28% TO©S Bereikbaarheid gaat boven buschauffeur Racoon en CAS nu ook topmerken, net als Blof 10 Zeeuwen zitten korter zonder stroom of gas Vloggen 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ouderen moeten verplicht op computercursus. Uw Mening ONEENS paul kusters Kans Racoon 3FM Award Meldpunt GGZ Zeeland Naptime-feest in Arsenaal woensdag Jan van Damme Zag u ze gisteren ook staan met hun valen- tijnstaarten? Iedereen wil bakker worden. Of kok. Nou ja, bijna ieder een dan. Programma's als Heel Holland Bakt en Jamie Oliver heb ben kennelijk zo'n impact, dat dui zenden jonge ambachtslieden zich aan het opbouwen van inge wikkelde langevingertaarten en het roosteren van gepeperde hout duiven willen zetten. Wat een beeldscherm al niet ver mag. Wie zich thuis wil voelen in Zeeland heeft baat bij in Zeeuwse inkt gedoopte letteren Je moet eens gaan vloggen, fluisterde een gewaardeerde collega me laatst in het voorbij gaan toe. Ik knikte halfslachtig en probeerde het vraagteken boven mijn hoofd te verbergen. Vlog gen? Sinds een jaar of vier ben ik enigs zins vertrouwd geraakt met het fe nomeen bloggen, met een b. Werp maar eens een blik op www.pzc.nl/zeelandgeboekt. Een aanrader, als u het mij vraagt. Zelfs als u niet meteen iets met geletterd Zeeland hebt. Meer dan zeventienhonderd items staan er op: Zeeuwse boeken, Zeeuwse tijdschriften, Zeeuwse schrijvers, lezingen en boekpresentaties in de provincie. Ik zeg altijd maar zo: wie zich thuis wil voelen in Zeeland heeft baat bij in Zeeuwse inkt gedoopte letteren. Zo, hier eindigt de sluikreclame. We hadden het over de invloed van beeldschermen. Al die jonge ren met een koksmuts. Trouwens, Zeelandgeboekt ziet u dus ook op een beeldscherm. U kunt er nog abonnee van worden ook. Doen!, zou ik zeggen, zie de knop rechts boven op de homepage. Ai, da's weer sluikreclame. Ja, zie www.pzc.nl/zeelandgeboekt. Inmiddels ben ik er wel achter wat vloggen is. Iets met video en jezelf filmen. Hoe dat moet, geen idee. Maar dat ga ik uitvogelen. De belastingaangifte komt tegen woordig ook alleen digitaal. Als ik dat aankan, moet ik ook kunnen vloggen. Vloggen. Zou Zeelandgeboekt ook kunnen vloggen? De werkdruk is ook voor mij te hoog. 416 reacties toosenhenk.nl E3 6ISTEREN COMPUMENTENESA0 Racoon is genomineerd voor een 3FM Award in de categorie Beste Artiest Pop. De andere kandidaten zijn Miss Montreal, Dotan en Douwe Bob. Het publiek van de landelijke popzen der bepaalt door stemmen via internet de winnaar. De uitslag wordt op 28 maart bekend. Racoon heeft al twaalf 3FM Awards op haar naam staan. Wie klachten, opmerkin gen of aanbevelingen heeft over de geestelijke gezond heidszorg in Zeeland kan die kwijt bij het Zeeuws meldpunt GGZ. Het meld punt is opgezet door PvdA-raadsleden Ingrid Wojtal (Terneuzen) en Frances Oreel (Vlissingen). Aanleiding is de sluiting van de psychiatrische afde lingen in beide steden. De reacties moeten de komen de jaren dienen voor het verbeteren van de psychia trische zorg. Meer op: https://meldpuntggzzee- land.pvda.nl. Mischa Sigtermans en Wij nand Huis uit Vlissingen houden op vrijdag 15 april een feest in het Arsenaal theater in Vlissingen, met onder meer DJ's Volt Sta te en STTRBSTN. Mischa en Wijnand reisden in sep tember zonder geld en tele foon door Amerika. Ze leg den hun avontuur 'Project Naptime' vast met camera. Nu is de film bijna klaar. Deze wordt met het feest aangekondigd. Meer info: www.pnaptime.tv. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Het behoud van werkgelegen heid in Zeeland is een zorg die de provincie na aan het hart ligt, aldus Gedeputeerde Staten in een brief aan de vakbond FNV, maar dat geldt ook voor het ga randeren van een goede bereik baarheid. „Een van de kerntaken van de provincie." Daarmee krijgt de vakbond nul op het rekest. Eind vorig jaar dreigde de FNV met acties, om dat de provincie beroepschauf feurs op de buurtbus 507 tussen Axel en Sint Jansteen wil vervan gen door vrijwilligers. Het pro vinciebestuur antwoordt nu dat de bedoeling is dat per 1 mei voor elkaar te hebben. Het hele idee van de buurtbus is dat die door vrijwilligers wordt bestuurd. Zeeland heeft jaarlijks 14,5 miljoen euro be schikbaar voor het openbaar ver voer. Twee procent van de Zeeuwen (8000 mensen) maakt daar gebruik van. De provincie heeft gekozen voor een zo effi ciënt en goedkoop mogelijk sys teem, waarbij zo min mogelijk le ge bussen door Zeeland rijden. Sommige lijnen zijn vervangen door buurtbussen, die door vrij- willigersverenigingen worden ge rund. Daarvoor is dit jaar 50.000 euro beschikbaar. Provincie vervangt betaalde chauffeurs op buurtbus 507 door vrijwilligers en negeert daarmee eis van FNV. Voor lijn 507 heeft de provin cie besloten tijdelijk beroeps chauffeurs in te huren, omdat het aanvankelijk niet lukte vrij willigers te vinden. Als vrijwilli gers nu toch de plaats van betaal de chauffeurs innemen, vindt de FNV dat 'werkverdringing'. Het onderzoeksbureau Hendrik Beerta voert sinds 2006 elke twee jaar het Cultuursector Mer- kenonderzoek Nederland uit. Die eerste keer prijkte Blof al bo venaan de lijst van popgroepen met de sterkste reputatie, met Golden Earring als een goede tweede. Sindsdien wisselen beide bands stuivertje. Twee jaar gele den stond Golden Earring op één en Blof op twee. „Onder de popbands is het bijna saai aan de top", concludeert Hendrik Beer ta. Ook nummer drie De Dijk scoort bij elk onderzoek hoog. Racoon heeft al jaren veel suc ces, maar stormt nu voor het eerst de lijst binnen. De band die Goes als thuisbasis heeft, staat op de vierde plek, ruim voor een andere nieuweling: Kensington (7). In de categorie Festivals en Concertseries komt Concert at Sea (CAS) op een achtste plek binnen. De eerste plaatsen zijn daar voor Pinkpop en Lowlands. In oneven jaren onderzoekt het bureau de provinciale mer ken. In Zeeland bleken vorig jaar Blof, Racoon en Neeltje Jans het bekendst. VLISSINGEN. In Zeeland hebben huishoudens minder last van stoomstoringen dan elders in het land. In 2015 bleven Zeeuwse huishoudens minder dan zestien minuten verstoken van stroom. Over het hele land gezien is dat wel anders. Een Nederlands huishouden had vorig jaar gemid deld bijna 33 minuten geen stroom, blijkt uit cijfers die brancheorganisatie Netbeheer Nederland gisteren heeft bekend gemaakt. Dat is een piek vergeleken met eerdere jaren. De belangrijk ste oorzaak is de grote stroomsto ring die zich op 27 maart 2015 voordeed in Noord-Holland en Flevoland als gevolg van uitval in het hoogspanningsstation Die- men. Die storing duurde uitzon derlijk lang. Over vijf jaar gezien is het aantal stroomstoringen wel gedaald, met 3 procent. Netbeheer Nederland houdt ook de gasstoringen bij. Zeeuw en hadden vorig jaar slechts 17 se conden geen gas. Ook daarmee ligt de provincie ver onder het ge middelde. Landelijk gezien had den huishoudens in 2015 ruim 2 minuten geen gas. De belangrijkste oorzaak van stroom- en gasstoringen is graaf- schade. Veroudering en slijtage zijn andere oorzaken voor storin gen. lE&EREEN WEET tsAT HET t>AA<3S NA COMPLIMENTEN&AS ALTIJts AF2EIK&AS IS. MAAR WIE MOET IK WEER ALLES OITLESOEN ?U GOES VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG Huldiging Niels Mesu bij kaasboerderij Schellach Schaatser Niels Mesu wordt op zaterdag 19 maart gehul digd bij Kaasboerderij Schel lach in Middelburg. Mesu won in januari de Alternatie ve Elfstedentocht op de Weissensee. De huldiging vindt plaats om 15.30 uur. Eerder die middag geeft Niels samen met zijn broer Erwin en wereldkampioen skeeleren Crispijn Ariëns een skeelerclinic in Sporthal Nassaulaan in Midelburg. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Het openbaar ver voer in Zeeland is belangrijker dan de tijdelijke contracten van een aantal buschauffeurs, vindt het dagelijks provinciebestuur. door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN. Blof is opnieuw de Nederlandse popgroep met de sterkste reputatie. Racoon en Con cert at Sea blijken ook landelijke topmerken te zijn geworden. jaar geleden was Blof ook al de bekendste band van Nederland door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2