'Zitten de mensen wel op te wachten?' 26 TVinnel vernoemd naar Robin Williams Eerste miljardair uit theatercircuit Paul de Munnik trapt zijn solocarrière af met een musical, een album en een tourtje. „Solo is best wel wennen." Media Entertainment Automobilisten in San Francisco rijden voortaan niet meer door de Waldo Tunnel, maar door de Robin Williams Tunnel. Do naties maakten het mogelijk nieuwe naam borden te plaatsen. Acteur Williams over leed in 2014 op 63-jarige leeftijd. Cameron Mackintosh (69) is vol gens het tijdschrift Forbes de eer ste miljardair uit de theaterge schiedenis. Hij produceerde on der meer klassiekers als Les Miséra- bles en The Phantom of the Opera. Het was puur bluf. Afrikaanse mu ziek voor de musi cal Amandla! Man dela, ja joh, dat kan Paul de Mun nik (4S) - samen met Thomas Ac- da de uitvinder van de Neder landstalige cabarock - gewoon. „Vroeg regisseur Koen van Dijk me of ik een traditionele gum- boot dance kon maken. Geen idee wat dat was, maar ik zei: prima", zegt De Munnik met een schater lach. „Ik dacht: ik maak wat, dan maken zij er maar een dans van. Ik stuurde het resultaat naar Koen, krijg ik terug: 'uh, mis schien moet je eens op YouTube kijken wat gumboot is'. Blijkt het een heel specifieke dans met van die rubberen regenlaarzen. Toen werd ik goed teruggefloten." Ondanks de bluf is het hele maal goed gekomen. Vol vuur ver telt hij over de musical over het le ven van Nelson Mandela die mor genavond in het DeLaMar Theater in Amsterdam in première gaat. En over zijn eerste soloalbum, met de toepasselijke naam Nieuw, dat drie dagen later uitkomt. Met beide is hij de afgelopen maanden druk, maar in stilte, bezig ge weest. „Heerlijk dat ik kan doen en laten wat ik wil." „Ons laatste reguliere cabaretpro gramma 't Heerst was een artistiek hoogtepunt. Met acteren erin, filo soferen, veel lol, veel muziek, mooi decor. Ik dacht: we krijgen het vast niet voor elkaar om nog een keer zoiets moois te maken. Na mijn besluit kreeg ik zo'n ge voel van rust. Ik moest het alleen nog met Thomas bespreken..." „Dat was vervelend, want hij was nog niet zo ver. Ik was niet zenuw achtig toen ik hem belde. Ik wilde gewoon afspreken om een biertje te drinken, zoals altijd. Maar Tho mas is een gevoelsmens en heeft sprieten waar je ze niet verwacht. Hij voelde meteen dat er iets an ders was en dwong me het te zeg gen. Dat was wel eng. Net alsof je het uitmaakt. Maar ik heb er nooit spijt van gehad, nooit twijfel ge kregen." „Een optreden met nieuw werk, ik schreef al tijdens onze afscheidstour, in De Roode Bioscoop in Amsterdam. Dat was twee maanden nadat ik was gestopt met Acda De Munnik. Daar heb ik mezelf toe ge dwongen, het was een stok achter de deur om door te gaan met schrij ven. Ik was eigen lijk nog niet klaar voor een optreden. Mijn werk ook niet. Ik ben er toch gaan staan, voor tachtig man." „Dat is wennen. Binnen kort ga ik een kleine tour doen. Het is even zoeken naar de vorm, maar ik vind het juist leuk om uit mijn comfortzone te gaan. Kijk, we hadden al- Cultuur Paul de Munnik door Marlies van Leeuwen Wanneer bedacht je dat het doek moest vallen voor Acda De Mun nik? Hoe ging dat? Wat was het eerste wat je deed na Acda De Munnik? Hoe was het om in je eentje op het podium te staan? foto Anneke Janssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25