'Hij werd boos toen ik pillen nam voor webcam' BLIJF THUIS WONEN MET MOLENAAR Otga Commmdeiüi molenaar^ NIEUWS 11 0 Ja, stuur mij ds uitgebreide brochure over trapliften „Als jij je onderbroek laat zien, dan zorg ik dat jij lang bij mij op de kruk mag op het podium." De meiden lieten zich overtuigen dat het Kaj - hun idool - was met wie ze aan het chatten waren. De jon ge tieners hadden er veel voor over hem persoonlijk te ontmoe ten. Met de knapperd na zijn op treden tijdens de Tinadag het bub belbad in? Ja, daarvoor wilden ze wel naakt voor de webcam pose ren. En dan ook nog seksuele han delingen bij zichzelf verrichten? Zelfs dat deden ze om die unieke kans niet te laten lopen. Verdachte Patrick S. bleek een zesde zintuig te hebben voor meis jes met een laag IQ.of een verstan delijke beperking. In zijn kamer in het huis van zijn zus, bij wie hij woonde, struinde hij vrijwel dagelijks zijn populaire chatsites af op zoek naar slachtoffers. De ene keer was hij zanger Kaj, de an dere keer Samuel uit dezelfde band. De jongensband nam zelfs een spotje op om fans te waar schuwen. „De verdachte heeft zich schuldig gemaakt aan verlei ding van minderjarige meisjes met als doel dat zij zich zouden la ten verleiden tot het plegen van ontuchtige handelingen", vatte de officier van justitie de aanklacht gisteren samen. „Wie niet snel ge noeg aan zijn eisen voldeed werd bedreigd met eerder gemaakte fo to's dan wel de door hem gemaak te filmpjes. Dat laatste maakt deze verdachte dan ook nog schuldig aan de vervaardiging van kinder pornografisch materiaal. Voor zo ver wij weten bezondigt hij zich al sinds 2008 aan deze activitei ten." Patrick S. kroop niet altijd in de huid van de tieneridolen. De slachtoffertjes waren soms simpel weg te jong om de boyband te ken nen. Zoals het 10-jarig jongetje en zijn 6-jarige zusje. Ze komen voor in schokkende filmpjes die de Rot terdammer van de webcambeel- den heeft gemaakt. Te zien is dat ze op het beeldscherm een op dracht lezen en dan seksuele han- delingen bij zichzelf en bij elkaar verrichten. „Ik weet niet wat ik er op moet zeggen", verklaarde S. bij de politie. „Het is gewoon echt heel dom geweest." De aangifte van de moeder van een 15-jarig meisje, medio 2015, bracht de zaak aan het rollen. Bij een inval werden computers, lap tops en mobiele telefoons in be slag genomen en die bleken hon derdduizenden naaktfoto's, seksvi- deo's en seksueel getinte chatge- sprekken te bevatten. Het aantal slachtoffers - afkomstig uit heel het land - beloopt volgens justitie enkele tientallen. Om het proces tegen de webcampedo binnen pro porties te houden, werden giste ren 'slechts' zeven zaken behan deld. „Ik heb meer dan honderd naaktfoto's naar Patrick gestuurd", verklaarde een 15-jarig slachtoffer eerder. „Ik moest mijzelf vinge ren, borsten aanraken en meer. Ik kreeg van hem een berichtje en dan moest ik iets sturen. Ook van uit school. Ik was bang voor hem. Door hem heb ik een keer gepro beerd zelfmoord te plegen. Pillen geslikt, voor de camera terwijl hij keek. Hij werd boos toen." Het Openbaar Ministerie eiste vier jaar cel, waarvan een jaar voor waardelijk met een proeftijd van vijf jaar. Daarnaast moet de ver dachte zich verplicht onder behan deling laten stellen en meewerken aan een eventueel psychiatrisch onderzoek. Gedragsdeskundigen hebben bij de man, die mondjes maat spijt betuigde, geen stoornis kunnen ontdekken. De advocaat van de verdachte vindt de eis veel te zwaar. „We hebben het niet over lijfelijk con tact. Het ging ook niet altijd maar over seks", voerde hij aan. „Mijn cliënt kan niet worden verweten dat hij kinderpornografisch mate riaal heeft verspreid. Hij heeft al les voor zichzelf gehouden. En bo venden: meisjes van 15 weten ook van wanten hoor." De rechtbank doet 15 maart uitspraak. Bent u op zoek naar een betaalbare traplift die u morgen al kunt gebruiken? Dan is de Modul® traplift precies wat u zoekt. Dankzij het modulaire systeem is deze zeer veilige traplift snel geplaatst. Bij ons kunt u deze traplift ook huren. Voor meer info en het vergelijken van koop en huur, kijk op www.molenaar.nl/huren. Wat voor trap u ook heeft, Molenaar heeft altijd een passende oplossing. K K=! Brochure? Bel gratis 0800 - 27 40 400 of kijk op www.molenaar.nl WOENSDAG 2 MAART 2016 door Sander Sonnemans ROTTERDAM. Op het podium of in het bubbelbad met één van de zan gers van de populaire jongensband B-Brave? Daar wilden tienermeisjes op Skype wel voor uit de kleren. Wie toekeek was echter niet hun idool maar een nu 35-jarige Rotter dammer die uit was op webcam- seks met jonge meisjes. illustratie Petra Urban KLANT BEOORDELING IT IS Ir inn? ItHtnrair - i i? i: 1131 iji: HANDIG De voordelen van huren GEMAK Service inbegrepen SNELHEID Leverbaar binnen 1 dag VOORDELIG Per maand opzegbaar *Excl. startbedrag .Tfro VJL/jr Naam Ambassadeur van Molenaar Dhr. Mevr. Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506,8070 VB Nunspeet wk09-TRA-266x190-pzc-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11