Vrolijke Paaswijnen SPORT 19 Wiggins is grootste publiekstrekker bij WK baanwielrennen in Londen Een lokale rossige antiheld voert deze week een van zijn laatste kunststukjes als wielrenner op: Bradley Wiggins. Serieuze medaillekansen voor Nederlandse baanwielrenners LONDEN. De tomaten bij de buurt super zijn 99 pence per kilo, de sla ger heeft worst in de aanbieding en bij de belwinkel kun je tele foonhoesjes kopen met blote bor sten erop. Het heet hier Harrow Road, zomaar een straat West- Londense volksbuurt. De winkel tjes zijn klein, de huisjes nog klei ner. Er woonde vroeger een klein rossig jochie in deze straat. Hij heette Bradley. Bradley bakte er niet veel van op school. Tijdens de lessen droomde hij van wielrennen. Hij wilde coureur worden, net als zijn vader. Al zag hij die vrijwel nooit: Gerry Wiggins woonde aan de an- tijdens de wedstrijd amper recht kon houden. Hij vloekt tijdens interviews, steekt zijn middelvinger op naar fotografen en aan alle aandacht van de media heeft hij een grafhe kel. In de Tour zei hij ooit: „Je moet de hele tijd dingen uitleg gen. Vragen, vragen, de hele tijd vragen. Waarom je die of die kleur sokken draagt. Wat je denkt over doping. Hoe het zit met die bakke baarden? Wat als je benen eraf val len? Wat als er een alien voor je fiets springt tijdens een tijdrit?" Achtertuin Wiggins is bijna 35 jaar en is waar schijnlijk bezig aan zijn laatste jaar als wielrenner. Op de Spelen van Rio wil hij nog een laatste keer olympisch goud halen. Deze week rijdt hij de WK op de wieler baan van Londen, waar hij uit komt op de ploegenachtervolging en de koppelkoers (jep, met Mark Cavendish). Hij is terug in zijn ei gen achtertuin, in zijn eigen verle den. Nog net zo rossig als vroeger, nog net zo rauw, nog net zo grof. Want ook al woont hij niet meer op Harrow Road, Harrow Road woont nog altijd in hem. dere kant van de wereld en was te druk met zichzelf kapot drinken. Bradley fietste na schooltijd op de betonnen wielerbaan van Heme Hill of in een van de Londense stadsparken. Rondje na rondje na rondje, terwijl hij fantaseerde dat hij Miguel Indurain was. De kleine jochies van tegenwoor dig fantaseren dat ze Bradley Wig gins zijn. Wiggins is misschien wel de meest complete wielren ner van dit millennium. Hij werd vier keer olympisch kampioen: drie keer op de baan, één keer op de weg. Verder kroonde hij zich talloze keren tot wereldkampioen, waaronder twee jaar terug bij het WK tijdrijden. Hij won de Tour de France plus een sloot andere etappekoerse, is de houder van het werelduurrecord, werd tot Sir gebombardeerd en maakte wiel rennen in Groot-Brittannië bijna in zijn eentje populair. Maar Wiggins is allesbehalve de traditionele sportheld. Hij heeft van zijn vader naast een wie- lerversla- ving ook diens alcoholverslaving geërfd. Wiggins wordt continu heen en weer geslingerd tussen zijn verleidingen. Daarom wil het met zijn bierverzameling niet zo vlotten. Eens in de zoveel maan den wordt hij met een bonkende kater wakker op de keldervloer, te midden van lege flesjes. En hij liep op de Spelen van Peking een zeker lijkende gouden medaille mis omdat hij de avond voor de koppelkoers (met Mark Caven dish) zoveel zoop dat hij zijn fiets Je hebt wereldkam pioenschappen en wereldkampioen schappen. In niet- olympische jaren zijn de WK baan wielrennen het be langrijkste toernooi van het jaar, in olympische seizoe nen is het voor veel renners hét mo ment om nog een laatste keer te tes ten waar ze staan. De Nederlandse af vaardiging in Lon den mag er zijn: op meerdere onderde len zijn er serieuze medaillekansen. Te beginnen met mor gen, op de team sprint, waar zowel bij de mannen als bij de vrouwen wel licht iets te halen valt. Later in de week zal Jeffrey Hoogland, vorig jaar nog vierde op de WK in Parijs, in actie komen op de sprint. Bij de vrou wen moet het ko men van Elis Ligt- lee (vorig jaar twee de) en Laurine van Riessen. Oud-we reldkampioen Theo Bos krijgt onder meer een kans zich te bewijzen op de kilometer en Kir- sten Wild jaagt op de titel in het omni um. Bestel nu op pzc.nl/wijn Pasen proefpakket: NlJSflO Geen 18, geen alcohol DINSDAG 1 MAART 2016 Antiheld wil weer de beste zijn Bradley Wiggins foto Getty Images door Thijs Zonneveld Prosecco Chardonnay lx Villa Trevi Prosecco DOC Treviso Spumante Extra Dry lx Pierre Baptiste Pays d'Oc IGP Chardonnay Oaked 2014 lx Santa Bella Syrah-Malbec Gran Reserva Mendoza Valley 2014 lx Cerro Anon Rioja DOCa Crianza 2013 lx Goedgenoegen Rose WO Western Cape 2015 lx Peter Flemming Estates California Merlot 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19