijgt eerst vijf weken lessen in natuur- en scheikunde en biologie bij het Schelde mond. Daarna krijgen ze vijf weken lang rekenen en wis kunde bij Nehalennia. De Plusklas eindigt op 8 juni. De kinderen volgen de extra lessen gratis. Na afloop krijgen ze een certificaat van deelname. Ouders konden hun kinderen aanmelden, een plaatsingscommissie be paalde wie er mee kan doen. Met de Plusklas wil Archi pel hoogbegaafde kinderen prikkelen om te blijven leren en de aansluiting bij het voortgezet onderwijs verbe teren. Niet alleen zwakke leerlingen hebben zorg no dig, ook meer- en hoogbe gaafde leerlingen moeten be geleid worden om ze te sti muleren. De scholengroep voor openbaar onderwijs heeft een leerlijn ontwik keld voor bijzonder talent. MIDDELBURG Amerikaanse en Canadese bands in Bar American De bands Up For Nothing uit Amerika en The Penske File uit Canada treden mor gen op in Bar Ameri can in Middelburg. De bands zijn voor de eer ste keer op tournee in Europa en doen slechts één optreden in Nederland. Beide bands spelen zoge naamde melodische (folk) punkrock en hebben al meerdere albums uitgebracht. De avond wordt geo pend door de Neder- DOMBURG landse country punk rock band Baby Face Nelson, die onlangs zijn nieuwe album 'Steam Driven Hearta che' heeft uitge bracht. De aanvang van het optreden is 21.00 uur, de entree bedraagt 5 euro. VLISSINGEN Lentetocht Wandelsportvereni ging Willen is Kunnen houdt zaterdag de jaarlijkse Lentetocht in Vlissingen. De start is in clubhuis Ons Plek je tussen 8.00 en 9.00 uur voor de 20 of 30 kilometer. Voor de af standen 5,10 en 15 kilometer is de start- tijd tussen 9.00 en 12.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 3 euro. MIDDELBURG Talent uit de eigenmuziekoplei ding van Podium-Z staat zater dag vanaf 19.00 uur op twee po dia in dorpshuis Het Schutters hof in Domburg. Er zijn optredens van nieuwe en talentvolle Zeeuwse acts als pop- fokband Letters From Nina, alter natieve popband St. Lo, de sin ger-songwriters Jaimy en Juanita en het nieuwe poptrio Bekir& Olaf&Julio. De toegang is gratis. noot MIDDELBURG. Ze dacht gistermiddag rustig de film 'Out of Nature' bij Cinema Middelburg te bezoeken, maar werd voorafgaand verrast met een bloemetje: mevrouw Klasens was de vijftigduizendste bezoeker van de cinema sinds de opening op de locatie in de Kloveniersdoelen, in juni 2013. foto Ruben Oreel BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met mogelijkheid boeken, DVD's en CD's te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30- 17.00 uur - Soos KOUDEKERKE De Couburg, 09.30- 11.30 uur -volksdans MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, 08.30-17.30 uur - Expositie portretten in pastelkrijt van Ja- niene de Looze; Markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Kerkgebouw van de Doopsgezinde Ge meente Walcheren, Lange Noordstraat 62,12.45-13.15 uur - Lunchlezing; De Aventurijn, Henry Dunantlaan 2, 14.45-15.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; Gymzaal Roozenbur- glaan, 15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor meiden uit groep 3 t/m 8; Klo veniersdoelen, 20.00 uur - Gelukslezing Nicole Vening; De Spot, Bedde- wijkstraat 15,20.30 uur - Open Mie avond, laat je muzika le kunsten horen OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 09.00-10.00 uur- Peutergym VLISSINGEN Zeeuws Maritiem MuZEEum, vanaf 10.00 uur - Tentoon stellingen 'De Zee in spireert' 'De bezet ting verbeeld' en van 14.00-16.00 uur - Gids vertelt over het leven van Michiel de Ruyter; Gymzaal De Houttuijn, 16.00 uur - Kleutergym; Onze Lieve Vrouwekerk, 18.30-19.45 uur - Openbare repetitie jeugdorkest muziek vereniging Vlijt en Volharding; 20.00- 22.15 uur - Openbare repetitie fanfare mu ziekvereniging Vlijt en Volharding; Film- labZ, 20.00 uur - Gra tis openbaar college 'Wat is film?' door filmdocent Frederik Duerinck; CCXL Theater, 20.15 uur - Stand-up Dance- show 'The Fabulous Sneakerboyz'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38