'Niet te zuinig voor zwembad' 'Meer doen voor winkels' Klein verkeersleed in Goese wijken en dorpen aangepakt Toekomstscenario's Den Inkel 6 BEVELANDEN en THOLEN CDA, PvdA en Christenunie pleiten voor waterspeeltuin, WD en Leefbaar Reimerswaal willen nieuw binnenbad. Bieb in de buurt geopend KRUININGEN. Bezoekers van zwem bad Den Inkel in Kruiningen mo gen wat een raadsmeerderheid be treft in de toekomst wel wat meer in de watten worden gelegd. WD en Leefbaar Reimerswaal willen dat de gemeente inzet op een nieuw binnenbad met een vol waardig wedstrijdbad. „Het bin nenbad is nu gewoon te klein om baantjes te trekken, daardoor lo pen we klanten mis", zei Thea La- ban (WD). CDA, PvdA en Chris tenunie vinden dat de gemeente daar geen miljoenen in moet stop pen en beter kan investeren in het buitenzwembad. Ze denken dat de aanleg van een waterspeeltuin extra bezoekers oplevert. De partijen maakten hun wen sen gisteravond kenbaar tijdens de opinieraad. Het college van B en W had enkele toekomstscena rio's laten opstellen en stelt daar bij voor om voor de zuinigste op tie te gaan. Daarbij blijven de jaar lijkse kosten even hoog en is een eenmalige investering van zo'n 750.000 euro nodig. Voor dat geld wordt het zwembad energiezuini ger gemaakt, komt er een nieuw horecagedeelte en krijgt het pand een facelift. Een waterspeeltuin is ook onderzocht, maar volgens wet houder Izak Vogelaar (WD) kost dit meer geld dan dat het oplevert. „Nu ik het enthousiasme in de raad hoor, wil ik de mogelijkheid wel meenemen, maar de investe ring zal geen kleinigheid zijn." Diverse partijen pleitten voor flexibeler openingstijden van het buitenbad. Wat het CDA betreft- mag ook zondagopenstelling van het binnenbad worden onder zocht. Vogelaar zei dit met het be stuur van de beheersstichting te bespreken. Ook zei hij toe te onderzoeken of de buurtbussen uit de richtin gen Rilland en Yerseke bij Den In kel kunnen stoppen. THOLEN. De ondernemersvere nigingen in Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk vinden dat de gemeente meer moet doen om de middenstand te onder steunen. Volgens wethouder Hom mel ontbreekt het geld daar voor. In de commissievergade ring werd gisteren het plan van aanpak voor de detailhandel be sproken. Daarin staat onder meer dat gemeente en onderne mers de winkelstraten samen schoon houden, er een betere promotie komt en potentiële middenstanders actief worden benaderd. Het doel is om in elk van de drie grote kernen aan het eind van dit jaar per saldo een winkel meer te hebben. Sommige fracties noemden het plan weinig ambitieus. Ook de winkeliersverenigingen vin den dat meer nodig is. Ze pleit ten voor een speciale beleids medewerker bij de gemeente die de detailhandel onder steunt. In Sint-Annaland azen ze bovendien op een opknap beurt voor de Voorstraat. „Maar voor dat soort dingen krijgen we altijd nul op het rekest", al dus voorzitter André van Ast. Wethouder Frank Hommel kon het niet mooier maken. „Het geld is er simpelweg niet." Het verlagen van de maxi mumsnelheid op de Oost molenweg, het weghalen van overbodige en onjuiste ver keersborden en het verwijderen van paaltjes op fietspaden. Het zijn een paar van de maat regelen die de gemeente Goes op korte termijn denkt te kunnen ne men om de verkeersveiligheid te vergroten.De gemeenteraad be sloot in 2011 tot het opstellen van zogeheten wijkverkeersplannen in samenwerking met inwoners. Die plannen zijn er inmiddels voor alle dorpen en de stadswij ken Goes-Oost en de Goese Pol der. „We kunnen niet alle wensen op korte termijn vervullen", stelt wethouder Derk Alssema. „Soms zijn de kosten te hoog of ligt het beheer van de weg bij andere par tijen, zoals het waterschap." Om binnen afzienbare tijd toch iets te kunnen doen, heeft de ge meente een lijst van knelpunten opgesteld, die kansrijk zijn om snel te worden aangepakt. Het zijn veelal zaken die gemakkelijk en met weinig geld of zelfs gratis kunnen worden opgelost. Om de wijkverkeersplannen een impuls te geven is het budget opgehoogd naar 65.000 euro per jaar. De Oostmolenweg in Kloetinge moet veiliger wor den door de maximumsnelheid te verlagen naar der tig kilometer per uur. De oversteek naar park de Mirakel aan de Oranje- weg vinden veel mensen gevaarlijk door de hoge snel heid van veel auto's. Het plaatsen van een radardis play moet soelaas bieden. In de Goese Polder, Wilhelminadorp, Wolphaarts- dijk en Kloetinge worden overbodige verkeersborden weggehaald. Aan de Parallelweg Oosthavendijk en de Linden- berghstraat in Wilhelminadorp gaan de palen op fietspaden weg. De voorrangssituatie bij de brug in Wilhelmina dorp wordt verduidelijkt. Aan de Molendijk in Wolphaartsdijk wordt een trottoir aangelegd om de veiligheid voor voetgan gers te verbeteren. In de Europalaan in de Goese Polder ontbreekt een veilige route voor voetgangers. Het plan is om een half verhard voetpad aan te leggen. De chaos tijdens het afzetten en ophalen van schoolkinderen aan de Bergweg denkt de gemeen te aan te kunnen pakken door een campagne in sa menwerking met Veilig Verkeer Nederland (VVN). Ouders klagen ook over het ophalen van vuilnis bij de basisscholen tijdens het brengen van de kinde ren. De ophaaltijden worden aangepast. De bocht Frank van Borselenstraat/Plein in 's-Heer Hendrikskinderen wordt verruimd. In de regio Solexrace In het bericht over aangescherpte contro le op vergunningen in Borsele is een fout ge slopen. De opmerkin gen over veiligheidsri- co's bij een solexrace gingen over het evene ment in Heinkenszand en niet - zoals ten on rechte is vermeld - het evenement in Ove- zande. Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; Kunstuit leen de Bevelanden, Westwal 45,13.00- 17.00 uur - Expositie Noorse kunstenaar Frank Asnes 'Ruim te, lucht en scha duw'; Sportzaal Thorbecke- laan, 19.00- 20.00 uur - Sporten voor mensen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Vredeskerk, Ds. Van der Vegtplein 2, 19.30 uur - Bijeen komst Zeeuwse con fessionele vereniging over de problema tiek van dementie en de huidige pasto rale zorg voor de menterenden; Buurt huis de Pit, Appel straat 2a, 20.00 uur - Ons Boeregoed brengt het toneel stuk 'De misjes van Jewannes'. Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie schilderijen van Marco van Trie rum en beelden van Carla Wersch. Gemeentehuis, 09.00-16.00 uur - Ex positie keramiste Ma rian van Garsel. Dorpshuis Amicitia, Schimmelpennin- ckstraat 14, 20.00-22.30 uur - Le zing Henny van der Feer over 'een cursus in wonderen'. Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Maandelijkse bingo. Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.00 uur - Schil dercursus. Gymzaal naast dorps huis, 15.00-16.45 uur - Clinic streetdance georganiseerd door Schoremorries jeugd- activiteiten. Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband. door Joeri Wisse door Rob Paardekam De Bergweg is vaak chaotisch tijdens het afzetten en ophalen van school kinderen. Auto's staan vaak op de stoep geparkeerd, foto Mechteld Jansen KLEINE SELECTIE VAN KNELPUNTEN DIE DE GEMEENTE BINNENKORT DENKT TE KUNNEN AANPAKKEN HEINKENSZAND KATS Zeeuws cello-duo treedt op Het Zeeuws cello-duo (Martijn Kooiman en Marlon Dek) treedt zondag op in het Kerk je van Kats. Ze spelen dan onder andere originele duet ten uit de barok, be kende werken uit de klassieke muziek, film muziek en La tijns-Amerikaanse stukken. Het optreden begint om 14.00 uur in het Kerkje van Kats aan Kerkstraat 3 in Kats. Toegang kost acht eu ro. HEINKENSZAND Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs In congrescentrum 'De Stenge' in Hein kenszand wordt zater dag 5 maart de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs gehouden. De beurs is van 10.00 tot 15.30 uur. De toegangsprijs voor volwassenen is 1,50 euro en voor kinderen 0,50 euro. GOES Halfvasten in Café Baarends Stichting Arti Carnaval viert zondag het half vasten in Café Baarends in Goes. Tijdens deze viering wordt het nieuwe motto voor volgend jaar gekozen. Ook wordt, onder het ge not van een hapje en een drankje, nog eens teruggeblikt op het af gelopen carnaval. Dweilband Vals-Alarm zorgt voor een muzi kale bijdrage. Het half vasten is voor ieder een toegankelijk vanaf 15.00 uur. OUD-VOSSEMEER. Boekenwurmen kunnen sinds gisteren terecht in de nieuwe bibliotheek van Oud-Vossemeer. De 'Bieb in de buurt' in de Vossenkuil biedt een compacte, actuele en wisselende boekencollectie voor volwassenen. Die boeken kunnen zonder registratie en boetevrij worden gebruikt. Na drie of zes weken als het boek uit is, kan het te ruggezet worden in de 'Bieb in de buurt'-boekenkast. Leden van de Bi bliotheek kunnen daarnaast van de mogelijkheid gebruikmaken (24 uur per dag) om uit de (landelijke) bibliotheekcatalogus te reserveren of e-books te lenen. In de kernen Tholen-stad, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland is er een extra zelfservice om gereserveerde materialen op te halen en terug te brengen, foto Marcelle Davidse GOES HEINKENSZAND KAPELLE KLOETINGE KRABBENDIJKE RILLAND SCHORE YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66