Vader miste goal van zoon Maikey 16 WSB acht tegen FC Utrecht nieuwe stunt in de Fortuna Sittard nog twee dagen in onzekerheid Weer geval doping atletiek in Rusland Sinds de spectaculaire bekerzege op FC Den Bosch in de kwartfinale (2-3) was het geen dag rustig bij WSB. Het is nog steeds onzeker of For tuna Sittard behouden blijft voor het betaalde voetbal. De noodlijdende club uit Limburg kon gisterochtend nog geen slui tende begroting overleggen aan de KNVB. De club uit de Jupiler League heeft 900.000 euro nodig om het seizoen af te kunnen ma ken. Nol Hendriks, oud-geld schieter van Roda JC, wilde For tuna een bedrag van naar ver luidt 200.000 euro lenen. Hij eist echter wel een partij die garant wil staan voor dat bedrag, die zich niet meldde. De KNVB nam gisteren nog geen besluit, maar liet weten minimaal 48 uur no dig te hebben om te beoordelen of de cijfers voldoen aan het li centiereglement van de bond. Topklasser WKE houdt op te bestaan Topklasser WKE houdt op te bestaan. Het bestuur van de club van het woon wagenkamp uit Em- men heeft besloten het hoger beroep te gen het faillissement in te trekken. „Als het beroep was ge wonnen, dan was er toch nog vijftig tot zeventig duizend eu ro nodig geweest", vertelt advocaat Ro nald Klarus. WKE gaat in overleg met de KNVB kijken of het seizoen kan wor den afgemaakt. Daar na zal de club wor den opgeheven. WKE werd in 2009 amateurkampioen Atik trainer bij Galatasaray Orhan Atik (foto) maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Galatasaray. Hij is de opvolger van Musta fa Denizli die na drie maanden al werd ontslagen. Atik had de beloftenploeg van Galatasaray onder zijn hoede. Denizli wordt verantwoorde lijk gehouden voor de slechte resultaten van de regerend kam pioen van Turkije. De Russische atletiekbond heeft gisteren een nieuw dopinggeval naar buiten gebracht. De pas ze ventienjarige hordeloper Mak sim Kosjoekov is in juni vorig jaar bij de nationale kampioen schappen betrapt op de verbo den steroïde methenolon en voor vier jaar geschorst. Russi sche atleten mogen nog altijd niet meedoen aan internationale wedstrijden als gevolg van hun schorsing door de internationale atletiekfederatie IAAF, wegens het jarenlange systematische do- pinggebruik. De schorsing blijft van kracht zolang Rusland niet kan aantonen dat het zijn antido- pingbeleid op orde heeft. In het uiterste geval ontbreken de atle ten op de Spelen van Rio. Tweekamp om wereldtitel in New York De schaaktweekamp om de wereldtitel is tussen 11 en 30 no vember in New York. De internatio nale schaakbond meldde ook dat het prijzengeld rond de 1 miljoen euro be draagt. De Noor Mag nus Carlsen is al ze ker van deelname. De aanvoerder van de wereldranglijst is de titelverdediger. Anish Giri is moge lijk zijn uitdager. De Nederlandse schaakgrootmeester speelt vanaf 11 maart in Moskou het kandi datentoernooi. De winnaar mag Carl sen uitdagen. Als het eerste elftal van topklasser WSB (Voetbal Vereniging Sint Ba- vo) maandagavond het veld betreedt voor een training op sportpark De Boekhorst, volgen enkele film ploegen en fotografen hun voor beeld. Of het nu de warming-up is of een pass- en trapoefening, de camera's staan er bovenop. FOX Sports maakt van het mo ment gebruik om verslag te doen vanaf het kunstgras en de presen tator van RTL Nieuws plukt Mai- key Parami - maker van de win nende treffer in het sensationele KNVB-bekerduel tegen FC Den Bosch (2-3) - nog even uit het rondootje voor een kort gesprek. Vanaf de kant ziet vice-voorzit- ter en hoofd-pr, Tim van der Wei den, het met gemengde gevoe lens aan. De afgelopen weken is hij platgebeld met mediaverzoe- ken en aan eigenlijk alles werd meegewerkt. WSB geniet van de spotlights. Het is maar al te trots dat ook de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport en een Spaanse televisieploeg aandacht hebben besteed aan het beker sprookje van een elftal van stu denten, bloembollenkwekers en gymleraren. Maar nu is toch 'De tweede divisie of de finale? Dan ga ik toch voor dat laatste' bijna een grens bereikt. „Morgen niet meer, hè", zegt hij tegen trai ner Wilfred van Leeuwen, doe lend op de laatste training voor de halve finale, vandaag tegen FC Utrecht. Persconferentie Dit duel wordt immers uitermate serieus genomen. Niemand bij WSB acht een nieuwe stunt on mogelijk. En de voorbereiding hierop mag dus niet (al te veel) ontregeld worden. Twee uur eer der had de club daarom voor het eerst in haar 85-jarige bestaan een persconferentie belegd. Nog één keer mochten spelers, trai ners en bestuursleden de hemd van het lijf worden gevraagd, daarna moest de rust terugkeren. En daar zat Giovialli Serbony dus, samen met nog vier me despelers en de trainer, aan een doorsnee tafel in een doorsnee voetbalkantine, met een verschei denheid aan microfoons voor zich. De spits leunde wat achter over in zijn stoel en staarde strak Hij was er vorige maand bij in Den Bosch, maar toch miste va der Maikel het winnende doel punt van zijn zoon Maikey in de kwartfinale tegen FC Den Bosch. De trotse vader zag zelfs geen enkel doelpunt van WSB, omdat hij in de slotfase - toen de club uit Noordwijker- hout in enkele minuten een 2-0 achterstand omboog in een 2-3 zege - naar de toilet moest en hier en daar een praatje maakte. „Maar dat maakte me niets uit", lacht hij. „Ik werd he lemaal gek toen ik hoorde wat er op het veld gebeurde. Als het moet, doe ik het vanavond weer. Ga ik weer net voor het einde naar de toilet." Omdat WSB volgens de book makers vandaag geen schijn van kans heeft in de halve fina le van de KNVB-beker tegen FC Utrecht, is de amateurclub natuurlijk best een gokje waard. Wie zijn geld zet op de topklasser uit Noordwijker- hout krijgt bij een stunt ruim 20 keer zijn inzet terug. Bij Bet3ö5 had WSB gisteren zelfs een quotering van 23. Een zege voor FC Utrecht levert bij de wedkantoren daarentegen slechts 1.07 tot 1.14 keer de in zet op. Sport VOETBAL VOETBAL UITSLAGEN TAFELTENNIS Kuala Lumpur (Mal). WK landenteams. Mannen: tweede divisie: groep E: Brazilië - Thailand 3-1, Nederland - Canada 3-2, Iran - België 2-3. Stand: 1. Brazilië 4-8, 2. Iran 4-6, 3. België 4-6, 4. Nederland 4-4, 5. Thailand 4-0, 6. Canada 4-0. Vandaag: Nederland - België. Vrouwen: kampioensdivisie: groep C: Neder land - Frankrijk 2-3, Singapore - Polen 3-1, Oekraïne - Wit-Rusland 3-1Stand: 1Singapo re 4-8, 2. Nederland 4-6, 3. Oekraïne 4-4 4. Polen 4-2, 5. Wit-Rusland 4-2, 6. Frankrijk 4-2. Vandaag: Nederland - Singapore. TENNIS Monterrey (Mex). Vrouwen. Derde ronde kwalificatie: Parmentier (Fra) - Bertens (Ned) 6-4, 3-6, 7-5. Eerste ronde: Konta (GBr) - Duque (Col) 6-3, 6-3, Van Uytvanck (Bel) - Falconi (VSt) 6-4, 6-2, Watson (GBr) - Doi (Jap) 6-4, 6-7, 6-3, Lu- cic-Baroni (Kro) - Maria (Dui) 7-5, 6-4, Hercog (Slo) - Babos (Hon) 6-3, 6-2, Wickmayer (Bel) - Larsson (Zwe) 6-2, 4-6, 6-1 Kuala Lumpur (Mal). Vrouwen. Eerste ronde: Kai-Chen (Tai) -Vinei (Ita) 5-7,6-2, 6-1, Svitolina (Oek) - Kato (Jap) 6-1, 6-1, Lisicki (Dui) - Linette (Pol) 6-4, 7-6, Dijas (Kaz) - Beek (Dui) 7-5, 6-3, Yingying (Chi) - Hibino (Jap) 6-4, 6-2, Bouchard (Can) - Zhang Ling (Hkg) 6-3, 6-1, Su-Wei (Tai) - Cepelova VOETBAL ATLETIEK SCHAKEN (Slw) 6-4, 6-4, Zhaoxuan (Chi) - Saisai (Chi) 4-6, 6-3, 6-2. Quimper (Fra). Mannen. Challenger:eerste ronde: Sijsling (Ned) - Arna- boldi (Ita) 7-6, 3-6, 6-2. WIELRENNEN Ronde van Langkawi (Mal). Zevende etappe (202,3 km): 1. Guardini (Ita, Ast 4.47.12, 2. Mareczko (Ita, Sou), 3. Palini (Ita, Skd 4. Salleh (Mal, Ter), 5. Janse van Rensburg (ZAf, Dim), 6. Simion (Ita, Brd), 111. Mouris (Ned, Dpc) 1.37. Algemeen klassement: 1Janse van Rensburg (ZAf, Dim) 25.48.29, 2. Jaramillo (Col, Utd) 0.11, 3. Angel López (Col, Ast) 0.12, 4. Harper (GB, One) 0.16, 5. Hansen (Den, Tnk) 0.20, 114. Mouris (Ned. Dpc) 37.07. ZEILEN Cran Canaria (Spa). EK laser. Mannen: stand na 5 races: 1Thompson (GB) 6, 2. Buhl (Dui) 10, 3. Alsogaray (Arg) 13, 4. To- masgaard (Noo) 16, 6. Ruth (Noo) 18, 9. Hei- ner (Ned) 21, 28. Van Schaardenburg (Ned) 57, 36. Hummel (Ned) 57. Vrouwen: stand na 5 races 1. Bouwemeester (Ned) 5, 2. Olsson (Zwe) 5, 3. Xu Lijia (Chi) 114. Tenkanen (Fin) 115. Young (GB) 18, 6. Scheidt (Lit) 21, 12. Van der Vaart (Ned) 31, 15. Jonker (Ned) 35. Voor het eerst in de historie van de club gaf WSB deze week een (drukbezochte) persconferentie voorafgaand Zelfs Gazzetta door Tim Niemantsverdriet Arjan Broekhof voorzitter BROEKHOF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16