Vierdeklasser mag lang hopen op nieuwe stunt 12 ZEELAND Recordaantal deelnemers aan de start bij Ganze Regatta Bevelandse ploeg ten koste van Souburgse formatie naar kwartfinale van toernooi om districtsbeker: 1-3. De Goese roeivereniging Scaldis houdt zaterdag 5 maart voor de twaalfde keer de Ganze Regatta, de jaarlijke roeiwedstrijd op het kanaal van Goes. In de haven van Goes is de start, de finish ligt 4,3 kilometer verder bij de sluis aan het Goese Sas. Tevens is er een wedstrijd over twee ki lometer voor jeugd en aangepas te roeiers. Er wordt onder meer gestreden om het Zeeuws kampioenschap. Dit jaar hebben 77 boten zich in geschreven. Dat is een record. Er wordt in drie heats gestart, de eerste om 10.00 uur, de tweede om 12.00 uur en de derde om 15.00 uur. De Zeeuwse clubs Scal dis, Honte (Middelburg) en Row- Dow (Terneuzen) zijn vertegen woordigd Titel lonkt voor rolstoelbasketballers De rolstoelbasketballers RBVM blijven kansrijk voor het kam pioenschap in de Toernooidivisie A. Tijdens de zesde speelronde in Ridderkerk won de Zeeuwse ploeg met duidelijke cijfers (49-19) van Redeoss. De scores kwamen op naam van Bas Traas (2), Andre Klijn (2), Jeroen Pijpe- link (7), Jack Meerman (6), Mare Tasma (32). Op 9 april treft RBVM de num mer één Kameleon en de num mer drie ISR. Kameleon is de hui dige koploper, maar heeft wel één wedstrijd meer gespeeld dan RB VM. Pattinama stelt stage bij Telstar even uit Josimar Pattinama heeft de stage van deze week bij Telstar even uitgesteld. De aanvaller van VC Vlissingen bleef uit voorzorg in Zeeland, omdat hij afgelopen weekend lichte klachten had. De kans is groot dat Pattinama zich volgende week alsnog bij de eer- stedivisionist meldt. Telstar, de nummer twaalf van de Jupiler League, wil de spits graag weer in een oefenwedstrijd aan het werk zien. Renzo Roemeratoe is wel naar Velsen-Zuid afgereisd. De rechtsback meldt zich na zijn stage donderdagavond weer op het veld bij Hoek. sport kort Het bekeravontuur van RCS is ten einde. De Souburgse club mocht gisteravond tegen Kloetinge ruim een uur hopen op een nieuwe stunt, maar moest toen alsnog capituleren: 1-3. Kloetinge kwam laat op gang. De Bevelandse formatie stelde pas na een 1-0-achterstand orde op zaken, dankzij Yves Nyemb en invaller Wouter de Craene. De middenvelder scoorde na rust twee keer. Het betekent dat Kloe tinge de kwartfinale van het toer nooi bereikt en nu op het eigen Wesselopark mag aantreden te gen hoofdklasser ASWH. RCS verliet het bekertoernooi gisteravond met opgeheven hoofd. Voor de Souburgse club begon het bekeravontuur dit sei zoen op 22 augustus met een uit wedstrijd bij Philippine. De Sou- KARAKTERISTIEK burgse zaterdag-vierdeklasser won uiteindelijk met 3-0 en het bleek de aanzet tot een prachtige reeks. In de poule werden Hans- weertse Boys (13-1) en SDO'63 (5-0) verslonden, waarna achter eenvolgens GPC Vlissingen (1-1 in de reguliere tijd en winst na strafschoppen), Heerjansdam Kloetinge mag in de kwartfinale van het bekertoernooi nu aantreden tegen hoofdklasser ASWH. (2-3) en Pelikaan (1-1 en winst na strafschoppen) werden uitgescha keld. RCS maakte in al die wed strijden indruk met sterk spel, ze ker ook op tactisch gebied. Kloetinge kon gisteren voor aanvang van de ontmoeting te gen RCS soortgelijke cijfers over leggen. De Bevelandse formatie overleefde de poulefase door twee gelijke spelen (Hoek en VC Vlissingen) en een overwinning op Zeelandia Middelburg (4-1). Daarna werden Duiveland (4-0), WHS (4-0) en Victoria'03 (5-3) opzij gezet. Kwartfinale Gisteravond kruisten de twee laatste Zeeuwse vertegenwoordi gers in het bekertoernooi op het kunstgras van sportpark De Al- blas de degens. Een plek in de kwartfinale, met ASWH als te genstander, was de inzet. Het drie klassen hoger spelende Kloe tinge begon als favoriet, had in de eerste helft ook het meeste bal bezit, maar deed daar bitter wei nig mee. Net als afgelopen zater dag tegen Oranje Wit (1-2) ont brak het ook nu aan creativiteit en gogme. Tekenend was dat de Bevelandse eersteklasser, die zon der de geschorste Daan Esser speelde, pas na 43 minuten het eerste schot op doel produceerde. Aanvaller Yves Nyemb draaide weg bij zijn tegenstander, maar schoot over. Het was op een moment dat RCS al aan de leiding ging. De on geslagen koploper van de vierde klasse had de zaakjes opnieuw aardig op orde. De ploeg van trai ner Michel Leonhart hield de li nies kort bij elkaar, speelde com pact en loerde op de counter via de snelle Mervin Niemantsver- GOES RIDDERKERK VLISSINGEN Een beeld van de slotkoers in Ovezande in 2015. foto Marcelle Davidse SLUISKIL Brian van Goethem rijdt in Le Samyn Brian van Goethem (foto) komt vandaag in actie in de 48e edi tie van de Belgische koers Le Samyn. De renner uit Sluiskil maakt deel uit van het team van Roompot Oranje Peloton. Van Goethem maakte za terdag in de Omloop Het Nieuwsblad een sterke indruk en maak te lange tijd deel uit van een kopgroep. Uit eindelijk werd hij 88e. Antwan Tolhoek zou ook starten in Le Samyn, maar de ren ner uit Yerseke heeft af moeten zeggen we gens een ribblessure. Nick van der Lijke, die ook voor Roompot uit komt, gaat komende week samen met Pie- ter Weening op trai ningsstage naar de Spaanse Sierra Neva da. WEMELDINGE Noah de Wild debuteert in Oranje Noah de Wild maakt woensdag zijn debuut in het Nederlands jeugdteam onder ze ventien jaar. De zes tienjarige speler van het Goese Tovaal speelt in Brussel te gen België onder ze ventien. De Wild is voor bondstrainer Ga- reth Gilbert een vaste keuze. Kloetinge door Jan Dagevos RCS-Kloetinge (1 -0). 38. Bart Joziasse 1-0, 65. Yves Nyemb 1-1, 75. Wouter de Craene 1-2, 90. Wouter de Craene 1-3. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Aantal toeschou wers: 200. RCS: Tim Blind; Robbie van Iwaarden, Bart Joziasse, Daniel Muntjewerf (75. Luc Martens), Yordi Nijland; Mike van Schaar denburg, Derk van den Bosch, Mourad Azzanagui, Nicky van Merrienboer; Mervin Niemants- verdriet (61. Joey Katzenbauer) en Thomas de Rijke. Kloetinge: Matthew Lentink; Wouter Duvekot, Timo Jansen, Jaap Esser, Julius Bliek; Rick Hui- bregtse, Aart Veldhof (88. Cor- né de Jonge), Roy Mulder, Fran cis Kabwe Manengela (60. Wou ter de Craene), Yves Nyemb en Tom Wuyts. stopt OORDTSCHEKn. Een beeld van de Ganze Regatta van vorig jaar. foto Scaldis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60