8 €186 €250 €200 fpWATMAGTKOSlEN? Wekelijks speurt de redactie op Marktplaats en Prikbord naar bijzondere objcten. Deze week vonden we twee antieke deuren van Leo van Liere (52) uit Vrouwenpolder. tekst hans puik Volgens mij staat er een Bijbelse afbeelding op, maar ik weet niet exact wat het moet voorstellen woensdag 2 maart 2016 Niet voor niets wordt in de advertentie gespro ken over antiek. De deuren hebben al een heel leven achter de rug. Hoe oud ze precies zijn, weet Leo van Liere niet. „In elk geval van voor de Tweede Wereldoorlog, maar dat zie je er niet aan af. De deuren zijn gemaakt van hardhout en zo massief dat er geen slecht plekje te ontdekken is." Achterhoek De handgemaakte deuren met een ronde bovenkant zijn voorzien van gebrandschilderd glas-in-lood. „Vol gens mij staat er een Bijbelse af beelding op, maar ik weet niet exact wat het voorstelt," vertelt Leo. „Ze komen uit de Achterhoek. Vlak na de oorlog namen mijn schoon ouders een hotel over waar deze deuren in zaten. In 1953 brandde het hotel af, op een klein gedeelte na. De volgende morgen hingen er ijspegels van een meter aan de dak rand van het bevroren bluswater." Wonderlijk genoeg bleven de deu ren onbeschadigd. Tijdens de her- DE CONCURRENTIE bouw van het hotel werd gekozen voor een modernere inrichting. Voor de antieke deuren was geen plaats meer. „Mijn schoonouders hebben ze 25 jaar bewaard. Op dat moment had den wij een huis op het oog in Veere, waar mijn vrouw de deuren prachtig vond passen. De deuren kwamen naar Zeeland, maar we kozen toch voor een nieuwbouwwo ning. Daarom staan ze nu in onze garage." Dat is niet de plek waar Leo ze nog eens 25 jaar wil bewaren. „Ze staan in de weg. Het wordt hoog tijd om een nieuwe eigenaar te vinden." Voor Leo een reden om zijn schoonmoeder te bellen of zij daar mee akkoord was. „Ze is 83 en vond het geen probleem dat ik ze wil verkopen. 'Voor mij hoef je ze niet te bewaren', zei ze. Natuurlijk had ze het leuk gevonden als we de deuren zelf hadden kunnen gebrui ken, maar dat is er niet van geko men." Woonboerderij Tot slot de vraag voor wie deze unieke deuren een aanrader zijn? Leo kan wel een aantal bestemmin gen bedenken. „Ik denk dat ze goed staan in een oud pand. Ook voor een horecagelegenheid zijn ze ge schikt. Of een oude woonboerderij, ook een goede optie." Eerst die deuren maar kwijt zien te raken. Het loopt nog geen storm. „Ik heb de advertentie al meerdere keren verlengd, maar krijg weinig reacties. Wie weet leest iemand dit verhaal en denkt: die wil ik hebben. Dat zou een win-win situatie zijn voor beide partijen." Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een brilmontuur. Antieke jaren '30 glas-in-lood- OBJECT VERKOPER PRIJS GEZIEN OP Antieke deur is een sfeermaker MARIEKE WIJERS (24) UIT MIDDELBURG: „Ik heb pas een nieuwe bril, dankzij een actie bij Hans Anders. Het montuur heb ik in de winkel uit gezocht en kostte 186 euro. Met een sterkte van -6 en cilin ders in mijn gla zen was deze aanbieding erg prettig. Hoe groter de cor rectie, hoe duurder de gla zen. Mijn sterk tes zijn stabiel, dus ik hoop dat de bril minstens twee jaar mee gaat. Voorheen kocht ik brillen van Ray-Ban en Armani, maar de levensduur viel tegen. Nu ga ik voor iets goed koper en dat be valt goed." KEES VERWIJS (61) UITTHOLEN: „Voor een mon tuur heb ik ge middeld 250 euro over. De laatste jaren ga ik altijd naar Pearle, omdat het personeel vakkundig is. Kieskeurig ben ik allerminst, dus meestal heb ik binnen een kwartier een nieuwe bril. Ik stap binnen, zet een bril op en als-ie lekker zit keurt mijn GWENDOLYN LANGBROEK (36) UIT MIDDELBURG: „De glazen van mijn bril zijn niet meer goed, dus heb ik snel een nieuw mon tuur nodig. Meestal stap ik bij de Eyewish naar binnen. Overdag draag ik lenzen, een bril koop ik met name om op te zetten in de avonduren. En als mijn lenzen niet goed zitten, is het met een sterkte van -6 noodzakelijk een bril te dra gen. Omdat ik mijn bril niet zo vaak draag, zoek ik een goedkoop model. Ik ben rond de 400 euro kwijt. Aan alleen het mon tuur geef ik zo'n 200 euro uit." >Glas-in- lood-schuif- deuren, 800 euro, Heiloo deuren, 850 euro, Amsterdam vrouw of hij leuk staat. Op dat moment kijken we pas naar de prijs. Vinden we de bril te duur, dan probeer ik een volgende. Vooralsnog werkt dit sys teem voor mij uitstekend." PZ >De deuren overleefden een brand in 1953. FOtO RUBEN OREEL Antieke glas-in- lood- deuren Leo van Liere uit Vrouwen polder 850 euro Prikbord >Twee kleine glas- in-lood- deuren, 200 euro, Nieuw koop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52