Vlaar versus Kuyt: wie duwt ploeg naar finale? IOTION KNVB-beker niet onmogelijk SPORT 17 voor zich uit, terwijl enkele tien tallen journalisten zijn kant op keken. „Aan die tafel voelde ik me wel een beetje een profvoet baller", bekent hij later. „Een heerlijk gevoel." Dat Serbony bij zijn eerste en waarschijnlijk ook laatste pers conferentie ooit als enige geen enkele vraag hoefde te beant woorden, vond hij helemaal niet erg. „Ik ben er zelfs wel blij om. We hadden een mailt je gekregen dat er drie cameraploegen zou den zijn en dan staan er opeens een stuk of acht voor je neus. Normaal ben ik niet van de plan kenkoorts, maar hier werd ik wel een beetje zenuwachtig van. Laat mij maar voetballen." Bijzonders Alleen IJsselmeervogels had in 1975 eerder als amateurclub de laatste vier van het bekertoer nooi bereikt. Bij WSB wisten ze na de sensationele zege in de kwartfinale op FC Den Bosch dus heus wel dat ze iets bijzon ders hadden neergezet. Maar de club is toch overvallen door de omvang van de hype. „We besef fen nog niet volledig wat we heb ben gedaan en kunnen er ook nog niet echt van genieten", zegt aanvoerder Vladimir Jozic. „Dat is best lastig. Het lukt waarschijn lijk pas in de zomer, als we een paar weekjes vrij zijn. Nu heb ben we daar geen tijd voor. We moeten naar ons werk en spelen gewoon nog competitiewedstrij den." Sterker nog, de competitie is belangrijker dan de wedstrijd van vanavond, klinkt het hier en daar bij WSB. Komend seizoen gaat de tweede divisie van start en de zondagtopklasser moet bij de eerste zeven eindigen om zich daarvoor te plaatsen. Dat is het doel voor dit seizoen. Door het faillissement van WKE zijn de kansen gestegen, maar het ver lies van afgelopen weekeinde bij diezelfde club uit Emmen (4-2) deed pijn. Op langere termijn mag de competitie belangrijker zijn, van avond is van historische waarde. Ook voor de spelers. „Zij zaten lo gischerwijs al met hun hoofd bij Utrecht", stelt voorzitter Arjan Broekhof. „Ervan uitgaande dat het bekertoernooi na vanavond over is, heb ik er vertrouwen in dat we de top-7 gaan halen. Win nen we, dan wordt het lastiger. Maar als ik moet kiezen tussen de tweede divisie of de finale - een duivels dilemma - ga ik toch voor dat laatste." En zo denkt bijna iedereen in Noordwijkerhout erover. Alleen met carnaval is de massale hyste rie in het katholieke dorp mis schien nog groter dan nu. In de 33 bussen die de ploeg vandaag achterna reizen, zitten ruim 2000 fans, uitgedost met sjaals, mutsen, t-shirts en pruiken in de clubkleuren van WSB (geel-paars). Bij de plaatselijke bakker worden al dagenlang hon derden speciale tompoucen ver kocht en de uitbater van café Van der Geest heeft zelfs een cd uit laten brengen. De lokale middenstand is ge compenseerd voor het mislopen van het EK-voetbal door Oranje. Dat hun 'internationals' de nacht hebben doorgebracht in een hotel in Noordwijk en van daag een 'Nederlands elftal-treat- ment' krijgen, is dus alleen maar gepast. Statistisch Nog één dag zijn de spelers en trainers van VVSB de sterren van de Bollenstreek, en ver daar buiten. Dan is het normaal ge sproken voorbij. Al waarschuwt trainer Van Leeuwen FC Utrecht wel nog even. „Statistisch gezien moeten ze vier keer scoren om te winnen. Tot nu toe hebben wij in elk bekerduel drie doel punten gemaakt." Ron Vlaar zag vorig seizoen dat al leen het halen van een finale nog niet genoeg is voor een polonaise. De verdediger bereikte met Aston Villa de eindstrijd om de FA Cup, om vervolgens op Wembley hele maal weg te worden getikt door een oppermachtig Arsenal (4-0). „Een enorme deceptie", zei Vlaar. Niet gek als je bedenkt dat zijn prijzenkast nog niet zo vol is. In 2008 was hij wel contractspeler van Feyenoord toen de club de be ker wist te winnen, maar Vlaar keek geblesseerd toe. „Dat voelde niet als mijn prijs", zei de speler die wel tweemaal Europees kam pioen werd met Jong Oranje. Dirk Kuyt was afgelopen zomer duidelijk. Hij is niet op 35-jarige leeftijd teruggekeerd in de Kuip om lekker mee te voetballen. „De strijd om de titel, daar kan een streep doorheen", zei Kuyt. „Maar de beker is een echte prijs, die wil len wij echt winnen." Uitgere kend na een finale tégen Feye noord won hij met FC Utrecht ooit de beker. Met Liverpool won hij de League Cup. En met Fener- bah^e werd hij kampioen, won hij de beker en de Turkse Super Cup. Vergelijk het AZ in de periode zon der Ron Vlaar en met de aanwezig heid van de stoere verdediger met elkaar en uitleg is overbodig. De verdediger neemt AZ al weken lang op sleeptouw. AZ verloor zon dag van Ajax. En dus pepte Vlaar zijn medespelers deze week weer op. Zich realiserend dat Ajax een stap verder is dan Feyenoord en dat er kansen liggen in de Kuip. Dirk Kuyt gaf laatst toe dat hij soms moe wordt van zichzelf. Hij vertelde keer op keer dat de zoveel ste nederlaag weliswaar een feit was, maar dat er aanknopingspun ten waren voor herstel. Nadat Dick Advocaat zijn intrede deed als adviseur lijkt Kuyt zich weer meer te kunnen focussen op zijn eigen functioneren met treffers te gen Roda JC en FC Utrecht als di rect resultaat. Dirk Kuyt gaf het al aan. Als hij er nog een jaar aan vastplakt, dan laat hij dat wel in april of mei we- Winst van de KNVB-beker verleidt ten. Bekerwinst kan daar bij hel pen. Als Feyenoord de prijs pakt en zeker is van deelname aan de Europa League, zal het de erva ring van Kuyt nodig hebben. Voor Vlaar liggen de kaarten an ders. De verdediger streek in Alk maar neer om het laatste deel van zijn revalidatie te doorlopen, maar tekende toch een contract tot het einde van het seizoen. Waar het voor Kuyt of Feyenoord of stop pen is, lonkt voor Vlaar misschien nog wel een avontuur in een mooie competitie. Of een eventue le winst van de beker hem in Alk maar kan houden is twijfelachtig. Het was geen bijzondere treffer, maar dat Dirk Kuyt zondag in Utrecht zijn ploeg aan de eerste ze ge sinds 6 december hielp, was geen toeval. Kuyt is aanvoerder, topscorer, aanjager, stemmingma ker en boegbeeld tegelijk. Ook hij deelde in de malaise na de winter stop. Maar tegen Roda JC en FC Utrecht liet hij weer zien dat de vorm van voor de winterstop weer terugkeert. Ook Ron Vlaar kon Ajax-spits Arek Milik afgelopen zondag niet afstoppen. Hem afrekenen op die wedstrijd is echter te kort door de bocht. Vlaar is al weken in vorm, deze maand nog hoopt hij terug te keren in de selectie van Oranje. Daar kan een vlammend optreden in de Kuip tegen Feyenoord wei eens doorslaggevend in zijn. Ron Vlaar en Dirk Kuyt mogelijk tot een langer verblijf in de eredivisie. WOENSDAG 2 MAART 2016 aan een wedstrijd, foto Guus Schoonewille is erbij door Mikos Couka en Nik Kok ROTTERDAM. Het is bijna twee jaar geleden dat Ron Vlaar in Sao Paulo in Brazilië de bal wegtovert voor de voeten van Lionel Messi, terwijl Dirk Kuyt als back het Argentijnse gevaar aan de rechterkant indamt. In de halve finales van het WK zijn Vlaar (31) en Kuyt (35) teamgeno ten. In die van de Nederlandse be ker morgen tegenstanders. DE PRIJZENKAST DE INVLOED DE TOEKOMST DE HUIDIGE VORM Dirk Kuyt (I) en Ron Vlaar, morgen tegen over elkaar in de halve finale, foto's EPA/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17