'Ik ben meer dan een typetje in een jurk' Pasfoto keert terug op vernieuwde Museumkaart De nieuwe Museumkaart wordt voortaan voorzien van een pasfoto van de houder. De Museumvereniging grijpt het 35-jarig bestaan van de Mu seumkaart aan om de kaart een opfrisbeurt te geven. De Museumkaart biedt de hou der gratis toegang tot meer dan vierhonderd musea. Alleen bij grote tentoonstellingen moet vaak een toeslag worden be taald. De kaart heette tot 2003 Museumjaarkaart. Tot die tijd was de kaart voorzien van een pasfoto. Om de 'aankoopdrem pel te verlagen' werd die des tijds geschrapt. Het risico van uitlenen aan een ander persoon Maker 'Coronation Street' overleden Tony Warren, de bedenker van de langst lopende Britse soapse rie Coronation Street, is dinsdag na een kort ziekbed overleden. De Brit werd 79 jaar oud. War ren was 24 jaar toen hij met het idee voor Coronation Street kwam aanzetten. De serie over het leven in een straat in het fic tieve stadsdeel Weatherfield in Manchester groeide uit tot een van de meest geliefde soaps. De eerste uitzending was op 9 de cember i960. Tony Warren werkte ook mee aan andere te levisieseries, zoals Inspector Morse. dan de houder werd ingecalcu leerd in de kostprijs. De Museumvereniging komt daar nu op terug, al wil ze niet zeggen dat het ter voorkoming van fraude is. „We willen de herkenbaarheid aan de kassa vergroten", zegt de woordvoer ster van de vereniging die de kaart uitgeeft. De Museumkaart wordt niet al leen voorzien van een pasfoto en een nieuw uiterlijk, ook ko men er drie versies in plaats van twee. Er waren al kaarten voor jongeren tot en met 18 jaar en voor volwassenen. Daar komt een speciale kaart voor kinderen tot en met 12 jaar bij. Anouk haalt foto's van Instagram Om haar kinderen te bescher men haalde Anouk onlangs alle foto's van haar kroost van Insta gram. „Ik kreeg zo veel racis tische opmerkingen", zo moti veerde de zangeres gisteren haar actie. „Er zijn zo veel mon golen die het nodig vinden om op die foto's te reageren. Dat is, denk ik, omdat ik nu in The Voi ce zit." Volgens Anouk werden haar kinderen 'kanker zwarte pietjes' genoemd en kreeg ze te horen dat haar kroost 'lijkt op stront'. „Dat gaat me net te ver. Ineens had ik zoiets van: daar heb ik geen zin meer in." Jörgen Raymann spreekt klare taal. „Ik opereer al zestien jaar in die multiculturele niche. Dan krijg je toch een soort stempel opgedrukt. Ik ben meer dan die Surinaamse jongen die af en toe een jurk aantrekt en typetjes doet." De presentator, komiek en door bedrijven in te huren motivatio nal speaker wordt in augustus 50 jaar, een naar eigen zeggen mooi moment om de horizon te verbre den. „Ik wil andere programma's maken. Over de drijfveren van po litici bijvoorbeeld. Of onderzoe ken hoe ver we zijn met de medi sche wetenschap. Gelukkig zien ze dat in Hilversum ook zitten. 'Jörgen, het is misschien tijd dat je jezelf herontdekt', zei de zender baas van NPO1." Niet dat Raymann het enter tainment voortaan links laat lig gen. Samen met de kersverse Rij dende Rechter John Reid maakt hij voor KRO-NCRV het programma De Kleine Lettertjes waarin team captains Pieter Derks en Thomas van Luyn, ieder telkens vergezeld 'Tante Es gaan we voorlopig niet meer op tv zien omdat de kijkers te oud werden' door een andere BN'er, worden ge test op hun kennis over de 'soms idiote' wetgeving in Nederland. Van grondrecht tot verkeersbord, alles komt aan bod. Het is volgens Raymann de bedoeling dat die show na de zomer is te zien. Raymann is Laat en Zo: Ray mann maakte hij voor de NTR. Maar de tv-persoonlijkheid, die onlangs eenmalig opdook in het RTL 4-programma Beste Kijkers, wil zich niet aan één omroep bin den. Eerder biechtte hij op al eens met SBS om tafel te hebben geze ten. „Ik sprak zelfs met Omroep MAX. Ik wil meer vrij zijn om te doen en maken wat ik wil. Zo heb ik een idee om iets op tv te doen met telefoonverslavingen. Bij mij persoonlijk loopt dat namelijk echt uit de hand. Ik ben tegen woordig de helft van mijn tijd met die bullshit bezig. Als je niet uitkijkt, gaat je hele sociale leven naar de klote." Alsof de lijst nog niet lang ge noeg is: buiten het oog van de ca mera is Raymann straks elke eer ste zondag van de maand te be wonderen in College Comedy in het Amsterdamse College Hotel, een show vol bekende en aanstor mende komedietalenten. Maar zijn razend populaire al ter ego dan? Dat Ding van Tante Es was vorig jaar met kijkersaantal len rond de 800.000 best een suc ces. Raymann is eerlijk, zijn pu bliek vindt La Es vaak leuker dan hijzelf. „Haar tv-programma keert niet terug omdat ze bij de NPO het kijkerspubliek te oud vonden. We gaan haar dus voorlopig niet meer op tv zien. Maar de kijker blijft wel naar haar vragen. CULTUUR TELEVISIE SOCIAL MEDIA door Cudo Tienhooven De jurk van Tante Es trekt Jörgen Raymann voorlopig niet meer aan. De tv-persoonlijkheid wordt dit jaar 50 en gooit het roer om. Sa men met de nieuwe Rijdende Rech ter John Reid maakt hij een panel show. „Ik wil meer vrij zijn." Jörgen Raymann. foto Ministerie van Beeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28