Dekker sleutelt verder aan gehavende Mediawet Nu tot 10% extra kortin StlP NIEUWS 11 Celstraf voor 'bezwarentijger* Karasahin na forse bedreigingen Op rondreizen, zeecruises en au Of de staatssecretaris zijn toezeg gingen even zwart op wit wil zet ten? Natuurlijk wil Sander Dek ker dat. Doet hij dat dan uiterlijk vrijdag? Uiteraard. Zo toegeeflijk zag de Eerste Ka mer Sander Dekker nog nooit. De VVD-staatssecretaris maakte dinsdagavond in de senaat knie val na knieval. Hij had ook weinig keus. In de huidige vorm zou de Mediawet genadeloos worden afgestemd. Dus koos hij voor een ongebrui kelijke politieke noodgreep: hij kondigde aan de omstreden de len in de wet te repareren met een nieuwe wet. Dekker wil dat de Eerste Ka mer de Mediawet in de tussen tijd wel aanneemt, maar dat dan alleen het deel over de regionale omroep in werking treedt. Het deel over de landelijke publieke omroepen wordt uitgesteld tot met een 'veegwet' alle bezwaren van de senaat op één hoop zijn geveegd en weggenomen. Dek ker komt nog vóór het zomerre ces met die nieuwe wet, die dan eerst door de Tweede Kamer moet worden aangenomen. Dekker belooft daarin de poli tiek minder macht te geven bij benoemingen bij de publieke om roep. Ook de pijler van Dekkers wet, de sturende rol voor de NPO waar ook producenten met een goed programma-idee kunnen aankloppen, gaat op de schop. De omroepen, die aan macht zouden inboeten, houden invloed. Sena toren én omroepen vreesden te veel bemoeienis vanuit Den Haag. 'De publieke omroep bedient tante Truus en mensen met interesse in kunst en cultuur' „Dekkers toezeggingen zijn ruim hartig, het is nu afwachten wat hij op papier zet", zegt directeur Gerard Timmer van BNN-VARA. Helemaal gerust is hij er niet op. „Het gevaar is ook dat op termijn de inhoud te veel bepaald wordt door een aantal mensen die de rijkheid en diversiteit aan pro gramma's kunnen inperken. De publieke omroep bedient tante Truus, maar ook maatschappelijk geëngageerd publiek én mensen die interesse hebben in kunst en cultuur." Dankzij alle toezeggingen zal Dekker zijn gehavende wet waar schijnlijk weten te redden. Vori ge week onderhandelde hij al met senatoren van D66, Groen- Links en Christenunie, die waar schijnlijk zijn voorstel steunen. Die partijen heeft hij nodig om een meerderheid te krijgen. Coali tiepartijen WD en PvdA hebben immers geen meerderheid in de Eerste Kamer. Het zorgt voor een hoop poli tieke consternatie, maar wat merkt de kijker er nou van? Waar schijnlijk helemaal niks, stelt di recteur Jan Slagter van Omroep MAX. Hij wijst op de presentatie die Dekker in oktober 2014 gaf op het Veronicaschip. Amuse ment werd in de ban gedaan. Geen Bananasplit en Ranking the Stars enkel en alleen om het la chen, zo klonk het. Maar na veel kritiek werd ook dat punt afge zwakt. „Heel Holland Bakt blijft dus gewoon bestaan", sust Slag ter. Maar de soap rond de Media wet is nog niet voorbij: de senaat praat waarschijnlijk volgende week dinsdag voor de derde keer over de wet. Dan worden Dek kers zwart op wit gezette toezeg gingen tegen het licht gehouden. De voor die dag geplande stem mingen worden dan mogelijk wéér uitgesteld. En dat voor een wet waarvan Dekker had ge hoopt dat hij al op 1 januari 2016 zou zijn ingegaan. 'Bezwarentijger' Mustafa Karasa hin uit Dordrecht is schuldig be vonden aan bedreiging van me dewerkers van de Omgevings- dienst Zuid-Holland Zuid. Ook vervalste hij huurcontracten om nieuwe eigenaren van zijn pan den dwars te zitten en stuurde hij onder valse naam brieven aan de gemeente Dordrecht, aldus de rechtbank. Die veroordeelde hem tot 24 maanden cel, waar van 8 voorwaardelijk. Karasahin Zalmsalade Johma heeft verkeerd etiket Bij Johma hebben en kele schotels aardap pel-zalmsalade van 400 gram een ver keerd bodemetiket gekregen. Er staat nu op dat er aardap- pel-eisalade inzit, ter wijl het product vis en schaaldieren be vat. Daardoor is het niet geschikt voor mensen met een vis- of schaaldierenaller gie. Het betreft al leen de aardap pel-zalmsaladescho tels van Johma van 400 gram die ten minste houdbaar zijn tot 13 maart 2016. gaat in hoger beroep. Hij is al ja ren verstrikt in een gevecht met de gemeente Dordrecht, die vol gens hem zijn kamerverhuuracti- viteiten ten onrechte heeft dwarsgezeten. Om de gemeente te dwarsbomen, stuurde hij op zijn beurt duizenden brieven. Daarnaast stuurde Karasahin ook kogelbrieven naar privéadres- sen van medewerkers van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid. Huisarts mag declareren zonder contract Huisartsen kunnen vanaf volgende maand zo'n dertig behandelingen decla reren waar geen con tract met een zorg verzekeraar voor is af gesloten. Dat maakte de Nederlandse Zorg autoriteit (NZa) be kend. De toezicht houder geeft daar mee gehoor aan een eerdere uitspraak van de rechter. Die bepaalde in decem ber dat huisartsen ook zonder contract zorghandelingen die zij noodzakelijk ach ten in rekening moe ten kunnen brengen. tot 10% extra korting nu v.a r% 710 v a 827 v a 924 a 1072 of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur) reizen DONDERDAG 3 MAART 2016 DORDRECHT door Hanneke Keultjes en Cudo Tienhooven DEN HAAG. Onder druk van de se naat moet staatssecretaris Sander Dekker zijn Mediawet voor de zo veelste keer aanpassen. Hilversum is blij. Van Dekkers oorspronkelij ke plan is weinig meer over. Gerard Timmer BNN-VARA LOSSER 2 Voor activiteiten voor en tegen het referendum over Oekraïne is bijna 2 miljoen euro aan subsidie toege kend, verdeeld over 110 mensen en organisaties. Het referendum op 6 april gaat over een overeenkomst tussen de EU en Oekraïne. Daarin worden afspraken gemaakt over een nauwere samenwerking op politiek, cultureel en economisch gebied. DEN HAAG Maart bespaart... 89 Profiteer nu van de "Maart bespaart"-actie en maak zeer voordelig kennis met één van de vele reizen van Stip! Of u nu kiest voor een prachtige rondreis, een droomcruise of een autovakantie, u ontvangt nu tijdelijk extra kortingen, oplopend tot maar liefst 10%. En op vrijwel alle rondreizen 100% vertrekgarantie! Pakt u de koffers vast? 1/ 4-15d. Autoreis Meren van Italië qq stipreizen.nl/itblvb v.a. U7 1/ 8-15d. Autoreis Tirol ind. E-bike stipreizen.nl/osgasb v.a. lOl lOd. Rondreis Roemenië Bulgarije stipreizen.nl/robulb v.a. DÖ4 v 8d. Cruise Westelijke Middellandse Zee m stipreizen.nl/crcwzb v.a. O# lOd. Rondreis Baltische Staten ZIO stipreizen.nl/eebalb v.a. IV v 8d. Cruise Frankrijk, Spanje Italië stipreizen.nl/crmolb v.a. OvO v 8d. Cruise Italië, Griekenland Kroatië stipreizen.nl/crcazb t/ 8d. Cruise Griekenland Kroatië stipreizen.nl/crntkb y/ 8d. Rondreis Kroatië Montenegro stipreizen.nl/hrkdmb 1/ 17d. Rondreis Java Bali stipreizen.nl/idjbab Bovengenoemde prijzen zijn reeds incl.kortingen. Kijk en vergelijk gerust op stipreizen.nl stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer hut excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Actievoorwaarden zie www.stipreizen.nl/actievoorwaarden. Let op: zolang de voorraad strekt! We behouden ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe boekingen. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11