Staes is op dreef met zes goals Vrije wielerbond TMZ blijft groeien en bloeien Invaller Wouter de Craene belangrijk voor eersteklasser ZEELAND 13 Blind praat over talentontwikkeling driet (ex-Kloetinge) en de behen dige Thomas de Rijke. De ï-o kwam echter niet uit een counter voort, maar uit een stilstaand moment. In de 38e mi nuut mocht Bart Joziasse een vrije trap nemen op zo'n 25 me ter van het doel. De verdediger haalde hard uit en zag de bal via een verdediger langs Kloetin- ge-doelman Matthew Lentink in het doel verdwijnen: 1-0. Na rust liet Kloetinge uiteinde lijk zijn ware gezicht zien. De vleugels waren beter bezet, ter wijl ook Yves Nyemb loskwam. De aanvaller zorgde in de 65e mi nuut voor 1-1. Het slotakkoord was voor Wouter de Craene. De sierlijke middenvelder schoot in de 75e minuut een vrije trap schit terend binnen en in de laatste mi nuut maakte hij ook de 1-3, na voorbereidend werk van Nyemb. RCS kon trots zijn. Het verweer was ook nu dapper. De ploeg kan zich gaan opmaken voor de titel in de vierde klasse. Dat lijkt een kwes tie van weken. RCS is in de compe titie nog altijd ongeslagen. ZW Hulst bevestigde met een 9-2-zege tegen De Molenhoek de goede vorm waarin de ploeg mo menteel verkeert. T-Tel kende geen problemen met Baderie Dam (10-5). Hekkensluiter D'Ouwe Brug/Outokumpu kwam vanwege een tekort aan spelers niet opdagen voor het duel met Café De Schelde, dat daardoor drie punten mocht bijschrijven. Smit Sportprijzen-OQ Value 8-10 (3-5). Doelpuntenmakers. Smit Sportprijzen: Roy van Ham 5, Tim Louwiesse 2, Benno Pladdet 1.0Q Value: Titiano Staes 6, Jerom de Wolff 2, Lean Guiljam, Kees de Putter beiden 1. GOES. Danny Blind luistert van avond de sponsorbijeenkomst van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) op. De bonds coach laat zijn licht schijnen over talentontwikkeling, het centrale thema van de avond. JVOZ-voor- zitter John Dane zal tijdens de sponsorbijeenkomst iets vertellen over de huidige ontwikkelingen bij de opleiding. De bijeenkomst in het hoofdgebouw van het Cios in Goes begint om 19.45 uur. Volgens Leo Bakker, voorzitter van de TMZ, heeft de toenemende belangstelling te maken met het laagdrempelige karakter van de koersen. „Dat geldt niet alleen voor de renners, maar ook voor de organisaties", stelt Bakker. „De co mités kunnen voor relatief weinig geld een wedstrijd organiseren. Dat is vooral te danken aan de ve le vrijwilligers, waar wij mee wer ken. Wij hebben dus niet de over headkosten die de wielerbond (KNWU) wel heeft met eigen per soneel en gebouwen. Dat maakt het aantrekkelijk om bij ons te rij den en te organiseren." Bakker is nog altijd blij dat de TMZ enkele jaren geleden overge stapt is naar het werken met trans ponders. „Het was een grote uitga ve voor ons, maar nu werkt het wel in ons voordeel. Na de wed strijden hebben we de uitslagen snel klaar en dat wekt vertrouwen bij de renners. Veel renners ma ken bij ons kennis met de wieler sport en verschillende van hen stromen later door naar de elites. Dat proberen we trouwens ook te bevorderen en daar zit vooral de kracht in bij ons", denkt Bakker, die naast voorzitter ook bij ver- Er komen nieuwe wedstrijden in Arnemuiden en Yerseke. Bovendien organiseert TMZ ook een ploegentijdrit. schillende wedstrijden als jurylid optreedt. TMZ is één van de grootste vrije wielerbonden met bijna we kelijks zo'n 125 renners aan het ver trek, verdeeld over de verschillen de categorieën. Met name de S/P-klasse is aantrekkelijk voor de jeugd. Het is immers eenvoudig om deel te nemen. „Een deugdelij ke racefiets en een goede helm zijn de enige benodigdheden. Die helm is in verband met de veilig heid wel erg belangrijk en als ze wat ervaring hebben kunnen ze doorstromen", zegt Bakker. Kruiningen De voorzitter is blij is met de toe name van het aantal wedstrijden. Zo zijn er dit seizoen ook koersen in Arnemuiden en Yerseke. Ver der komt er op Tholen een ploe gentijdrit tijdens de ZLM Room pot Tour. Dat is op hetzelfde par koers waar ook de beloftenploe- gen hun tijdrit zullen rijden. Ko mende zaterdag wordt in Den In- kel in Kruiningen begonnen met de traditionele trainingsritten. Het zijn er in totaal vijf. WOENSDAG 2 MAART 2016 door Aector Dooms stuntploeg RCS Kloetinge-aanvaller Tom Wuyts (links) probeert in een duel met Bart Joziasse de bal binnen te houden. Derk van den Bosch (nummer 13, rechts) zorgt voor rugdekking, foto Ruben Oreel 31 Jaap Esser van Kloetinge was gisteravond met zijn 31 jaar de oudste man op het veld. TERNEUZEN De zaalvoetballers van OQ Value wonnen in een doelpunt rijke wedstrijd met 10-8 van Smit Sportprijzen. Titiano Staes had met zes doelpunten een groot aandeel in de winst van de nummer twee in de eerste klasse Zeeuws-Vlaan- deren, terwijl Roy van Ham vijf keer scoorde voor de Terneuzena- ren. De Molenhoek-ZW Hulst 2-9 (0-3). Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Tom de Smet, Thijs de Blaeij beiden 1. ZW Hulst: Kevin Smet 4, Michiel Standaert 3, Maik de Wolf, Chris Seg- hers beiden 1. T-Tel-Baderie Dam 10-5 (6-1). Doel puntenmakers. T-Tel: Sinan Coban 4, Can Kiran 3, Yassine Benali 2, Sezer Coban 1Baderie Dam: Bardo de Kok, Gert-Jan Hamelink beiden 2, Erik Loof 1 door Wim de Vos HEINKENSZAND Het Zeeuwse wiel rennen zit de laatste jaren in de lift. De provincie telt vijf beroeps renners, de ploeg van ZRTC Theo Middelkamp mag dit seizoen deel nemen aan de topcompetitie en de Omloop van de Braakman maakt dit jaar deel uit van die wedstrijden reeks. Het zijn allemaal tekenen van bloei. En aslof dat niet genoeg is neemt het aantal wedstrijden van Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) ook toe. De wedstrijdkalender is: April: 9. kampioenschap TMZ in Ka- pelle; 15. ploegentijdrit Tholen; 16. Goes afwachting ZLM Roompot tour; 30. Rilland. Mei: 5. Wemeldinge; 7. Ronde van Noord-Beveland; 17. Axel; 21. Goes; 29. tijdrit Neeltje Jans. Juni: 5. Ovezande; 11. Oudelande; 17. Oude Tonge; 18. Colijnsplaat; 20. Zuiddorpe; 25. Arnemuiden. Juli: 1. Kruiningen; 4. Kloosterzande; 8. Heinkenszand; 16. Yerseke; 20. Westkapelle. Augustus: 20. Hansweert; 27. indivi duele tijdrit Waarde. September: 2. Nieuw en Sint-Joos- land; 3. Calfven; 10. Zeeland Classic, 17. Slotkoers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41