De brouwerij van Kees begon met crowdfunding de fietstas Zeeland houdt van Jongens redden vrouw en kinderen uit auto Middelburgse trainer op non-actief gesteld Ouders vol vragen na uitleg politie Ouders van zwemvereniging De Zeeuwse Kust zijn bezorgd. Staat mijn kind op de foto? 'Witte vlucht' op school Goes Stedentrips Voordeelweek Moderne Jezus in een klassieke opera VLISSINGEN. Ouders van de Wal- cherse zwem- en waterpolovereni- ging De Zeeuwse Kust maken zich zorgen over stiekeme foto's die van hun kinderen genomen zijn. Wanneer, hoe en waar zijn die beelden gemaakt? En wat is er mee gebeurd? Die vragen leefden gisteravond tijdens een informatie bijeenkomst in het stadhuis in Vlissingen, meldden enkele aan wezigen na afloop. Een 22-jarige zwemtrainer wordt ervan verdacht foto's te hebben gemaakt van jeugdleden Vijfentachtig mensen maakten van de mogelijkheid gebruik om vragen te stellen aan politie, Open baar Ministerie, de burgemeesters Letty Demmers van Vlissingen en Harald Bergmann van Middel burg, het bestuur van de zwemver eniging en een GGD-arts. De politie is een onderzoek be gonnen naar een 22-jarige zwem trainer uit Middelburg. Hij wordt ervan verdacht stiekem foto's te hebben gemaakt van jeugdleden van de vereniging. Volgens offi cier van justitie Marco van Leeu wen fotografeerde de man alleen meisjes onder de veertien jaar, geen jongens. Hij maakte geen filmpjes. Nog onbekend is hoeveel slachtoffers er zijn. Veel ouders verlieten het stad huis nog in onzekerheid. „Men sen willen graag uitsluiten dat hun kind erbij betrokken is", al dus Van Leeuwen. „Die zekerheid kunnen we nog niet bieden. Zo dra een foto aan een naam kan worden gekoppeld, zullen we de betreffende ouders inlichten." De zaak kwam aan het rollen toen op 13 januari door een vader van één van de kinderen aangifte bij de politie werd gedaan. Ie mand zou zijn dochter hebben ge fotografeerd, terwijl zij zich stond om te kleden in een kleedhokje in het Vrijburgbad. Al snel had de politie de zwemtrainer van De Zeeuwse Kust op de korrel. Afge lopen donderdag is huiszoeking bij de man gedaan. Er werden een computer en een telefoon in be slag genomen. Die worden door de politie verder onderzocht op eventueel belastend materiaal. Er zijn verschillende meisjes gefoto grafeerd tijdens het omkleden. Er zijn geen aanwijzingen dat foto's via internet zouden zijn ver spreid. De betrokken zwemtrainer is donderdag onmiddellijk door het bestuur van de zwemvereniging geschorst. Volgens voorzitter Be- tinho de Voogd was de verdachte niet gevraagd een verklaring om trent gedrag (VOG) te overleggen. Omdat het onderzoek nog loopt, is de trainer nog niet aange houden. Zo moet onder meer wor den vastgesteld of alleen sprake is van heimelijk fotograferen, zoals nu het geval lijkt, of ook van kin derporno. Beide zaken zijn overi gens strafbaar. HOEDEKENSKERKE. Een vrouw die gistermiddag net buiten Hoede- kenskerke met haar auto in een sloot belandde, had geluk dat Yurrin de Bruijn en Max Koens (beiden 15 jaar) in de buurt wa ren. De twee jongens hielpen de onfortuinlijke bestuurster en haar twee kinderen, onder wie een baby, uit hun benarde posi tie nadat de auto door plotselin ge gladheid was gaan glijden en in de sloot langs de 's-Gravenpol- dersestraat terechtkwam. De jongens waren op weg naar huis toen het rond 16.00 uur ineens hard begon te hage len en onweren. GOES. Basisschool De Tweemas ter in Goes is 'te multicultureel' en daarom zijn al zeven leerlin gen vertrokken. Op de school zitten kinderen uit het asielzoe kerscentrum. Het bestuur zit erg met de kwestie in de maag. De wereld is Kras Kras.nl/actiestedentrips of bei 0900-9697 70cpg ZEELAND 2 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 3 maart 2016 258e jaargang nr. 53 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 0° Aanhoudend buiig Stiekeme foto's in zwembad door Cornelleke Blok en Ernst Jan Rozendaal Ouders verlaten het stadhuis van Vlissingen na de informatiebijeenkomst over de zwemtrainer. foto Ruben Oreel pagina 3: 'Misschien is het mijn kind wel' door Luc Oggel pagina 2: 'We sprongen van onze fiets en gingen helpen' Lees verder op pagina Zeeland 5 8 711688 555530 LISSABON Gratis Capitool Compact reisgids! Boek vóór 9 maart een stedentrip en ontvang een gratis Capitool Compact reisgids. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1