Luuk en Tygo vinden een echte schat Zijn zoon is jihadist. 'Ik hoop dat hij nog leeft' 150 Korpsleiding: Stijging valt tegen Iedere dag zitten 4600 agenten ziek thuis. Maatregelen van de korpsleiding slaan niet aan. Nieuwe rondreizen In Geld Goe Kazerne in 2020 in gebruik Alle grote Nederlandse loterijen met elkaar vergeleken DEN HAAG. Het ziekteverzuim bij de politie bedroeg vorig jaar ge middeld 7 procent. In 2014 was dat 6,1 procent, in 2013 5,7 procent. De sterke stijging van het aantal zieken wordt onder meer veroor zaakt door de reorganisatie van de Nationale Politie. „Een grote groep agenten leeft al lange tijd in angst en onzeker heid", zegt Frank Giltay, voorzit ter van de Centrale Onderne mingsraad van de politie. „Dien ders worden daar letterlijk ziek van." Giltay zegt 'geschokt' te zijn door het nieuwste verzuimcijfer. „Elke stijging is zorgelijk, maar nu 'Menselijke maat is bij reorganisatie volstrekt onderbelicht gebleven' hebben we het over een enorm percentage. Ik vind dit onaccepta bel." Gemiddeld ligt het ziektever zuim in Nederland op 3,8 procent. Bij de politie is het dus bijna twee keer zo hoog. „De menselijke maat is vol strekt onderbelicht gebleven in de reorganisatie", stelt Giltay. „Agen ten krijgen te horen dat ze hon derd kilometer verderop moeten gaan werken. Of ze herkennen zich niet in hun nieuwe functie profiel. Daarvan gaan ze slecht sla pen. En ja, dan word je vatbaarder voor ziektes." Ruim 6500 agenten hebben de afgelopen maanden bezwaar ge maakt tegen hun nieuwe func tie-indeling. Vooral politiemede werkers in ondersteunende func ties komen in verzet tegen nieuwe taken of de locatie waar ze moe ten gaan werken. „Ik wil precies weten wat er misgaat en waarom agenten ziek worden", zegt Giltay. De ondernemingsraad wil dat Erik Akerboom - sinds gisteren de nieuwe korpschef van de Natio nale Politie - onafhankelijk onder zoek laat doen naar de oorzaken van de ziektegolf. Ook de politietop vindt het ziekteverzuim te hoog. „Het poli tievak brengt risico's met zich mee, maar het hoge ziektever zuim in 2015 is voor ons een tegen valler", zegt een woordvoerder van de korpsleiding. Sinds vorig jaar is een nieuw, landelijk registratiesysteem voor ziekmeldingen in gebruik. „Daar door krijgen we veel meer inzicht in de aard en de omvang van het verzuim", stelt de woordvoerder. „Waar in het verleden algemene maatregelen werden genomen om het ziekteverzuim terug te drin gen, kan nu veel meer maatwerk worden geleverd. Nu de cijfers over 2015 bekend zijn, zal een ana lyse plaatsvinden van de oorza ken, gevolgd door maatregelen ge richt op het voorkomen van ziekte verzuim. In deze analyse zullen eventuele effecten van de vergrij zing, de langdurig personele reor ganisatie en de werkdruk worden meegenomen." Bankzaken regelen, aangifte doen, afspraken maken... Dat gaat tegenwoordig allemaal via de computer. Lastig dus, als je niet handig bent met zo'n ding. Daarom krijgen ouderen onder meer in Tholen tabletles. Nu tot korting p.p. Kras.nl/nieuwerondreizenofbei0900-969770cpg DEN HAAG. De marinierska zerne in Vlissingen wordt in 2020 in gebruik genomen. Dat betekent een vertraging van nog eens een maand of tien. Minister Jeanine Hennis- Plasschaert van Defensie zei dat gistermiddag in de Twee de Kamer. Extra grondonder zoeken zijn de grootste oor zaak van vertraging. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl 711688 555530 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 2 maart 2016 258e jaargang nr. 52 Los nummer €2,00 Abonneeprijs€1,11 o Winterse buien PAGINA 13 PAGINA 6 7 Verzuim politie torenhoog door Peter Winterman Frank Giltay, Centrale Ondernemingsraad ZEELAND 2 Sc 3 Beeld: Thinkstock I. 1 LlH» Vandaag laatste dag! U krijgt tot 100 korting p.p. op al onze nieuwe rondreizen. Aanvullend hebben we t/m 2 maart elke dag 1 DagDeal met tot 50 p.p. extra korting! Alpt Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Zeeland 8: Ondernemingszin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1