Familieleden herkennen overvaller bakkersauto School is weer warm Oudste krotje kan uniek erfgoed zijn Renovatie Scheldeplein WALCHEREN 7 Eind maart is de opknapbeurt van het Scheldeplein-winkelcentrum klaar. Tot dan is het een nat doolhof van steigerpijpen. Zeker drie mensen moes ten met de ambulance naar de eerste hulp, maar winkelpersoneel van het 'ABC-complex' aan de Walstraat heeft de afgelopen week wel meer struikelaars en uitglijers overeind geholpen. De stellage voor de reno vatie van de lichtstraat van het Scheldeplein-winkelcentrum staat er nu twee weken. Eind maart moet de steigerpijpeninstal- latie weer opgeruimd zijn, meldt eigenaar Multi Vastgoed in Am sterdam. Wellicht tot verdriet van klimgrage Vlissingse jeugd. In de donkere passage tussen Blokker en C&A houdt ducttape dikke vloermatten op hun plek. Roodwit afzetlint voorkomt dat mensen de onveilige struikelroute nemen tussen de stellages. Beide voorzieningen lagen er vorige week één dag niet, met de ongeval len tot gevolg. Door het hemelwa ter dat die dagen met bakken naar beneden kwam op de gladde vloer tegels, en door de lage dwarsbal ken tussen de steigers waar pas santen over struikelden. „We heb ben de kwaliteitsmanager met de schuurmachine een paar keer er op uit gestuurd om de vloer droog te maken, maar er was geen begin nen aan", laat assistentmanager Frans Borgo van de Albert Heijn weten. „Nadat we een meneer had den geholpen die was gevallen, hebben we de beheerder gevraagd om maatregelen. Anders had die er waarschijnlijk nooit over ge hoord." 'Het is rustiger in de winkel. Mensen ontzien het om het donkere gat in te lopen' Nu het weer regent, is het sop pend lopen en zwaar duwen met de winkelwagens, maar het gaat. „Ik hoor de klanten er niet meer over." De winkeliers zijn blij dat de passage wordt opgeknapt. Vorig jaar klapte een aantal ramen uit de lichtstraat van het complex uit rggo. Maar de werken schrikken klanten af, merken de Blokkerver koopsters. „Het is rustiger in de winkel. Mensen ontzien het om het donkere gat in te lopen." De stiefVader en zus, zo bleek gis teren tijdens een tussentijdse zit ting van de rechtbank, herkenden C. als de man die die nacht met een bewakingscamera is gefilmd. Raadsman Martijn van der Want sprak zijn verbazing uit over die herkenning. Volgens hem is de fi guur op die video absoluut niet te herkennen als zijn cliënt. „Het kan net zo goed Boney M zijn." Hij zei dat geen gezicht is te zien, geen typische loop noch iets an ders kenmerkend. De herkenning door de beide familieleden is niet de enige re den waarom de rechtbank besliste dat de man in voorarrest blijft tot zijn strafzaak daadwerkelijk wordt behandeld. De dag na de overval zou de zus aan C. hebben ge vraagd brood bij de bakker te ha len. Volgens een verklaring van de zus zou C. dat geweigerd hebben uit vrees voor herkenning. Van der Want noemde dat een rare opmerking, omdat de vracht wagenchauffeur niet in de winkel werkt. Ook wees hij erop dat pre cies één minuut voor de chauffeur de overval meldde aan de politie, zijn cliënt belde met een vriend. „Het signaal ging via een telefoon mast in 's Heer Arendskerke. Dat is toch op een behoorlijke afstand van Veere." Ook zou de man enke le minuten later hebben gebeld en toen werd het signaal opgepikt door een mast in Middelburg. Voor de raadsman vormen die mastgegevens het bewijs dat zijn cliënt op het moment van de over val niet in Veere was. De argumenten van Van der Want zorgden er echter niet voor dat de rechtbank zijn verzoek tot schorsing van het voorarrest hono reerde. C. wordt li april daadwer kelijk berecht. MIDDELBURG. De centrale ver warming van stedelijke scholen gemeenschap Nehalennia in Middelburg, locatie Breeweg, doet het weer. Een woordvoerder van de Mondia Scholengroep meldde gisterochtend rond tien uur dat de verwarming was gemaakt. Leerlingen kregen maandag avond al te horen dat de school de eerste drie lesuren nog zou benutten om de verwarming te maken. De middelbare scholieren die 's ochtends les hadden bui ten het brugklasgebouw of de gymzaal - waar de verwarming wel zijn werk deed - mochten dus uitslapen. Om 11.20 uur be gon het vierde lesuur en was het schoolgebouw al wat opge warmd. Maandag werden alle leerlin gen om 13.00 uur naar huis ge stuurd, omdat het te koud was om nog les te geven. Die avond werd ook duidelijk dat het niet haalbaar was de cv voor het eer ste lesuur te repareren. Eeuwig zonde zegt de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). Zij wil het project Herstel kleine cultuurhistorische elemen ten nieuwe leven inblazen. In 2012 raakte dat in de proble men omdat gemeenten in Mid den- en Noord Zeeland, waar het project draaide, en de provincie geen bijdragen meer leverden. Doel was herstel en behoud van die oude elementen. Veere besloot destijds 'tot een pas op de plaats', maar tegelijker tijd besloot de gemeente Veere de geldkraan niet definitief dicht te draaien. Inmiddels stelt Veere 5000 euro per jaar beschikbaar constateert Sylvia Tuinder van SLZ verheugd. „We hopen de zichtbare cultuurhistorische ele menten, bijvoorbeeld aan gebou wen, te herstellen. Zodat ieder een kan zien hoe waardevol die elementen zijn." SLZ heeft een adviserende rol voor bewoners van gemeenten die geld willen steken in het behoud van hun klein cultureel erfgoed. Zoals Veere nu en afgelopen jaar Schouwen-Duiveland. Eige naren van een varkenskot, fraaie oude luiken, een aardappelkelder of waterput kunnen zich aanmel den bij de Stichting Landschaps beheer Zeeland Een commissie bekijkt het ob ject en bepaalt of het, onder voor waarden, in aanmerking komt voor subsidie. De stichting geeft advies en tips over het herstel van de elementen aan gebouwen. De subsidie bedraagt maxi maal veertig procent van de kos ten van het werk. Het project van de gemeente Veere loopt tot eind 2029. WOENSDAG 2 MAART 2016 Struikelend tussen de stellages door Claudia Sondervan Verkoopsters Blokker door Emile Calon MIDDELBURG. Mede dankzij zijn stiefvader en zijn zus zit de Veeren- aar I.C. (21) nog in voorarrest. Vol gens die beide familieleden is hij de man die op 5 juni vorig jaar op het Oranjeplein in Veere de chauf feur van een bakkerij zou hebben overvallen. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Leuk buiten wonen op een oud boerderijtje. Maar dan moet het erf wel even schoon. Al le oude 'rotzooi' eraf. Die unieke 'bakkeete' kan dan zomaar naar de stort verdwijnen. Het steigerpijpenbouwwwerk voor het lichtstraatherstel in het Scheldepleincomplex. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35