'Papa! Hier ligt een schat!' corendon NIEUWS 13 Kamer verontrust over gevolgen 130 kilometer per uur Drone crasht in Frankrijk NVWA vangt foute netten NERGENS ZO VOORDELIG! Utopia World De Tweede Kamer is veront rust over de luchtvervuiling die veroorzaakt wordt door de snelheidsverhoging naar 130 ki lometer per uur. De kans dat normen worden overschreden is 81 procent. Het CDA vindt het 'zeer kwalijk' dat minister Mélanie Schutz van Milieu geen oog heeft voor omwonen den. Van alle trajecten waarop nu 130 kilometer per uur mag worden gereden, lopen omwo nenden van de A27 bij Breda de grootste risico's. De A2 bij het Limburgse Urmond staat op een tweede plek als het gaat om luchtverontreiniging. De derde plaats gaat naar de A58 bij het Brabantse knooppunt Galder. Volgens Milieudefensie zijn de gevolgen voor omwo nenden van de A27 bij Breda en Oosterhout 'dramatisch'. „Het gemiddelde verlies aan levens verwachting voor mensen die aan de hoge concentraties daar worden blootgesteld, ligt op on geveer 20 maanden", zegt Anne Knol. De Kamer eist ophelde ring van Schultz, omdat zij op basis van een onderzoek van ad viesbureau Tauw juist beweer de dat de lucht voldoende schoon blijft als de snelheid omhoog gaat naar 130. Onder zoeksinstituten TNO en RIVM bekritiseerden die conclusie al. Een Belgische drone is maan dag neergestort onder toeziend oog van een Frans gevechts vliegtuig. De Vlaamse Instel ling voor Technologisch Onder zoek (VITO) had het contact verloren met het toestel, dat een spanwijdte van drie meter heeft. Het vliegtuig had daarop een noodlanding moeten ma ken, maar dat gebeurde niet. Het vloog richting Frankrijk. Belgische jagers escorteerden de drone tot de grens, daar na men de Fransen het over. De drone crashte in een weiland. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft op het Markermeer hon derden meters illegale netten in beslag genomen. Sinds juli 2014 wordt gepoogd daar de visstand te verbeteren. De ze ven gevonden netten van elk 100 meter hadden ook nog eens te kleine mazen. De dienst onderzoekt nog van wie de netten zijn. De NVWA heeft sinds de invoering van de maatregelen al 8 kilometer illegale netten weggehaald in het Marker- en IJsselmeer. Eigenlijk zochten ze sala manders. Vader Ewout had in de krant gelezen dat er veel salamanders en kikkers worden doodgereden op het fïetsbad langs het Kristal- bad. Dat leek hem een mooi uitje voor de zondagmiddag: samen sa lamanders zoeken en die veilig naar de overkant brengen. Het gezin nam een yoghurtem- mertje mee om de beestjes in te vervoeren. Vlakbij de uitkijktoren speurden ze rond toen Tygo in eens iets zag glinsteren in het wa ter, een meter lager. Hij pakte een stok, ging op zijn buik liggen en begon samen met broertje Luuk te vissen. Er kwam een armband naar boven. En toen een horloge. „Papa, we hebben een schat gevon den!", riepen ze enthousiast. Ze zagen nog veel meer liggen, maar konden er niet goed bij. „Ik mocht geen grotere stok pakken en mocht ook niet in het water", meldt Luuk enigszins teleurge steld. Maar bij een temperatuur rond het vriespunt was dat mis schien wel verstandig. Papa belde de politie, die de brandweer in schakelde om met professionele duikers de bodem te onderzoe- In het troebele water lagen armbanden, kettingen, horloges, dasspeld, oorbellen en oude rijksdaalders ken. Er kwam van alles naar bo ven: armbanden, kettingen, horlo ges, een dasspeld, oorbellen, en op merkelijk genoeg ook ouderwetse guldens en rijksdaalders. „Die ene gulden was van onderen helemaal groen", weet Tygo te melden. Wat hem ook opviel: aan één van de armbanden zat nog een prijskaartje, van 52 euro, of gul den. „Dus ik denk dat het allemaal gestolen is", zegt Tygo ernstig. „Door een boef!", weet Luuk. Alle gevonden spullen werden verzameld in het meegebrachte emmertje en toen dat vol was in een plastic zak. „De politie heeft ons bedankt. En de brandweer ook", vertellen de jongens trots. „De politie gaat nu bekijken van wie de spullen zijn, zodat ze die kunnen teruggeven." Een politiewoordvoerder laat weten dat eerst wordt gekeken of de sieraden matchen met spullen die als gestolen staan geregis treerd. Als dat niet het geval is, worden foto's van de gevonden sieraden op de website van de poli tie gepubliceerd. 8 DAGEN v a retourvlucht transfer Turkije Alanya UUra All Inclusive it Ar Ar Ar Ar rilaaftisMii corendon.nl ©023 75106 06 WOENSDAG 2 MAART 2016 DEN HAAG DIZY-LE-GROS DEN HAAG door Angelique Kunst ENSCHEDE. De broertjes Tygo (9) en Luuk (6) Boers uit Enschede maakten zondag mee waar ieder kind van droomt: in het troebele water van natuurgebied het Kristal- bad ontdekten ze handenvol siera den, half verzonken in de modder. De politie zoekt de eigenaar. Luuk (links) en Tygo vonden tot hun grote opwinding een emmer vol siera den en geld gevonden in een natuurgebied in Enschede, foto Robin Hilberink Turkije op haar mooist vertrek zomer 2016 c HOTEL 1£»mb Schitterend uitzicht overzee! Eigen aqua park met o.a. 12 waterglijbanen en raftingbaan Winnaar Hotel of the Year award 3 a-la-carterestaurants Miniclub (4-12 jaar) en minidisco Ook vluchten naar de luchthaven Gazipasa met korte transfer! #HomeOf Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. #HomeOf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13