'Dit leidt op termijn tot problemen' Albert Heijn schiet moestuinier te hulp f WOON COMPLEET INTERIEUR YASMINE 0™ 5"— NIEUWS 17 1HVBRIDEFIETS Rotterdam wil de komende vijftien jaar van 20.000 goedkope wonin gen af, waarvan 12.000 door sloop. Critici willen de 'kaalslag' met een referendum tegenhouden, maar volgens wethouder Ronald Schneider (bouwen, Leefbaar) is 'iedereen in de stad' gebaat bij grootschalige sloop- en nieuw bouw. „Het gaat hier niet om 'een prijs betalen'. De stad moet meer in balans komen, we moeten de mo nocultuur van sociale woningen - vooral op Rotterdam-Zuid - doorbreken. Dat versterkt de wijk én de lokale economie. „We jagen niemand weg! Let wel: Rotterdam kent een over maat aan goedkope woningen. De stad telt 167.000 sociale wo ningen en het aantal huishou dens dat hier recht op heeft is 124.000. Bovendien voegen we 36.000 woningen toe in het mid den- en het hogere segment." „In vergelijking met andere grote steden vallen de wachtlijsten hier enorm mee: gemiddeld 3,9 jaar. En wachtlijsten zeggen ook niet alles. Dat is een troebel cij fer. Veel mensen schrijven zich in zonder dat ze direct een wo ning nodig hebben." „Dat is het Rotterdam zoals we dat heel lang hebben gekend: de stad met veel laagopgeleiden, waar weinig te beleven viel. Maar we zijn een andere stad gewor den. In plaats van dat mensen ver trekken, komen ze juist naar Rot terdam toe. Die toeloop moeten we faciliteren." „Ik heb er vertrouwen in dat het gaat lukken dat geld bijeen te krij gen. Met het rijk en de corpora ties hebben we niet voor niets een 'nationaal programma' voor Zuid. Iedereen is zich bewust van de problemen." „Op die vraag is minister Blok nu aan het broeden. Wij als gemeen te trekken zelf 10 miljoen euro per jaar uit. Ik kan mij voorstel len dat rijke corporaties ook een bijdrage leveren. Dat kan met de nieuwe Woningwet. Uiteindelijk gaat het motortje draaien als je 50 miljoen euro per jaar vrij speelt. Vroeg of laat sluiten de vastgoedinvesteerders aan." Professor Peter Boelhou wer ziet het overal in Nederland gebeuren: ge meenten die 'strijd voe ren om de hogere inko mens'. En tegelijkertijd het aantal sociale huur woningen willen redu ceren. In Amsterdam worden er 3.000 per jaar verkocht, en Rotter dam wil in 2030 maar liefst 20.000 goedkope huurhuizen kwijt zijn. „Dat mag, dat zijn poli tieke keuzes", zegt de hoogleraar woning markt aan de TU Delft. „Maar je kunt je afvra gen waar mensen met een kleine beurs naar toe moeten. Het is een beetje zwartepieten: wie gaat deze mensen nog huisvesten?" Het zal op termijn tot pro blemen leiden, voor spelt hij. „Natuurlijk, er is nu al een tekort aan betaalbare woningen." Het argument dat er in grote steden, een over schot is aan sociale wo ningen noemt hij 'quatsch'. „Je moet niet kijken naar het aantal woningen, maar naar de beschikbare woningen. En feit is dat de vraag naar woningen alleen maar stijgt, ook naar goedkope woningen. Het aantal alleenstaan den groeit, ouderen blij ven langer thuis wonen en dan komen daar nog de statushouders bij. Ook deze groep, vluchte lingen met een verblijfs vergunning, maakt aan spraak op de sociale wo ningvoorraad." lbert Heijn kwam vorig jaar op de proppen met de mini- moestuin- jes. De actie ontpop te zich al snel tot een complete rage. Vol enthousiasme sloeg Nederland aan het tuinieren, maar er kwamen heel wat mensen wat bedrogen uit; een kruidentuintje aanleggen kost tijd en een beetje liefde. Voor mensen met minder groene vin gers komen Albert Heijn en de Vereniging voor natuur- en mi lieueducatie (IVN) dit jaar daarom met een speciaal groeiboekje en Eerste Hulp bij Moestuinieren. „Kweken van groente, fruit en kruiden is leuk, maar succesvol oogsten is best lastig", erkent de Zaanse grootgrutter. De Leidse Susan Aretz weet er alles van. Als oprichtster van Smulpaapje, een keurmerk voor kindvriendelijke restaurants, is ze dolenthousiast over het idee dat kinderen leren hoe groente groeit. „We hebben het vorig jaar ook al heel fanatiek gedaan. Het gaat hier om het kweken van echt eten, wat ik heel belangrijk vind." Ze heeft gisteren dankzij haar werk alvast de nieuwe moestuintjes van Al- bert Heijn gekregen. Dochter Mei- ke is dolenthousiast. Susan: „We gaan er binnenkort even goed voor zitten en het boekje hele maal doornemen." Met de belangrijk ste informatie over zaaien, verpotten én groeien moet het volgens de su permarkt lukken om tot een echte moestuin te komen. Naast de sperzie boon, doperwt, komkommer, au gurk, courgette, sla en rode biet komt Albert Heijn dit jaar ook met zaden van een watermeloen in het assortiment. Een lastpost, want watermeloen is behoorlijk ingewikkeld om te kweken. „Het groeiproces duurt langer en deze groentesoort vraagt ook om specia le handelingen. Een perfecte uitda ging voor de gevorderde moestuin liefhebbers", aldus een woordvoer der van de supermarktketen. De actie loopt van 7 maart tot en met 3 april. Albert Heijn-klanten ont vangen een moestuinpotje bij be steding van 15 euro. COMPLEET _l_ Da's thuiskomen! SLAAP DONDERDAG 3 MAART 2016 door Mark Hoogstad en Anti Liukku 20.000 goedkope woningen minder is nogal wat. Veel mensen moeten hun huis verlaten. Betalen zij de prijs voor uw vernieuwingsdrang? Mensen met een smalle beurs wor den weggejaagd, zeggen criti- ci.Waar moeten de minima naartoe? De SP betwist uw cijfers. Bovendien zijn er lange wachtlijsten voor socia le woningen. Zijn de goedkope woningen niet ge woon broodnodig? Rotterdam heeft van de grote steden gemiddeld het laagste opleidingsniveau en het laag ste inkomen. Slopen is duur. Het kost 50 miljoen euro per jaar om vijfhonderd verou derde particuliere woningen te ver vangen. Klinkt mooi, maar wie trekt de por temonnee? door Renske Baars Heeft jouw moestuintje het er vo rig jaar ook niet best vanaf ge bracht? Albert Heijn deelt vanaf maandag weer potjes met onder meer zaadjes voor radijs, basilicum en augurken uit, maar verschaft daar dit keer ook Eerste Hulp bij Moestuinieren bij. A :s Domino ;ign met prachtige details maken dit minimalistische bankstel tot een topper. Uitgevoerd in Artificial everbaar in talrijke bekledingen en kleuren. TV/AudïO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel COMPLEET INTERIEUR NOrmdCMIJZZ907- maal 1399/ En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE iNR UIL KOR TING! En zelfs op aeze actieprijs krijgt u nog He HOOGSTE INRUILKORTING square bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan ld heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip Inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) IN ALLE BOVENSTAANDE FILIALEN IS EEN square EHTZ3HT3 OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur HktHliAWK'nwi zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. landschap Dallas nlandschap in Artificial Leather voorzien van een loungegedeelte. Schiiterend afgewerkt imen sledepoot. Met verstelbare hoofdsteunen. Ook als 3+2 zits te leveren. Leverbaar in ledingen en kleuren. En zelfs on tleze actieprijs krijgt u nog ae HOOGSTE INRUILKORTING!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17