'Maak van Nationaal Park Oosterschelde geen pretpark' Bouwstop voor kust geldt al ZEELAND 9 FASE Daarvoor waarschuwt Siebe Kra mer, voorzitter van het Nationaal Park Oosterschelde. Ooit zijn na tionale parken in het leven geroe pen om bijzondere natuurgebie den in Nederland te beschermen. Zo zijn twintig parken ontstaan. „Ze hebben allemaal unieke na tuur, maar veel parken zijn te klein, denk aan de Loonse en Drunense duinen en Sallandse heuvelrug." Zo klein dat je je kunt afvra gen wat je er aan hebt. Een vraag die actueel werd toen een paar jaar geleden het rijk de geldkraan dichtdraaide en vond dat provin cies de parken in stand moeten houden. „Dat was een probleem voor kleine parken", aldus Kra mer. Om verwaarlozing te voor komen, vinden PvdA en D66 in de Tweede Kamer dat de nationa le parken robuuster gemaakt moeten worden. Hoe dat moet wordt nu onderzocht. Wie er ideeën over heeft, kan die spuien in een online dialoog met het mi nisterie van Economische Zaken. Kramer volgt het met interesse. Mensen voelen zich bij' het park betrokken en zij'n actief. Maak je het park te groot, dan raak je betrokkenheid kwijt. Want als Den Haag straks een geldpotje maakt, wil hij een graantje meepikken. Vooralsnog hoeft er aan het Zeeuwse nationa le park niet veel te gebeuren, vindt hij. „We staan er qua bezoe kers en financieel goed voor. We zitten niet direct te wachten op veranderingen, al willen we mee gaan in de vaart der volkeren." Er is een stroming die vindt dat het Nationaal Park Ooster schelde moet worden omgeturnd in een Nationaal Park Zuidweste lijke Delta. Kramer ziet daar niets in. „Natuur en educatie staan voorop. Veel mensen voelen zich bij het park betrokken en zijn er actief. Maak je het park te groot, dan raak je betrokkenheid kwijt. Wat ik me wel kan voorstellen is dat we het park uitbreiden met het Veerse Meer, de Kapelse- en Yerseke Moer en plan Tureluur." MIDDELBURG. Een stop op de kustbebouwing is niet nodig. De herziening van het omge vingsplan biedt een vangnet, mocht het kabinet het bouwver- bod op het kustfundament toch weer intrekken. Dat schrijft het dagelijks provincie bestuur in antwoord op vragen van Statenlid Gerwi Temmink (GroenLinks). Daarin had hij aangedrongen op een bouw stop. Inmiddels werkt de provin cie aan een nieuwe kustvisie. Daarin worden afspraken ge maakt over wat mag aan de Noordzeekust, in een veel bre dere strook dan alleen het kust fundament. Dat gaat in overleg met belangenorganisaties en an dere overheden. De kustvisie is eind 2016 klaar. Twitter Alfons @biegstal Nu nog 120 gewoon afschaffen. Wat maakt die 10 km/h nog uit? Uw reactie Online Top-5 Video 14-18 MAART 21 -25 MAART Vanaf 14 tot 18 maart is de Postweg bij 's-Heer Arendskerke dicht. Verkeer van Lewedorp richting Goes of Heinkenszand moet via de A58. Arendskc Camping Stelleplas De afslag Stoofweg richting Nieuwdorp is afgesloten. Het verkeer richting Nieuwdorp en Lewedorp moet tot juni omrijden. Heinkens: In de week van 7 maart komt het dak op het nieuwe viaduct over de Sloeweg bij 's-Heerenhoek. Vier weken later wordt het verkeer door de noordelijke tunnelbuis geleid om het viaduct ook aan de 's-Heeren- hoekse kant af te kunnen maken. Van 21 tot 25 maart is de Heinkenszand- seweg bij 's-Heerenhoek dicht. In die week wordt de aansluiting gemaakt op de nieuwe rotonde. s-Heerenho:. WOENSDAG 2 MAART 2016 ïaanden doorbijten door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Het Nationaal Park Oosterschelde - het grootste na tionale park van het land - moet vooral geen pretpark worden. „Uit breiding in Zeeland kan ik me voorstellen. Maar je moet niet van de hele Zuidwestelijke Delta een park maken." Veilig Verkeer Nederland (WN) keert zich niet langer te gen verhoging van de maxi mumsnelheid naar 130 kilome ter per uur. „Hardrijden bete kent niet per definitie onveilig, zeker niet op onze snelwegen", aldus een woordvoerder. Vol gens WN vinden op 130-kilo- meterwegen niet vaker ongeval len plaats dan op wegen waar 120 de limiet is. De kwestie over de bomen op de Loskade in Middelburg houdt de gemoederen bezig. Dat ze vanwege de worteldruk gekapt gaan worden staat nu vast. 'Zouden die kinderkopjes niet ongelijk liggen vanwege die bomen?', vraagt Cato zich af. Ruud reageert zo: 'Ik kan an ders nog wel wat straten in Mid delburg opnoemen waar ongelij ke kinderkopjes liggen en hele maal geen bomen staan, leder weet dat in de oude straten van Middelburg de paden en wegen plaatselijk heel ongelijk zijn. Goed, bomen zijn natuurlijk ook een oorzaak maar niet de enige.' 1. 'Crisis over, maar werknemer heeft het zwaarder dan ooit' 2. En zo verdeelt de Zeeuw de centen 3. Familie opgepakt die zeker 80 inbraken heeft gepleegd in Zeeland 4. Restaurant in Witte Villa in Sas van Gent in herfst open 5. Na Blof zijn nu ook Racoon en Concert at Sea landelijke top merken Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie K3 facebook.com/depzc @pzcredactie infographic Renske Van de Velde Het was gisteren 1 maart: Natio- nele Complimentendag! Wij gin gen met een camera de straat op en stelden de vraag: 'Aan wie geeft u een compliment?' Bekijk de video op: www.pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37