WSB breekt pas 18 Niki Terpstra wint onder barre omstandigheden kasseienkoers Vonn is al klaar CRISIS FC TWENTE Niki Terpstra heeft gisteren na een machtige solo de Waalse wielerkoers Le Samyn gewon nen. De Nederlands kampioen van Etixx-QuickStep reed 15 kilo meter voor de eindstreep weg uit een kopgroep met daarin ook de Nederlander Dylan Groene- wegen. Op de finish had Terpstra 19 se conden voorsprong op de enig overgebleven achtervolger, de Brit Scott Thwaites. Groenewe- gen (LottoNL-Jumbo) finishte als zesde. De GP Le Samyn over slechte Waalse kasseistroken werd gisteren verreden onder barre omstandigheden met re gen en kou. Meer dan honderd Willem II gelinkt aan matchfixing Vanuit wedkantoren in Duits land is er verdacht gegokt op het resultaat van het duel tussen NEC en Willem II op 17 januari van dit jaar. De Duitse publieke omroep heeft dat ontdekt tijdens een onderzoek naar matchfixing. Er werd gespeculeerd op een overwinning van NEC. Het werd 1-0. De verdachte wedstrijden zijn gemeld aan FIFA. renners stapten uit koers en haal den de finish in Dour niet. On der anderen Philippe Gilbert gaf er de brui aan. De Belgische favo riet had nog last van zijn val in De Omloop. „Het was pittig. Ik moest blijven gaan. Het waren geen fijne om standigheden maar dat heeft wel de koers gemaakt. Er bleven wei nig renners over", reageerde Terpstra na zijn overwinning. Bij de vrouwen won Chantal Blaak. De renster van Boels-Dol- mans was vorig jaar ook al de beste. Ditmaal klopte ze de Zweedse Emma Johansson in de sprint. Op enige afstand eindig de Amy Pieters als derde. Het einde van betaald voetbal in Enschede is in zicht. Dat stelt Bert van Oostveen. Daar mee legt hij een bom onder FC Twente. „De situatie bij FC Twente is veel ernstiger dan veel mensen denken. Het lijk ligt niet alleen voor de kist, de begrafenis is al besteld", aldus de bondsdirecteur gisteren kort na de persconferentie die de club rond de middag gaf. Later op de dag legde Van Oostveen nog eens uit waarom hij tot deze op vallende uitspraken kwam. „Ik volg de social media ook en nu krijgt de bood schapper ervanlangs, maar ik wil geen verstopppertje spelen. Draai het eens om! Wat als over drie maanden de stekker eruitgaat? Dan zegt iedereen, waarom heb je toen niet verteld hoe ernstig de situatie was, want dan had den we nog wat kunnen doen. Ik wil de mensen in Twente wakker schud den en de druk opvoeren op mensen als Van der Laan, Munsterman en Treb- be. Zij zullen voor komende vrijdag het crediteurenakkoord moeten teke nen. Ik doe echt een dringend appèl op ze. Laat die mensen die dit hebben veroorzaakt nog één keer hun verant woordelijkheid nemen en zorgen dat er heel snel een goed crediteuren akkoord komt." Morele verplichting „Zij willen het niet op hun geweten hebben dat 25.000 mensen straks niet meer naar FC Twente kunnen gaan", vervolgt Van Oostveen. De mensen over wie we het hebben, hadden de mond vol over maatschappelijke be trokkenheid. Die moeten ze nu maar eens tonen. Die morele verplichting hebben ze. FC Twente is een bolwerk dat in de eredivisie thuishoort. Het gaat me aan het hart, maar ik vrees het ergste voor de toekomst." Van Oostveen heeft de persconfe rentie van FC Twente gevolgd en het heeft hem verbaasd dat het vooral om twee zaken leek te gaan. „En dat ter wijl er drie problemen zijn: de struc tuur van de club, er moeten mensen weg en de financiën. Over de finan ciën hoor ik echter vrijwel niemand. Straks heb je een prachtige nieuwe structuur en is de patiënt overleden." Wat het knelpunt voor Twente dreigt te worden, zijn 'de vuiltjes uit het verleden', zoals Van Oostveen het omschrijft. Daarmee doelt hij op de af wikkeling van de zaak Tadic. FC Twen te verzweeg tegenover de KNVB, dat manager Pavlovic van Tadic in totaal 3,6 miljoen euro voor de bemiddeling bij de transfer zou ontvangen. De helft kwam in de boeken. De andere 1,8 miljoen zou een jaar later met crea tief boekhouden - facturen voor niet verrichte werkzaamheden - worden weggewerkt. Nu dat aan het licht is gekomen, moet de jaarrekening 2014-2015 wor den overgemaakt. Dat betekent pun ten in mindering. Maar door het ge knoei met de afwikkeling van de transfer, klopt óók de door de club afgegeven liquiditeits prognose voor 2015-2016 niet. Als dit niet als één ge heel wordt gezien, het één is een gevolg van het an der, zou dat nog eens punten in mindering be tekenen en dus intrek king van de licentie. Maar twee keer straf voor dezelf de overtreding, is in het ci viele rechtssysteem niet mo gelijk. Cruciaal is hoe de licen tiecommissie dit ziet. Van Oostveen: „Ik heb er niet voor doorgeleerd, maar de mensen die dat wel hebben gedaan zien de oplos sing ook niet. Er werken bij Twente nu veel slimme mensen, maar het wordt een heidens karwei. Links- of rechtsom zal er iets moeten gebeuren, de mensen in de regio en alle betrok kenen zullen de schouders eronder moeten zetten. Maar eerlijk gezegd, ben ik niet optimistisch. Het is allang twaalf uur geweest." $3 Topklasser WSB hield de Utrechters lang op 0-0. Na 72 mi nuten werd de ban gebroken door een eigen goal van Peet van der Slot. Gevolgd door Sébastien Halier en Patrick Joosten, die de bekerdroom van elf dapper strij dende WSB'ers aan diggelen schoten: 3-0. Eigenlijk was er in Domstad geen sterveling te vinden die de afgelopen dagen niet geloofde in een zekere finaleplaats voor de Utrechters. Zo stil het was na de FC UTRECHT WSB loting voor de kwartfinale tegen PSV zo euforisch werd captain Willem Janssen bejubeld nadat hij zijn ploeg aan Voetbal Vereni ging Sint Bavo koppelde na de zege in Eindhoven. En toch was er een kleine maar. Utrecht en wedstrijden tegen laagvliegers De bekerdroom van elf dapper strijdende WSB'ers werd pas in slotfase aan diggelen geschoten Sport WIELRENNEN VOETBAL 47 Ongeveer 47 procent van de kaarten voor de Olympische Spelen in Rio is verkocht. Met name de duurste plaatsen bij de meest geliefde sporten zijn weg. De opbrengst is daardoor 179 miljoen euro. UITSLAGEN TAFELTENNIS Kuala Lumpur (Mal). WK landenteams. Vrouwen: kampioensdivisie, groep C: Neder land - Singapore 2-3, Frankrijk - Wit-Rusland 1-3, Polen - Oekraïne 1-3. Eindstand: 1. Singa pore 5-10, 2. Nederland 5-8, 3. Oekraïne 5-8, 4. Wit-Rusland 5-7, 5. Polen 5-6, 6. Frankrijk 5-6. Singapore naar kwartfinale, Nederland naar tussenronde. Mannen: tweede divisie, groep E: Brazilië - Iran 3-2, Nederland - België 0-3, Thailand - Ca nada 3-1. Eindstand: 1. Brazilië 5-10 2. België 5-9 3. Iran 5-8, 4. Nederland 5-7, 5. Thailand 5-6, 6. Canada 5-5. Nederland uitgeschakeld. TENNIS Campinas (Bra). Vrouwen ITF-toernooi: eerste ronde: Pella (Arg) ger (Ned) 7-6, 3-6, 7-6. Bur- VOETBAL Duitsland. Bundesliga. Bayern München - FSV Mainz 1-2, Schalke 04 - Plamburger SV 3-2, Bayer Leverkusen - Werder Bremen 1-4, Borussia Mönchengladbach - VfB Stuttgart 4-0, Flertha BSC - Eintracht Frankfurt 2-0, Ploffenheim - FC Augsburg 2-1, SV Darm stadt 98 - Borussia Dortmund 0-2. Spanje. Primera Division. Athletic Club - Deportivo La Coruna 4-1, Celta de Vigo - Villarreal 0-0, Sevilla - Eibar 1-0, Mala- Skiester Lindsey Vonn komt dit seizoen niet meer in actie. De leid ster in de strijd om de wereldbe ker liep zaterdag in Soldeu een zware knieblessure op. foto EPA ga - Valencia 1 -2. Olympisch kwalificatietoernooi vrouwen. Nederland - Zwitserland 4-3 (1-1). 4. Humm 0-1, 29. Melis 1-1 (pen), 57. Miedema 2-1, 61. Van den Berg 3-1, 62. Van de Sanden 4-2, 74. Kiwic 4-2, 83. Bachmann 4-3. Noorwegen - Zweden 0-1. WIELRENNEN Ronde van Langkawi (Mal). Eindklassement: 1. Janse van Rensburg (ZAf) 28.31.21, 2. Jaramillo (Col) 0.18, 3. Angel López (Col) 0.19, 4. Mancebo (Spa) 0.23, 5. Flansen (Den), 111. Mouris (Ned) 39.12. Le Samyn (Bel). 1. Terpstra (Ned) 4.52,48, 2. Thwaites (GBr) 0.19, 3. Sénéchal (Fra) 0.37, 4. Vliegen (Bel), 5. Politt (Dui), 6. Croenewegen (Ned) 0.44, 7. Bystram (Noo), 8. Declercq (Bel) 0.46, 9. Wy- nants (Bel) 0.48, 10. Hurel (Fra) 1.00. Londen (Eng). WK baan. Mannen, teamsprint: finale: Nieuw-Zeeland 43,257 wint van Nederland (Van 't Hoender- daal, Floogland, Büchli) 43,469. Scratch: 1. Mora (Spa), 2. Prado (Mex), 3. Im- hof (Zwi), 20. Stroetinga. Vrouwen, teamsprint: finale: Rusland 32,679 w.v. China (gediskwalificeerd). 6. Nederland (Ligtlee, Van Riessen) Individuele achtervolging: finale: Wiasak (Aus) 3.34,099 w.v. Wojtyra (Pol) 3.41,904. 'Het lijk van FC Twente ligt voor de kist' door Leon ten Voorde door Ard Schouten Boymans miste veel. foto Pro Shots UTRECHT. FC Utrecht heeft zich als eerste geplaatst voor de be kerfinale op 24 april. Maar vraag niet hoe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18