'Pas bodem kering aan voor getijdenenergie' Hennis: Toon ondernemingszin Celstraf voor incest Verdubbeling Sloeweg gaat laatste fase in FZC Eind juni is de nieuwe Sloeweg klaar en kan het verkeer weer doorstromen. 8 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 AANPASSINGEN SLOEWEG IN LAATSTE Middelburger Derk Thijs heeft dit idee bedacht. En volgens Jacob van Berkel, lector energie water van de HZ in Vlissingen, is het plan kansrijk. Van Berkel vindt Thijs' idee de moeite waard om verder te onderzoeken in het labo ratorium van de hogeschool. In november vorig jaar werd in één van de openingen van de Oos terscheldekering een getijdencen trale geplaatst van het bedrijf To cardo. Het gaat tot nu toe om een proef. Thijs is bouwer van roeifïetsen en 'milieufanaat'. „Als ik over de kering fiets, dan zie ik het water kolken: dat komt door de enorme weerstand die de bodem en de pij- Iers veroorzaken. Daar wilde ik een oplossing voor bedenken. Als je de bodem onder de kering gelei delijker maakt, door hem op te ho gen met keien, dan kan het water beter doorstromen. Zo kun je de afremmende werking van de ener giewinning compenseren. Dat is beter voor de visserij, het milieu en de zandhonger." Van Berkel beaamt dat. „Het is een inzicht dat mogelijk lijkt. We zullen de effecten van het stroom lijnen van de bodem in het labora torium verder moeten verifiëren met metingen. Ik hoop dat samen met studenten te doen." MIDDELBURG. De aanleg van de verdubbeling van de Sloeweg na dert de voltooiing. Nog vier maanden doorbijten en dan is het vierbaans doorzoeven vanaf de A58 naar de kruising met de Westerscheldetunnelweg/Bern- hardweg. Daar stokt het even, want de Sloeweg mag dan wel eind juni klaar zijn, dat geldt niet voor deze kruising. Daar blijven de huidige stoplichten voorlopig staan. Het is een tijdelijke oplos sing omdat de provincie Zeeland het besluit over dit kruispunt heeft uitgesteld nadat het project financieel behoorlijk uit de pas ging lopen en er politieke onenig heid was. Een ingenieursbureau heeft zich de afgelopen maanden gebogen over een verkeerskundig goede en financieel haalbare op lossing voor dit kruispunt. Naar verwachting wordt het eindrap port binnen een paar weken aan geboden en is duidelijk hoe dit knooppunt wordt ingericht: valt de keus op een rotonde of toch op een ongelijkvloerse kruising? Maar zover is het nog niet. Eerst moet de verdubbeling wor den afgemaakt en dat levert hin der op. „De mensen krijgen last van ons", zegt projectleider Fred Lindenberg van de provincie Zee land. „We moeten nog heel veel doen." Voor de komende weken betekent dat tijdelijke wegafslui- tingen om aansluitingen te ma ken of omrijden omdat oude rou tes zijn afgesloten terwijl de nieu we nog niet klaar zijn. Minister Jeanine Hennis-Plas- schaert van Defensie zei dat giste ren in de Tweede Kamer. Het 'gaat er bij haar niet in dat als het na een keer proberen niet lukt, het aan haar ligt'. De Kamer wil dat ze zich tot het uiterste inspant om te zorgen dat regionale bedrij ven een graantje meepikken. Hen nis zegt dat aanbestedingsregels geen ruimte bieden om regionale bedrijven te bevoordelen. Zeeuw se bedrijven kunnen volgens haar een consortium vormen of zich aansluitend bij een gevormd con- sortium.Oorspronkelijk zou de marinierskazerne in 2017 open gaan. Twee jaar geleden werd be kend dat er sprake was van een vertraging van twee jaar. Nu schuift het nog eens met een maand of tien op. Oorzaak: het gronddossier. De erfpachtovereen komst is ondertekend zonder af spraken te maken over eventuele extra kosten bij het bouwrijp ma ken van het terrein en de bouw. Die risicoverdeling vindt plaats op basis van onderzoeken over on der andere archeologie en bodem gesteldheid. Volgens Hennis zijn de bodemonderzoeken zo goed als klaar. Maar de totale financiële risico's zijn nog niet helder. Over wie eventuele extra kosten moet betalen overlegt Defensie met de provincie. „Dat gaat in goede har monie. Dat is wel eens minder ge weest. Ik ga ervan uit dat we eruit komen." DEN BOSCH. Een nu 54-jarige Middelburger is ook in hoger beroep veroordeeld voor incest met zijn zoon. Dat begon toen ze allebei nog in Oosterland woonden in 1998. Nadat ze ver huisden naar Middelburg ging de ontucht door, in totaal vijf jaar lang. De straf is hetzelfde als twee jaar geleden door de rechtbank in Middelburg werd opgelegd: 24 maanden, waar van 8 voorwaardelijk. De man had een deel van de aantijgin gen bekend. Zijn raadsvrouw vroeg vrijspraak vanwege ge brek aan bewijs. Door de beken nende verklaring van de ver dachte had het hof geen reden aan de aangifte te twijfelen. De man moet verder worden be handeld en zijn zoon 7500 euro smartengeld betalen. Nieuwd BEGIN APRIL De getijdencentrale in de Oosterscheldekering. foto Tocardo door Cornelleke Blok MIDDELBURG. Als je de bodem en de pijlers van de stormvloedkering stroomlijnt, dan is het mogelijk om op grote schaal stroom op te wek ken uit eb- en vloedbewegingen. Derk Thijs Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. tAbonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Nog een paar n door Melita Lanting door Jeffrey Kutterink DEN HAAG. Zeeuwse bedrijven moeten ondernemingszin tonen als ze mee willen doen aan de bouw van de marinierskazerne in Vlissingen. Middelburg. De eerste twee weekeinden van april is de Sloeweg tussen de A58 en de aansluiting met de Bernhardweg/Westerscheldetunnelweg M afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via Het nieuwe kruispunt Schippersweg - Stoofweg bij Nieuwdorp is open. Het kruispunt is vernieuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36