als het misgaat in Doel? Oranje het WK wél kan halen Wat doet België Blind denkt dat Bus moet weer in het dorp Franse sportketen kan plannen voor ZEP Middelburg verder ontwikkelen De Raad van State heeft de bezwaren afgewezen tegen de komst van sportketen Decathlon naar Middelburg. Iceland verder, de plannen afstoffen en eventueel aanpassen zodat we iets moois in Middelburg kunnen neerzetten." Wanneer Decathlon de deuren opent op het ZEP kan Wakelkamp niet zeggen. Het zal in elk geval nog niet dit jaar zijn. Wethouder Chris Simons is te vreden: „De komst van Decathlon is goed voor de werkgelegenheid en de economie op Walcheren." Lex de Looff, voorzitter van de ondernemersvereniging VOM, stelt vast dat er nu in elk geval dui delijkheid is. „Het heeft allemaal wel erg lang geduurd. Wij hadden geen discussie met Decathlon, maar met de gemeente." De Looff moet de uitspraak nog bestuderen en met zijn achterban bespreken. „Ik wil mij verder onthouden van commentaar." Decathlon maakte eind 2012 be kend een vestiging in Middelburg te willen openen. Vanuit de lokale middenstand rees verzet. Nog meer grootschalige detailhandel aan de rand van de stad zou ten koste gaan van de binnenstad. Wethouder economische zaken Johan Aalberts kwam in de loop van het proces onder vuur te lig gen toen cijfers in een rapport over het effect van de komst van de sportketen op de detailhandel DECATHLON WERELDWIJD in de stad niet helemaal bleken te kloppen. In februari vorig jaar nam Simons het dossier Deca thlon over. Hij beaamt dat de ver houding tussen middenstand en gemeente krassen heeft opgelo pen. „Maar het overleg over ver sterking van de binnenstad en het winkelgebied gaat gewoon door. Daar hebben we echt iedereen bij nodig." de Middelburgse ondernemers zijn ongegrond verklaard. Een aantal individuele onderne mers, de Vereniging Onderne mers Middelburg (VOM) en de Vereniging van Gebruikers Mortiereboulevard waren in be roep gegaan tegen het verlenen van de omgevingsvergunning. Rudi Wakelkamp, directeur vastgoed van Decathlon in Neder land, is uiteraard blij met de uit spraak van de Raad van State, maar hij betreurt dat het project in Middelburg jaren vertraging heeft opgelopen. Wakelkamp: „We kunnen nu MIDDELBURG. De winkel van Decathlon wordt niet te groot, past binnen de bestemming van het vrijetijdspark ZEP, hoeft niet in de binnenstad van Middelburg te komen en ook eventuele par keerproblemen zijn geen reden om de vergunning voor de nieu we vestiging te vernietigen. De Raad van State liet er gisteren geen misverstand over bestaan. De Franse sportketen mag bou wen op het ZEP. Alle be zwaren van PAGINA 4 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 3 maart 2016 AZeelan Decathlon kan uit startblokken foto Ronald den Dekker Decathlon is een Franse sportwin- kelketen die is opgericht in 1976. Wereldwijd zijn er meer dan 1000 Decathlonwinkels met in totaal 70.000 werknemers en een omzet in 2015 van 9,1 miljard euro. Decathlon is een onderdeel van de Groupe Oxylane, die ook de huis merken van de keten produceert. Nederland telt zeven winkels, waaronder in Rotterdam en Breda. Vlak over de grens is Decathlon te vinden in Gent, Brugge, Antwer pen en Schelle. Decathlon wil de komende jaren verder uitbreiden in Nederland on der meer in Middelburg, Schie dam, Den Haag en Arnhem. IJZENDIJKE. De stoet was indrukwekkend. IJzendijkenaren hadden massaal gereageerd op de oproep van de dorpsraad voor een pro testmars (met of zonder rollator) om de bus terug door het dorp te laten rijden. Jong en oud liep gisteren van de Markt in het dorp naarde bushalte aan de Vestingweg. Om de provincie Zeeland erop te wijzen dat het onac ceptabel is dat er geen bus meer door het dorp rijdt, terwijl de terugkeer toegezegd was. „Het is nu ver lopen en ook onveilig. Er worden veel fietsen gestolen en er is nauwelijks verlichting", aldus An van Gend (86). door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33