Bruse Boys is na rust kansloos bij Oude Maas Goes mag weer aan het kampioenschap denken Smerdiek koel vanaf de strafschopstip Bevelandse eersteklasser lijdt zesde nederlaag in 12 SPORT Trainer Arie van der Zouwen blijft niettemin optimistisch: 'Er zijn nog genoeg kansen om er een mooi seizoen van te maken/ Bruse Boys kon in Zuid-Holland niet rekenen op vaste krachten als Mats Willemse (vakantie), Yarick Dorst (geschorst) en Tom Blom- aard (blessure). Ook trainer Wim Nieuwland ontbrak. Hij was ziek. „Maar ondanks de vele wijzigin gen was er voor rust niets aan de hand", zei aanvaller Blomaard, die drie weken moet toekijken met een kniekwetsuur. Op slag van rust zag hij Mare bij de Vaate uit een vrije trap zelfs de o-i ma ken. „In de rust hebben we vervol gens afgesproken om compact te gaan spelen", vervolgde de aanval ler. Maar die afspraak werd niet nagekomen. „Binnen vijf minu ten scoorden zij twee keer. Het werd uiteindelijk 3-1, maar de sco re had hoger kunnen uitvallen." Bruse Boys bezet momenteel de elfde plek, een positie die aan het eind van de rit nacompetitie voor lijfsbehoud inhoudt. De ploeg vergaarde tot nog toe negen- 'Ondanks de vele wijzigingen was er voor rust niets aan de hand' tien punten. Het verschil met de veilige tiende plaats, nu in han den van Zuidland, bedraagt drie punten. „Er is vandaag veel veran derd op de ranglijst. We hadden goede zaken kunnen doen", treur de Blomaard. „Het ligt weer helemaal open", zei Karelse na afloop. Goes staat nu derde met een achterstand van drie punten op HVCH en twee punten op Nuenen. In Nemelaer trof Goes een van de laagst geklas seerde tegenstanders, maar een ga rantie voor een simpele zege bleek dat niet. „Nemelaer heeft vijf, zes spelers van twee meter", verklaarde Karelse de moeizame wedstrijd. „Ze peren alle ballen naar voren en gaan daarna fysiek de strijd aan. Daar hadden wij het moeilijk mee." Goes kwam niettemin al na acht minuten op 0-1 door een kopbal van Sofyan Azzagari. Niet veel later zorgde Wouter Mo lenaar voor de 1-1, ook met het hoofd. Op slag van rust nam Goes een nieuwe voorsprong, dit keer via Jeremy Hubregtse. Hij schoot van zeker 25 meter afstand raak. Na de hervatting moest de Be- velandse ploeg vaak ver terug. Ne melaer zette veel druk. Pas in de slotminuten lukte het om de thuisclub de genadeklap toe te brengen. Eerst counterde invaller Tim de Winter naar de r-3 en daar na bepaalde Ray Kroon de eind stand op 1-4. Thoolse eersteklasser bereikt finale van het bekertoernooi ten koste van tweedeklasser Schijf Angelique Hage was in de regu- lires speeltijd belangrijk met twee treffers. „Het was een duel op het scherp van de snede", zei coach Servaas Brouwer van Smerdiek. „Het is voor ons een mooi toetje aan het einde van het seizoen." IJzendijke speelde in de eerste klasse tegen concurrent Rhoon en zette die ploeg met 5-1 opzij. Na een zeer goede eerste helft, waar in Rosanne Lammers en Kelly van Leeuwen elk twee keer scoorden, was het tweede bedrijf matig. „Het is een duidelijke zege op een concurrent", zei trainer Guust van de Velde van IJzendijke, die Anne- lien van Hecke na rust de 5-1 zag maken. De trainer hield er zaterdag de moed in. Arie van der Zou wen erkende na de 2-1-neder- laag tegen Oranje Wit dat Kloetinge zware tijden doormaakt, maar er valt de komende weken nog genoeg te winnen. Morgen wacht de uitwedstrijd tegen RCS in de achtste finales van de districtsbeker en komende zaterdag be gint de strijd om de derde periode. „Er zijn nog genoeg kansen om er een mooi seizoen van te maken." Van der Zouwen wees in dat verband op de geringe verschillen in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De titel mag dan uit zicht zijn, een tweede of der de plaats is nog altijd mogelijk. Kloetin ge, dat na zaterdag op de negende positie staat, loopt maar vier punten achter op de nummers twee (Rijsoord) en drie (Brielle). „En als je het straks in de derde periode goed doet, doe je het ook goed op de ranglijst", zei de trainer. Het is maar hoe je het bekijkt en bere deneert. Natuurlijk kunnen er in de laat ste negen duels onvermoede krachten bij de Bevelandse formatie vrijkomen, maar een scenario waarbij de ploeg moet wa ken voor een nacompetitie voor klassebe- houd ligt evenzeer op de loer. Gemeten in cijfers is het verschil met de 'onveilige' plekken op de ranglijst (elfde of twaalf de) slechts vier en zes punten. „We heb ben na de winter maar één punt uit vier duels gehaald", constateerde Van der Zou- KARAKTERISTIEK wen, om er vervolgens optimistisch aan toe te voegen dat Kloetinge met een soortgelijke serie ook aan het seizoen be gon. Kortom: het kan alle kanten op met Kloetinge. Toch biedt het spel weinig houvast. Vorige week was het tegen SHO (0-2) hemeltergend, zaterdag tegen Oran je Wit (r-2) zakte de Bevelandse equipe in de eerste helft andermaal door de on dergrens. Het ontbrak Kloetinge aan ver nuft. De opponent draaide met de wind in de rug de thuisclub meteen de duim schroeven aan. Kloetinge dacht zich daar via kort combinatiespel onderuit te kun nen voetballen, maar dat was een misre kening. Het voetbalvermogen daarvoor ontbrak en daarnaast lieten de omstan digheden (een krachtige wind en slecht veld) dat niet toe. Kloetinge had in die eerste helft veel meer de diepste spits (Yves Nyemb) moeten zoeken en van daaruit aan aanvallen moeten gaan den ken. Nu liep het bij het uitverdedigen twee keer in de val. In de 23e en 42e mi nuut strafte Oranje Wit knullig verdedi gen van Kloetinge af. Tot tweemaal toe was Brandon Könemann de afmaker. Na rust had Kloetinge de wind in de rug en werden de rollen omgedraaid. De thuisclub werkte hard, maar ook nu ont brak het aan slimheid. Waar de ploeg de vleugels had moeten zoeken, werden te veel ballen in het overvolle centrum ge pompt. Het leidde tot weinig kansen. Tom Wuyts zorgde in de 61e minuut via een prima individuele actie voor enige hoop, maar Kloetinge kon afgezien van een inzet van Daan Esser weinig echte kansen creëren. Zo bleef het r-2 en kon Kloetinge de zesde thuisnederlaag bijschrijven. In een nog niet zo grijs verleden was het Wes- selopark een onneembare veste, maar te genwoordig komen ploegen graag naar Kloetinge. De formatie van trainer Arie van der Zouwen won deze jaargang van de acht thuiswedstrijden er nog maar twee. De achtste verliespartij in zijn tota liteit betekende ook dat Kloetinge op de ranglijst terrein prijs moest geven. Na ze ventien duels (23 punten) staat de Beve landse ploeg nu teleurstellend negende. „Een plaats bij de eerste vijf blijft de doel stelling", zei Van der Zouwen. 'Een plaats bij de eerste vijf blijft de doelstelling' KARAKTERISTIEK 150. door Daniel Vervelde POORTUCAAL. Bruse Boys liet in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal dure punten liggen. Op be zoek bij concurrent Oude Maas ging de ploeg met 3-1 onderuit. Bij rust hadden de Zeeuwen nog de leiding, maar de thuisploeg stel de in de tweede helft orde op za ken. Tom Blomaard, aanvaller Bruse Boys Oude Maas-Bruse Boys 3-1. 45. Mare bij de Vaate 0-1, 47. Nuno Vare- la 1-1, 49. Smally Lake 2-1, 78. Smal- ly Lake 3-1. Scheidsrechter: D. van Wijk (Hendrik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Domenique van den Berge (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 200. door Eddy van der Hooft HAAREN. Met de beslissende fase van de competitie in zicht deed zondag-eersteklasser Goes giste ren wat het moest doen in de uit wedstrijd tegen Nemelaer. De ploeg van trainer John Karelse trok met 4-1 aan het langste eind en bracht de spanning in de bovenste regionen terug. Nemelaer-Goes 1-4. 8. Sofyan Azza gari 0-1,14. Wouter Molenaar 1-1, 45. Jeremy Hubregtse 1-2, 90. Tim de Winter 1-3, 90+2. Ray Kroon 1-4 Scheidsrechter: R. Souwen (Tilburg). Gele kaart: Heesters en Nieuwelaar (beiden Nemelaer). Aantal toeschou wers: 100. door Robin Hamelink VLISSINGEN. De voetbalsters van Smerdiek hebben na een bekerkra ker de finale bereikt. Na de regulie re speeltijd stond het 2-2 tegen zondag-tweedeklasser Schijf en dus moesten penalty's de beslis sing brengen. Eersteklasser Smer diek hield het hoofd koel en won die reeks met 6-5. Weinig houvast door Jan Dagevos Kloetinge-Oranje Wit 1-2 (0-2). 13. Bran don Könemann 0-1, 42. Brendon Könemann 0-2, 61Tom Wuyts 1 -2. Scheidsrechter: C. A. van Hoogdalem (Pa- pendrecht). Gele kaart: Daan Esser, Roy Mulder (Kloetinge), Julian Arthur van Housselt, Christiaan Perrier, Henny Otto (Oranje Wit). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Matthew Lentink; Rick Hui- bregtse, Timo Jansen, Jaap Esser (58. Wou ter Duvekot), Julius Bliek; Aart Veldhof, Roy Mulder, Daan Esser; Francis Kabwe Manengela (58. Wouter de Craene), Yves Nyemb en Tom Wuyts. Arie van der Zou wen beleeft zware tijden met Kloetin ge. foto Johan van der Heijden Arie van der Zouwen, trainer Zaamslag-De Meeuwen 2-1 (0-1). 7. Menno de Nooijer 0-1, 74. Mare Verwei 1-1, 76. We sley Dieleman 2-1. Scheidsrech ter: J. Ngoumout ('s-Gravenpol- der). Aantal toeschouwers: Zaamslag: Gijs Dekker; Hylke Stroo, Peter Doens, Titiano Staes, Ruben de Haas; Mare Ver wei, Michiel Leijte, Koen Post (63. Wesley Dieleman), Mare de Haas (53. Dennis van Pas- sel); Jarno Waebeke, Peter Die leman (82. Niek Luime). De Meeuwen: Milan Tevel; Luuk Schmelzer (79. Pieter Roelse), Vincenzo Lorello, Eddy Matthijsse, Hanno Kant (85. Jas per Koch); Jordan Francke, Dela no Langezaal, Maas Boogaard, Kevin Janse (72. Mark Roelse); Menno de Nooijer, Robin Dek. Wesley Dieleman schiet Zaamslag naar de winst tegen De Meeuwen. Han no Kant (wit tenue) kijkt toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56