TO0S Toch noodhulp voor migranten 'We sprongen van onze fiets en gingen helpei Kwaaltjes De Stelling Reageer op pzc.nl Man dood, duo vast Camera's in havens Ontvoerder vrijgelaten Overval zonder buit 2 NIEUWS Uw Mening paul kusters column -irtr Op de feestjes die ik tegenwoordig be zoek, gaan de ge sprekken meestal over kwaaltjes. Ooit, heel lang geleden, toen mijn toe komst nog een oneindig verge zicht bood, besprak ik met vrien den tot diep in de nacht hoe we de wereld veiliger en groener zou den maken, hoe we de honger en de kernwapens de wereld uit zou den helpen. We lazen Vrij Neder land, staken spandoeken in de lucht en scandeerden 'Johnson En jawel hoor, alle lichamelijke ongemakken kwamen weer voorbij molenaar". We stemden op politi ci die een rode roos in een gebal de vuist hadden geklemd of hin gen voor onze ramen verkiezings affiches met daarop een blote me vrouw in een weiland. Heeft alle maal niks geholpen en met het krimpen van onze toekomst smol ten onze idealen, 's Middags mag ik graag een dutje doen, ik slik braaf mijn tabletjes en sommige van mijn vrienden vinden Om roep Max zo beroerd nog niet. Het afgelopen weekeinde hadden we een feestje. Er was er een jarig, hoera, hoera. En jawel hoor, alle li chamelijke ongemakken kwamen weer voorbij. Vriend A. heeft zich onlangs laten behandelen aan een ontstoken zweetklier in de kruis- streek. (Ik zal u zijn verhalen over pus en slijm besparen). Vriend B. verkondigde tegen een ieder die het maar wilde horen (en wie wil de dat niet?) hoe succesvol zijn staaroperatie was verlopen. Vriend C. verhaalde uitgebreid dat het plassen ('de zwaarte kracht moet het werk doen') hem steeds meer moeite kost. Enfin, het hele assortiment aan ouder domskwalen werd uitgeserveerd: spataderen, aambeien, hoge bloed druk, ingegroeide teennagels. Hoe het met mezelf is gesteld? Ach, breek me de bek niet open. Ik weet wel, we mogen ondanks alles niet mopperen, maar we doen dat lekker toch; dat de rege ring met haar poten van onze pen sioenen moet afblijven, dat ze zus moet en dat ze zo moet. Volgende week weer een verjaar dag. Fijn, weer een hele avond kla gen en kankeren. Het stiekem fotograferen van kinderen is nooit te voorkomen. toosenhenk.nl O Een man (49) en een vrouw (37) zijn gisteren aangehouden in een wo ning in Terneuzen. Ze worden verdacht van be trokkenheid bij de dood van een 45-jarige man in Zundert. Die werd op 27 fe bruari in zijn woning door geweld om het leven ge bracht. De auto van het slachtoffer was verdwenen. Deze werd korte tijd later in Ter- neuzen teruggevonden. Die vondst leidde naar de identiteit van de verdach ten. Zij hebben geen vaste woon- of verblijfplaats, maar verblijven regelmatig in Terneuzen. De Zeeuwse havens wor den vanaf deze zomer be waakt door dertien came ra's. Zes camera's hangen op vaste plaatsen en zijn onder meer bedoeld voor registratie van kentekenpla ten. Ook schaffen de haven gemeenten en Zeeland Seaports zeven mobiele ca mera's aan. Die kunnen op alle locaties onverwachts opduiken om verdachte voertuigen en/of personen te betrappen. „De veilig heid in de Zeeuwse havens neemt daardoor sterk toe", meldde de Vlissingse wet houder Albert Vader. Alex B. (50), een van de ver dachten van de ontvoering van Schoondijkenaar Rien de Koning (42) en zijn ach terneef Gino Heeren (18), is door het Openbaar Mi nisterie op vrije voeten ge steld. B. blijft wel verdachte van de dubbele kidnap op 29 december uit de garage van de opa van Heeren in Breda. De slachtoffers wisten zich in de nieuwjaarsnacht zelf te bevrijden uit de loods in Ulicoten waarin ze werden vastgehouden. De kidnappers vroegen de familie van de slachtoffers om 90.000 euro losgeld. Een bewoner van de Van de Spiegelstraat in Goes is gisteravond in zijn woning overvallen. Dat gebeurde rond 20.00 uur. De overvaller drong de wo ning binnen en bedreigde de bewoner met een mes. Hij is er echter zonder buit weer vandoorgegaan. De man droeg een groene jas met capuchon. Brussel wil met het geld voorko men dat zich op Europees grond gebied een humanitaire ramp voltrekt. Het geld is bestemd voor basisbehoeften zoals voed sel, medicijnen, onderdak en sa nitair voor de duizenden vluchte lingen die in Griekenland aanko men en daar door blokkades aan de grens met Macedonië ook stranden. „We moeten alles doen om menselijk lijden bin nen onze eigen grenzen te voor komen. Er is geen tijd te verlie zen", aldus de Cypriotische Euro commissaris voor humanitaire hulpverlening en crisisbeheer sing Christos Stylianides, die met opzet zijn plannen voor een groot deel in het Grieks presen teerde. Hij prees zich gelukkig dat Europa 'nu snel kan reageren als zich een noodsituatie voor doet'. Vanuit Zagreb drong ook Euro pees president Donald Tusk op actie aan: „We moeten alle lan den met spoed mobiliseren om de humanitaire nood van mi granten in Griekenland en ver derop langs de West-Balkanrou te te lenigen." „Ik kan mijn eigen ogen en oren niet geloven", reageert GroenLinks-woordvoerster Ju dith Sargentini. „Dit is een man made disaster. Eerst laten we in Griekenland de boel compleet vastlopen, en nu sturen we de kens, tenten en stretchers. Dit is copy-paste Turkije." Ook daar droegen Europese landen zelfbij aan de humanitaire noodsitua tie, door met ingrijpende kortin gen op hun uitgaven voor voed selhulp de situatie in opvang kampen nog erger te maken dan ze al was. Griekenland dreigt het nieuwe afvoerputje te worden door gebrek aan solidariteit verderop in Europa. Griekenland, dat zelf nog met zware armoede kampt door de monsterbezuinigingen van de af gelopen jaren, dreigt nu het nieu we afvoerputje te worden, vooral door gebrek aan solidariteit ver derop in Europa. Oostenrijk, eerst trouw bondgenoot van An gela 'Wir schaffen das' Merkel, gooide ruim anderhalve week ge leden grotendeels zijn grenzen dicht en noodzaakte daarmee Macedonië hetzelfde te doen. Dat wil dagelijks niet meer vluchtelingen doorlaten dan buurland Servië bereid is toe te laten. Zeker 25.000 vluchtelingen zijn al in Griekenland gestrand. Vooral in het noordelijke gebied rond Idomeni is de noodsituatie acuut. De twee officiële kampen zitten daar vol, mensen zetten nu hun tenten op in de velden rond de kampen. HOEDEKENSKERKE. „We fietsen daar met zijn tweeën, die auto reed langs en gleed zo de sloot in", vertelt Yurrin de Bruijn. De Hoedekenskerkenaren, die na een dag school op het Ostrea Ly ceum in Goes op weg waren naar huis, bedachten zich geen moment. „We zijn van onze fiets gesprongen en meteen gaan hel pen." De auto lag half op zijn kant in de sloot. Yurrin maakte eerst het portier aan de bijrijderskant open om te vragen hoe het ging. „Vervolgens hebben we die vrouw en haar dochter, een klein meisje, uit de auto gehol pen en een jas gegeven." De vrouw zei dat er ook nog een ba by in de auto zat, die de jongens in eerste instantie niet hadden ge zien. „Die heeft zij er zelf uitge haald, ik heb ondertussen de po litie gebeld", zegt Yurrin. De hulpdiensten waren vervolgens snel ter plaatse. De bestuurster was, net als de twee jongens zelf, vermoedelijk overvallen door de plotselinge stevige hagelbui die de weg in een glijbaan verander de. Yurrin is vrij laconiek over de actie. „Gelukkig maak je zoiets niet elke dag mee, maar iedereen had hetzelfde gedaan." l'\ IK BEBOEL&E TRUMPf MINDER CARRÉREMOSELIJKHE&EN VOOR VROUWEN MET EEN RAAR KAPSEL EN EEN SROTE MONB KUN JE AN&ERS HEEL VER KOMEN, Willem van Dam Ouderen moeten verplicht op computercursus. 325 reacties TERNEUZEN VLISSINGEN BREDA GOES door onze correspondent Frans Boogaard BRUSSEL. Europa houdt er reke ning mee dat Griekenland één groot vluchtelingenkamp wordt, waar mensen jaren kunnen blij ven hangen. Dat was gisteren aan leiding voor een trieste Europese primeur: 700 miljoen noodhulp die niet naar een straatarm land buiten Europa, maar naar een ei gen lidstaat gaat. De auto belandde op de zijkant in de sloot, foto Erik Guiljam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2