'Ik zag hoe druk het was en hoe snel alles gaat' Huiskamerconcert zonder publiek Trappelende paarden 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Eindelijk weer in zee! STRALENDE STRAO -®- „Nee, nog nooit. Maar ik heb niet alleen getapt, ik heb ook gla zen gespoeld en ik heb vooral heel veel gepraat met bezoekers en me dewerkers en gelet op wat er alle maal om mee heen gebeurde." „Ik zag hoe druk het was en hoe snel alles gaat. Ik hoorde hoe medewerkers vroegen naar identi teitsbewijzen en ik zag dat dat soms best lastig is voor ser veersters die het moesten vragen aan bezoekers die ouder waren dan zij. Maar ze deden het toch, en de bezoekers kregen netjes hun drankje. In het café liep ook iemand rond die de glazen ophaal de en tegelijkertijd oplette of er geen drankjes aan jongeren wer den gegeven. Ze hadden het echt goed voor elkaar. En niet alleen maar omdat de burgemeester in de zaak was, zeker niet." „Ten eerste heb ik leren tap pen, ten tweede heb ik geleerd dat er heel hippe limonades bestaan. En ik heb geleerd dat je maar één keer naar iemands leeftijd hoeft te vragen, dat dat een tweede keer niet hoeft. Maar ik heb ook ge leerd dat ik me wil verdiepen in de wederverstrekking, wanneer een meerderjarige alcohol koopt voor een minderjarige. De boete voor de ondernemer zou op gelij ke voet moeten staan met die voor de bezoeker. De ondernemer blijft verantwoordelijk. Daar moeten we toch nog eens naar kijken." „Ik beloof nooit iets, maar dat is wel de bedoeling. Ik wil een totaal beeld krijgen. Niet alleen van het alcoholbeleid, maar van alles wat speelt in de horeca. We hebben een bruisend aanbod en dat is heel belangrijk hier. En ik weet dat ze het niet altijd even gemak kelijk hebben. Ik heb interesse in de sector en dat laat ik als burge meester graag zien. Ik ben ook wel eens met de politie op pad ge weest in Renesse, tot in de vroege uurtjes." „Nauwelijks. Ik ben geen drin ker, nooit geweest. Mijn vader heeft me ook altijd gezegd dat ik voorzichtig moest zijn. Ik geloof in de gevaren waarvoor dokter Van der Lely de samenleving waar schuwt. Ik doe af en toe mee voor de gezelligheid, meer niet. En als ik aan het werk ben, drink ik hele maal niet. Ik doe nu ook mee aan de actie 'Ik pas' en daar houd ik mij consequent aan." In de regio Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Breicafé; Sport centrum Wester- schouwen, 9.00 uur: Badminton voor 50-plussers, 19.30 uur: Badmin ton voor jeugd en senioren; Trefpunt de Dors vloer, 15.00 uur: Slagwerkles Cres cendo; Dorpshuis 't Zuudènde; 14.00-16.00 uur Kaarten maken; 20.00-22.00 uur: Country Line Dan ce; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; Dorpshuis de Oos terhof, ;20.oo uur: Zingen VZOS; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; Dorpshuis, 19.00 uur: Yoga; Fizi, 20.00 uur:The Postman's White Nights; Elavenplein, 9.00-22.00 uur: Ijs baan; Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dan sen voor ouderen, 19.30-21.30 uur: Yo ga door Marianne van de Haak, 19.30-21.15 uur: Oe fenavond drum band Nut en Uit spanning; 'd Ouwe Smisse, 17.00 uur: Aanschuiftafel; In het artikel over de begraafkosten op Schouwen-Duive- land is een vergis sing gemaakt. Die stijgen namelijk niet met 26, maar met tien procent. Mijn dorp, mijn stad Want behalve een vriendin, de zus, de zwager en de hond van Ca- rien Mettau was niemand op het huiskamerconcert van de befaam de singer songwriter af gekomen. De schaal met blokjes kaas en plakjes salami bleef vrijwel onaan geroerd. Meer dan thee, een wijn tje en een blikje bier werden niet geconsumeerd. Maar dat deed niets af aan de fij ne sfeer. Het paste zelfs wel bij de tedere muziekstijl. De muzikant, finalist van De Beste Singer Song writer en winnaar van De Grote Prijs van Nederland, zong zijn liedjes en gaf uitleg over de her komst ervan. Liet foto's zien van de mensen over wie hij zong en vertelde de verhalen. Over Yusuf, de dorpsgek van Ede, waar Pel grim woont. „Ik zei: Yusuf, ik heb een liedje over je gemaakt. Ik liet het horen en hij zei: ik vind er niks aan. Hij luisterde liever naar Bassie en Adriaan." Het huiskamerconcert in Ou- werkerk was de laatste in een rij van twintig, van Wageningen tot Etten-Leur. Pelgrim zong en pin gelde op zijn gitaar tussen boeken kasten, dichtgetrokken gordijnen en een bubbelende goudvissen kom. Voor een vierkoppig publiek dat elkaar tevreden knikjes toebe deelde. vragen aan burgemeester Gerard Rabelink, die vrij dagavond achter de bar stond van café De Biet. Voor jeugd zijn de nieuwe alcohol- regels niet altijd even leuk, voor horeca niet altijd even handig. De Zierikzeese horeca daagde Rabe link uit om eens mee te draaien. door Wendy Wagenmakers Had u vaker een pilsje getapt? Wat viel u op? 3 Wat hebt u ervan opgestoken? 4 Gaat u ook nog meedraaien in Renesse, waar veel meer min derjarigen zijn dan bij café De Biet? 5 Dronk u zelf toen u 16 was? BROUWERSHAVEN BURCH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE ZONNEMAIRE ZIERIKZEE Scouting Zierikzee zoekt Bevers Bij Scouting Mr. Bak- kergroep Zierikzee gaat op 5 maart de Bevergroep weer van start. Om nieuwe be vers te werven wor den geïnteresseerde kinderen uitgenodigd om gratis mee te doen. De speltak Bevers is voor kinderen van 5 tot en met 7 jaar oud die op zaterdagen op komst draaien van 9.00 tot 10.30 uur. De bevers spelen in het thema van het dorp Hotsjietonia en gebruiken hierbij hun fantasie. In het dorp Hotsjietonia wonen allerlei verschillende mensen, onder wie Stuiter. Ze knutselen en zin gen met Keet en Fleur Kleur, ze leren over de natuur bij Bas Bos en Rebbel, ze horen over andere landen bij Sterre en Steven Stroom, ko men tot rust bij Noa en gaan koken met Rozemarijn. De vaar digheden die kinde ren bij de bevers op doen, worden uitge bouwd bij de andere leedfijdsgroepen van scouting zodat kinde ren en jongeren zich continu blijven ont wikkelen. De opkom sten vinden plaats in het scoutinggebouw aan de Van Veenlaan Aanmelden kan via een mailtje aan bevers@scoutingzieri kzee.nl. Bij' nader inzien RENESSE. De vrijlating kon vorige week vanwege het slechte weer niet doorgaan, maar zaterdag hobbelden drie zeehonden eindelijk hun vrijheid weer tegemoet. Ze kozen het ruime sop in Renesse, on der grote belangstelling van mensen en een groep zonnebadende soortgenoten op een zandplaat in de verte, foto Dirk-Jan Gjeltema door Wendy Wagenmakers OUWERKERK. Intiemer kon het niet. Lieve liedjes van Rogier Pel grim zaterdagavond in de knusse huiskamer van een rijtjeshuis in Ou- werkerk. Zonder publiek. Muzikant Rogier Pelgrim in de Ouwerkerse huiskamer, foto Dirk-Jan Gjeltema NOORDWELLE. Tygo stond te trappelen, met zijn ingevlochten manen. Na een week op stal mocht hij eindelijk weer naar buiten. Naar het strand nog wel, met nog 169 paarden. De strao in Noordwelle trok honderden bezoekers, met vaak dikke cameralenzen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51