8? 7 WAARVAN AKTE De Lotto staat, nadat de prijzen zijn uitgekeerd, haar volledige resultaat af aan goede doelen. Driekwart gaat naar NOC^NSF Haar studieschuld is Nu zit hij aan door het huwelijk ook zijn schuld eel alles ontredderd 1 Kosten per jaar Hoofdprijs Winkans Kans op hoofdprijs jaarabonnement kost dus 178,50 euro. Hoofdprijs: De grootste prijs is de zogeheten PostcodeKanjer. Op 1 ja nuari 2017 verdeelt de loterij maar liefst 49,9 miljoen euro over zeven postcodes. Winkans: Bij de Nationale Postcode Loterij is de winkans van de grote loterijen het laagst, namelijk 1 op 7. De kans om met je buren de grote prijs in de PostcodeKanjer te winnen, was in 2014 1 op 242.000. Goede doelen: Van je inleg gaat de helft naar goede doelen waaron der het Wereld Natuur Fonds, het Rode Kruis en War Child. BankGiro Loterij De BankGiro Loterij valt onder de holding Nationale Goede Doelen Loterijen, waar ook de Nationale Postcode Loterij en de Vriendenloterij onder vallen. De laatste vijf cijfers van je bankrekeningnum mer zijn het lotnum mer. Kosten: Ook bij de BankGiro Loterij sluit je een abonnement af. Je betaalt 13,25 euro per trekking (inclusief WeekprijsVerdubbelaar a 0,50 euro). Er zijn vijftien trekkingen per jaar. Een jaarabonne ment kost 198,75 euro. Hoofdprijs: De grootste prijs is de miljoenenprijs die een paar keer per jaar wordt uitgereikt. In 2014 lag deze tussen 1 miljoen euro en 3,6 mil joen euro. Daarnaast is er een weekprijs van 25.000 euro, met verdubbelaar 50.000 euro. Winkans: De winkans bij de Bank Giro Loterij is 1 op 3. De kans dat je de weekprijs wint, als je een heel jaar meespeelt, is berekend op 1 op 10.000. De kans op de mil- joenprijs is 1 op 83.000. Goede doelen: De BankGiro Loterij steunt goede doelen op het gebied van cultuur, waaronder het Rijks museum, EYE en de Anne Frank Stichting. De Lotto Op zondag 1 september 1974 vond de eerste Lotto-trekking plaats. Bij De Lotto kun je zelf je lotnummer bepalen. Je kiest zes getallen van 1 tot en met 45 en daarnaast een van de zes jackpotkleuren. Elke week vindt een trekking plaats. Krasloten is een van de merken van De Lotto. Kosten: De loten zijn niet duur. Ze kosten 2 euro en nog een euro extra als je ook wilt deelnemen aan het cijferspel, met kans op een extra hoofdprijs van 200.000 euro. Je kunt een abonnement afsluiten maar dat hoeft niet. Hoofdprijs: De jackpot is iedere week weer anders, maar in ieder geval 7,5 miljoen euro. De jackpot stond komende zaterdag op 21,5 miljoen. Die win je als je alle zes de getallen en de jackpotkleur goed hebt. Winkans: De gemiddelde winkans bij Lotto per lot van 2 euro is 1 op 5,7. Vanaf 3 getallen goed is de prijs hoger dan je eigen inleg. Die kans is 1:53. De kans datje alle zes de getallen goed hebt is ongeveer 1 op 10 miljoen. De kans datje de grote jackpot wint, is ongeveer 1 op 49 miljoen. Goede doelen: Nadat het prijzen geld is uitgekeerd staat De Lotto haar volledige resultaat af aan achttien goede doelen op het ge bied van cultuur, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid. Ook aan sport wordt gedacht, want bijna 75 procent van de opbreng sten gaat naar NOC*NSF. Vriendenloterij De VriendenLoterij is op initiatief van Humanitas in 1989 opgericht en is tegenwoordig onderdeel van de holding Nationale Goede Doe len Loterijen. Kosten: Een lot kost 13,25 euro per trekking inclusief Jackpotbonus van 0,50 euro. Er zijn veertien trekkingen per jaar waarvan twee zonder Jackpotbonus. Een jaar abonnement kost dus 184,50 euro. Hoofdprijs: In 2015 werd er één keer 2 miljoen euro en één keer 1 miljoen euro verloot. De hoogste prijs in de maandelijkse trekking is 100.000 euro. Winkans: De gemiddelde kans per trekking is 1 op 4. De kans op een miljoenenprijs was in 2015 1 op 24.700 en op de maandelijkse hoofdprijs 1 op 24.000. Goede doelen: Van je inleg gaat vijf tig procent naar goede doelen, clubs en verenigingen die zich richten op gezondheid en welzijn van mensen, waaronder Het Verge ten Kind, het Longfonds en het Nationaal Ouderenfonds. Je mag zelf bepalen naar welk goed doel jouw inleg gaat. Wekelijks bericht deze krant over een waargebeurd voorval uit een notarispraktijk Het plattelandsleven kan soms lelijk botsen met het grotestadsleven. Hij is na de middelbare school gaan werken in het boerenbedrijf van zijn vader, zij ging studeren in de grote stad. Ze hebben wei nig gemeen, maar toen zij in het dorp carnaval kwam vieren, werden ze ver liefd en zijn ze getrouwd. Met een groots huwelijksfeest, waarvoor ze in Toscane een kasteeltje afhuurden en tweehonderd gasten lieten overkomen. Vooral vrienden en kennissen van haar. Zij trekt bij hem in, het grote geluk kan beginnen. Maar ondanks haar universi taire opleiding kan ze geen geschikte baan vinden. En meewerken op de boer derij ligt haar niet. Ze begint zich te ver velen. Het dorp is te klein voor haar, te bekrompen. Ze kan er haar ding niet doen. En wat dat ding ook is, het ligt in de stad en niet in het dorp. Eerst gaat hij nog met haar mee naar de feesten en vernissages die ze daar begint te bezoe ken. Maar hij moet altijd de volgende dag weer vroeg op, terwijl zij zich nog eens omdraait. Bovendien: hij voelt zich niet thuis tussen haar kennissen. Zo groeien ze uit elkaar. Tot ze hem op een dag meedeelt dat ze wil scheiden en meteen ver trekt. geregeld wor den. De twee zijn in gemeen schap van goe deren getrouwd. Dat betekent dat ze hun bezittingen én schulden eerlijk moeten delen. Veel bezittingen hebben ze niet: de boerderij waar ze wonen is van zijn vader. Maar haar jarenlange studie heeft haar opgezadeld met een studieschuld van 50.000 euro. En haar studieschuld is door het huwelijk ook zijn studieschuld. Hij is ontredderd: dat bestaat toch niet? Maar het bestaat wel. Sterker: als zij haar studieschuld niet te rugbetaalt, draait hij er alleen voor op. supermarkt, met een vrouw en een baby in de kinderwagen. Ik feliciteer hem met zijn nieuwe geluk. Terwijl zij de gangpaden afstruint, vertelt hij dat hij het grootste deel van de studieschuld van zijn ex heeft afbetaald. Hij heeft er een lening voor moeten afsluiten. Het terugvorderen heeft hij maar laten zit ten, omdat er bij haar toch niets te halen valt. Zijn nieuwe vrouw voelt zich wel thuis op de boerderij, die hij inmid dels van zijn vader heeft overgenomen. Maar als hij vertelt dat hij weer in ge meenschap van goederen is getrouwd, kan ik mijn oren niet geloven. Sommige mensen leren het ook nooit, mhannebbeling woensdag 2 maart 2016 GO (als je aan iedere trekking meedoet) Staatsloterij 195 euro Nationale Postcode Loterij 178,50 euro BankGiroLoterij 198,75 euro De Lotto 104 euro Vriendenloterij 184,50 euro Staatsloterij 30 miljoen Nationale Postcode Loterij 49,9 miljoen BankGiroLoterij 3,6 miljoen De Lotto 21,1 miljoen Vriendenloterij 2 miljoen Staatsloterij 1:2 Nationale Postcode Loterij 1:7 BankGiroLoterij 1:3 De Lotto 15,7 Vriendenloterij 1:4 Staatsloterij 1 2.600.000 Nationale Postcode Loterij 1 242.000 BankGiroLoterij 183.000 De Lotto 1 49.000.000 Vriendenloterij 124.700 -4 Hoe waardevol zjjn je loten eigenlijk als de kans om de hoofd prijs te winnen miniem is? 44 Vragen? Heb je naar aanleiding van dit verhaal een vraag over jouw financiën? Mail naar irene.van.den.berg@persgroep.nl Studieschuld 44 Een paar jaar later kom ik hem tegen bij de Bovenstaand verhaal is echt gebeurd. Vanwege beroepsgeheim zijn de namen van de betrokkenen niet vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51