LljjJdlrlfffjZlf], fjJ rJ M Gat in de Markt van Den Bosch 4 NIEUWS Prinses Alexia breekt been in Oostenrijk De Hond: PW blijft stabiel Nachtvoetbal: 4 arrestaties m Prinses Alexia, de tweede dochter van koning Willem- Alexander en koningin Maxi ma ligt in een Oostenrijks zie kenhuis, waar ze zaterdaga vond werd geopereerd aan een breuk in haar bovenbeen. Naar verwachting mag Alexia spoedig terugkeren naar Ne derland, om hier verder te her stellen. Door de buiteling van de io-jarige Alexia eindigde de traditionele vakantie van de koninklijke familie met een flinke domper. De prinses vermaakte zich zaterdag in een zogeheten Funcamp toen ze ten val kwam. In de politieke peiling van Maurice de Hond leveren PW en Groenlinks een zetel tje in en het CDA en de SP krijgen er elk een bij. De par tij van Geert Wilders blijft veruit de grootste met 39 vir tuele Tweede Kamerzetels. De WD volgt op grote afstand op een tweede plaats met 21 zetels. Het CDA komt uit op 19 zetels. SP, D66 en Groen links ontlopen elkaar nauwe lijks en komen uit op res pectievelijk 16,15 en 15 zetels. De PvdA blijft steken op 9 zetels. Een agent is in de nacht van zaterdag op zondag in Amers foort mishandeld door een groepje jongemannen. De po litie hield vier verdachten aan. De politie besloot rond kwart voor vier 's nachts een eind te maken aan een partij tje voetbal in het horecage- bied. De vier jongemannen van 18 en 19 jaar trokken zich niets aan van de waarschu wing om ermee te stoppen. Er ontstond een grimmige sfeer waarin voetballers zich tegen de agenten keerden. Een agent werd geschopt. PUINHOOP rii II m 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10/12 dagen Kust van Dalmatië RR. Dalmatische kust 10 dagen Istrië Opatija Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik 12 dagen Rondreis Noord-West Spanje, de schatten van Galicië LECH DEN HAAG AMERSFOORT DEN BOSCH. Een monumentaal winkelpand op de Markt in Den Bosch is op de eerste dag van een verbouwing in elkaar gestort als een kaartenhuis. De teloorgang van het pand van opticien Pearle slaat een gat in het historische centrum van de stad, pal naast het huis waar schilder Jeroen Bosch zijn atelier had. Maar het verdriet daarover legt het af tegen het besef dat er geen menselijk leed te betreuren is. Dat had, op zaterdagavond op de drukste plek van de stad, ook heel anders had kunnen zijn. „Het beste nieuws is dat er geen gewonden zijn", zei burge meester Ton Rombouts. „Maar we hebben de aannemer wel wat vragen te stellen." De werklui begonnen zater dag om vijf uur aan de verbouwing en gingen om half elf naar huis. Twintig minuten later stortte het pand in el kaar. Pearle, dat het uit 1637 stammende gebouw van dak tot kelder huurt, belooft dat de instorting 'tot op de bodem zal worden uitgezocht'. Een woordvoerster op pert wel dat de geplande lichtshow Bosch by night met de instorting te maken kan hebben. „Daarvoor is appara tuur op het dak gezet." De organisatie van het Jeroen Bosch 500-jaar ontkent dat. Behalve de gevel van Pearle zou de lichtshow vanaf donderdag ook het winkelpand van De Kleine Winst, waar Jeroen Bosch zijn jeugd door bracht, beschijnen. De Kleine Winst bleef zo goed als on beschadigd. kleine foto: het pand voor de ineenstorting, foto Roy Lazet/grote foto Mare Bolsius O A - 1 A/d 1 A Vertrekdata: 18 april/2,16, 30 mei 13, 27juni/ll, 25 juli etc. Vertrekdata: 18 april/2,16, 30 mei13, 27junietc. Vertrekdata: 11,18, 25 april/2, 9,16, 23 mei6,13, 20, 27juni etc. Vertrekdata: 18 april/2,16,30 mei13, 27juni etc. Vertrekdata: 18 april/9, 30 mei/20junietc. Brochure en (Q318) 58 09 58 nno kinaron' boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4