Wat met de stand als FC Twente wegvalt? FC Itoente vreest voor forse claim belasting na eigen doelpunt Feyenoord denkt dat de druk na de zege in Utrecht minder is geworden SPORT 19 KNVB-directeur Bert van Oostveen is de kans dat FC Twente overleeft kleiner dan vijftig procent. Het wegvallen van FC Twente uit de eredivisie kan vergaande consequen ties hebben voor de overi ge clubs. „Dit is een uniek geval", zegt woordvoer der Koen Adriaanse van de KNVB. „We kunnen nu nog geen uitspraken doen over wat er dan ge beurt." Raken de Tukkers de licentie kwijt voor de laatste speeldag 8 mei), dan moet de stand in de eredivisie worden her zien. Alle resultaten van de club komen te verval len. Dat zou grote gevol gen hebben voor de stand. Koploper PSV won tweemaal van FC Twente. Ajax verspeelde twee pun ten (2-2) in Enschede en zou in dat geval spekko- per zijn. Hoe de degrada tieregeling wordt indien FC Twente de licentie wordt ontnomen, wil de KNVB ook niet zeggen. Het meest voor de hand liggende scenario is om FC Twente als achttiende (rechtstreekse degrada tie) in de stand op te ne men. De twee clubs daar boven - op dit moment De Graafschap en Cam- buur - zouden dan in de play-offs moeten uitko men. In die zin liet interim-directeur Onno Jacobs zich gisteren uit in een toelichting op het dinsdag ge presenteerde rapport van onder zoeker Ben Knüppe in opdracht van de KNVB en de gemeente En schede. Volgens dat onderzoek zijn Gerald van den Belt, Joop de Winter, Hein Trebbe en Hennie ten Hag niet langer geloofwaardig Het water staat FC TVvente al tot aan de lippen, het wordt de komende maanden spannend of de salarissen wel kunnen worden betaald als bestuurder. Het viertal trekt hieruit consequenties en treedt af. Door de affaire over de transfer van Tadic hangt het voorbestaan van de club aan een zijden draad. Twente verzweeg bij de KNVB dat de manager van Tadic nog recht zou hebben op 1,8 miljoen euro voor de bemiddeling bij de trans fer naar Southampton in juli 2014. Als de fiscus dit bedrag als loon ziet en het om gaat rekenen naar een brutobedrag, volgt een nahef- fing ter hoogte van hetzelfde be drag. Om te voorkomen dat over die eventuele naheffing van 1,8 miljoen ook nog een boete van honderd procent wordt opgelegd, heeft Twente de zaak alvast zelf ge meld bij de belastingdienst. FC Twente betwist de vordering van 1,8 miljoen van het management van Tadic. Twente kan een nieuwe financiële tegenvaller niet dragen. Het water staat de club al tot aan de lippen, het wordt de komende maanden spannend of de salaris sen wel kunnen worden betaald. zijn in de clubgeschiedenis nou niet bepaald succesnummers. Niet alleen de beschamende uit schakeling tegen de semiprofs van FC Differdange in Europa staat nog helder op ieders net vlies, Utrecht werd in de beker vaak genoeg slachtoffer van hel dendaden van amateurclubs. In 1987 was SV Top Oss zelfs te sterk in de eerste ronde. In 1996-97 bleken SC Feyenoord en Jong Sparta Utrecht de baas in de groepsfase, een jaar later gold dat voor Noordwijk. Bij ONS BO- SO Sneek werd dit toernooi nip te gewonnen (0-2). Gisteravond tegen topklasser VVSB had Utrecht het ook meer dan moeilijk. Met 21 man op één helft - uitgezonderd Utrecht-goa lie Robbin Ruiter - was het las tig om de Noordwijkerhoutse bus aan de kant te krijgen. Kan sen en kansjes kreeg de thuis ploeg genoeg, maar met name Ruud Boymans was niet al te scherp aan de bekerstrijd begon nen. Dat uitgerekend Mark van der Maarel aanlegde voor de 1-0, via een WSB-been, paste ook wel op een bijzonder beker avondje. De 26-jarige captain zit in de wachtkamer voor een nieuw contract. Hij moet wach ten tot Timo Letschert, Rico St- rieder en Nacer Barazite uiton derhandeld zijn. Gisteravond was de noeste werker een nieuw contract waard voor de cupfigh- ter die zo laat los kwam tegen de bekersurprise tot dusver, WSB. Aan de vooravond van de beker wedstrijd tegen AZ die allesbepa lend is voor het nu al bewogen sei zoen van Feyenoord en geen druk meer? „Nou, de druk is in elk ge val minder geworden", herstelde Van Bronckhorst zich enigszins. Maar zelfs dat lijkt een vreem de constatering in een fase waarin vrijwel iedereen onder druk staat binnen de Kuip. De directieleden Martin van Geel en Eric Gudde omdat een deel van de aanhang hun aftreden eist. De trainer om dat hij erin slaagde om een nega tieve recordreeks van negen wed strijden zonder zege in de boeken te krijgen. En de spelers omdat ad viseur Dick Advocaat terecht con stateerde dat deze week zou aanto nen wie er wel of niet genoeg is voor Feyenoord. „Wat ik bedoelde met mijn antwoord is de druk op mezelf. Als wij in Utrecht hadden verloren, was de druk veel groter geweest." De twijfel in het ant woord van de geplaagde coach heeft uiteraard alles te maken met de overwinning in Utrecht. Die gaf de Rotterdammers het gevoel dat er een punt is gezet achter de beschamende reeks miskleunen in 2016. Of het feit dat Feyenoord plotseling weer met de borst voor uit loopt in aanloop naar een wed strijd te maken heeft met het feit dat zondag bleek dat AZ allesbe halve een voetbalmachine is. De spelers van Feyenoord keken in de bus naar de wedstrijd waarin Ajax heer en meester was tegen AZ. „Toch heeft ons goede gevoel voor al te maken met onze eigen presta tie in Utrecht," zegt Van Bronck horst. „Je moet in ieder geval al tijd naar jezelf kijken, vind ik." DONDERDAG 3 MAART 2016 foto ANP door Gerben Kuitert ENSCHEDE. FC Twente houdt reke ning met een miljoenenclaim van de fiscus in verband met de afwik keling van de transfer van Dusan Tadic. De club wil dat de bestuur ders die hiervoor verantwoordelijk zijn de rekening betalen. door Mikos Gouka ROTTERDAM. Het was een opvallen de uitspraak van Giovanni van Bronckhorst. Wat de zege zondag tegen FC Utrecht had betekend, was de vraag. De 106-voudig inter national glimlachte en schoof iets naar voren. „De druk is nu weg", glimlachte hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19