Gids helpt je door moestuinland Cybercrime baart Zeeuwen zorgen 30 dagen zonder een druppel alcohol Admiraal De Ruyter Ziekenhuis haalt afdeling weg uit Vlissingen Nieuw centrum voor nucleaire geneeskunde 'grote stap vooruit' voor Zeeuwse gezondheidszorg. GOES. Bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes komt een nieuwe afdeling nucleaire ge neeskunde. Die krijgt de nieuwste apparatuur, waarmee nauwkeuri ger onderzoek kan worden gedaan naar bijvoorbeeld kanker. Volgens nucleair geneeskundi ge Jo Verhaegen van het ADRZ is het een grote stap vooruit voor de gezondheidszorg in Zeeland. „Om een voorbeeld te geven kunnen we straks nauwkeuriger vaststel len of iemand een tumor heeft, waar die zit en of er uitzaaiingen zijn. Uitzaaiingen beginnen heel erg klein. Hoe eerder je die kunt vaststellen, hoe sneller we kun nen ingrijpen en de juiste behan deling kunnen geven." Niet alleen voor kankeronder zoek is het nieuwe nucleaire cen trum een vooruitgang. „Ook kun nen we nauwkeuriger onderzoek doen naar bijvoorbeeld hart en botten, spieren en gewrichten." Combineren De nieuwe apparatuur maakt het ook mogelijk om onderzoeken te combineren. „Nu moeten mensen vaak nog meer keren naar het zie kenhuis voor verschillende onder zoeken", zegt Verhaegen. „Met de nieuwste apparatuur kunnen die onderzoeken in een keer worden gedaan. Dat kan omdat de nieuwe apparaten dingen kunnen doen die nu nog door twee verschillen de apparaten worden gedaan." De afdeling nucleaire genees kunde zit nu nog in het zieken- 'We kunnen nauwkeuriger gaan vaststellen of iemand een tumor heeft, waar die zit en of er uitzaaiingen zijn' huis in Vlissingen. Voor de zomer moet de afdeling naar Goes zijn verplaatst. Volgens Claudia Bran denburg, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ADRZ, is de bouw van het centrum belangrijk. Door de bouw van het centrum kan deze vorm van diagnostiek volgens haar behouden blijven voor Zeeland en hoeven patiënten niet uit te wijken naar buiten de provincie. Om de bouw van het nieuwe centrum mogelijk te maken heb ben het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis en Siemens Healthcare een overeenkomst gesloten. Het wordt eind juni bouwkundig opge leverd, waarna het in de zomer in gebruik wordt genomen. MIDDELBURG. Voormalig topatlete Nelli Cooman drinkt al jaren geen druppel alcohol. Ze roept alle Zeeu wen op de komende dertig dagen haar voorbeeld te volgen. Cooman is Zeeuws ambassadrice van de anti-al- cohol-campagne IkPas, die gisteren officieel werd afgetrapt in Middelburg. Zo'n driehonderd Zeeuwen hebben zich inmiddels aangemeld voor de actie. De Zeeuwse gemeenten, politie, ADRZ, GGD Zeeland, Indigo preventie en andere organi- staties willen met IkPas het alcoholgebruik onder jongeren tegen gaan. Ouders hebben daarin een belangri jke taak, stelde Cooman, die zelf een dochter van vijftien heeft. „Wij moeten het goede voorbeeld geven." Geïnteresseerden kunnen zich nog tot en met vrijdag inschrijven voor IkPas via www.ikpas.nl, mits ze sinds 1 maart geen alcohol gedronk en hebben. Zeeuwse deelne mers krijgen, zolang de voorraad strekt, een blauw IkPas-polsbandje toegestuurd. www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 2 maart 2016 Goes krijgt nucleair centrum door Jeffrey Kutterink Jo Verhaegen, ADRZ Ronald Weydema (links), districtchef van de politie Zeeland-West-Brabant en voormalig atlete Nelli Cooman brengen met een alcoholvrije cocktail een toost uit op het begin van de anti-alcohol-campagne IkPas. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29