NIEUWS 15 Wasbar combinatie van wassen én eten JUTTU producten met een goed verhaal HNCRY geen super, maar een eetwinkel Voor een tientje kun je hier ontbijten - koffie, vruchtensap, croissantje - én je was doen. Kom je la ter op de dag voor je was je, dan krijg je er voor die zelfde prijs een gebakje, broodje of bord tapa's bij. Alleen koffie bestellen en je laptop openklappen, ne keten (drie vestigin gen, dit jaar komen er nog drie bij) werkt samen met een wasmachinefabrikant en een ecologisch wasmid- delmerk; de flessen zijn opvallend op de machines uitgestald. Het huishoud- thema zit zelfs in de klein ste details: de servetten op tafel worden bij elkaar Ook populair als locatie voor verjaardagsfeestjes. Altijd leuk: breng gerust je vuile was mee gehouden door een ouder wets strijkijzertje, aan de muur opvouwinstructies. Ook de inrichting is huise lijk. Er staan comfortabele leunstoelen, schemerlam pen en sanseveria's. De koffie is gewoon van Dou- we Egberts. Soms zijn er optredens van beginnen de bandjes. De website verkoopt cadeaubonnen voor een weekendbrunch. De Wasbar is ook populair als locatie voor verjaar dagsfeestjes, zegt Luy- paert. Altijd leuk, zo'n uit nodiging: breng je vuile was gerust mee. Je knalt op een muur van geur, als je de winkel binnenloopt ('Wc-eend', zegt onze fotograaf. Bijzondere geurkaarsen, verze kert de winkelmanager). De plan ten (echte!) die overal staan en hangen, onderstrepen dat het hier gaat om Eerlijke Producten. Kleding, maar ook woonaccessoi res, verzorgingsmiddelen en 'ca- deaufood' - maar dan zonder het geitenwollensokkengehalte van een Wereldwinkel. Belangrijkste criterium is dat de producten en merken 'een goed verhaal' hebben, legt bedrijfslei der Samuel Sinac uit. Die verha len zijn te lezen op bordjes bij de rekken. Zo kom je erachter dat die tas niet zomaar een tas is, maar een product van ecoleer van het Nederlandse merk O My Bag, dat zich inzet voor de eman cipatie van vrouwen in India. De winkel aan de Meir in Antwer pen omvat twee etages, en niet de minste: mozaïekvloeren, sier lijk smeedijzer, marmeren trap pen. De muziek verleidt je om er net wat langzamer doorheen te lopen. In België heeft JUTTU nu drie vestigingen, maar eigenaar A.S. Adventure (het moederbe drijf van Bever Zwerfsport) heeft grote plannen met zijn nieuwste winkelformule. Het wil uitbrei den naar alle grote Vlaamse ste den en vervolgens de Nederland se grens oversteken. kan ook. Dat is wat de meeste gasten deze och tend doen, bij de vesti ging in het chique Ant- werpen-Zuid. Vertegen woordiger Jens van Gom- pel (26) strijkt hier regel matig neer. Zonder was. „Ik kom hier om rustig een paar uurtjes te wer ken, tussen twee afspra ken door." In studenten stad Gent is dat overigens wel anders, verzekert mar ketingmanager Johan Luypaert van de Wasbar. „Daar komen veel studen ten en draaien alle machi nes de hele dag." De klei- Je komt niet binnen bij de groenteafdeling, maar bij de Thai Beef Noodle. Met verderop geen zuivelkoe- ling, maar een vitrine voor Gevulde Courgette met Qui- noa en Feta. HNGRY is dan ook geen supermarkt, maar een eetwinkel. Ingedeeld per gerecht in plaats van per ingrediënt. Denk aan maal- tijdboxen zoals HelloFresh, maar dan in winkelvorm, verklaart eigenaar Thierry Peeters het concept. „In tegenstelling tot bij Hel loFresh, kun je bij ons elke dag uit tien gerechten kie zen. Je kookt gezond en vers, bespaart tijd en koopt alleen de ingrediënten die je nodig hebt. Dus geen bos pe terselie, maar één takje." Amsterdam heeft met Bil- der De Clercq een verge- lijkbare gemakswinkel. Al moet je daar de maaltijdin grediënten afhalen. HNGRY bezorgt ze desgewenst ook thuis. Bestellingen gedaan voor 22 uur worden de volgende avond bezorgd. Daar hangt wel een prijskaartje aan: 9,95 euro. Voor dat bedrag kun je echter ook meteen alle ande re boodschappen laten bezor gen via Combo, de bood- HNGRY is ingericht als een soort maaltijdbox in winkelvorm schappenbezorgdienst van het Belgische postbedrijf. Daar zijn ook supermarkten als Carrefour, slagers en groenteboeren bij aangeslo ten. Haal je met een paar muisklikken extra meteen je weekendboodschappen in huis. WOENSDAG 2 MAART 2016 is niet dood Een jas is niet zomaar een jas, blijkt uit het bordje erachter. Spullen zijn gesorteerd per ge recht, niet zoals gebruikelijk per ingrediënt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15